TOKİ indirimi için son 5 gün!

Yazıyı paylaş:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) 22 Ağustos’ta başlayan yüzde 20 indirim kampanyası 30 Eylül’de sona eriyor. Borcunu ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri sahiplerinin yararlanabileceği TOKİ indirimi başvuruları için çok az bir zaman kaldı. TOKİ indirimi kampanyasından 175 bin vatandaş faydalanabilecek. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “30 Eylül’den sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak” dedi.

 

TOKİ 2016 indirim kampanyasından kimler yararlanabilir?

• Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak.
• Bu kapsamda TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 iş yeri bulunuyor.
• Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler TOKİ’nin indirim kampanyasına dâhil edilmedi.

 

TOKİ Kayasehir ara gorsel

TOKİ 2016 indirim kampanyasından nasıl yararlanılıyor?
• TOKİ’nin yüzde 20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının, 22 Ağustos-30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunması gerekiyor.
• İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması önemli.
• 30 Eylül’den sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.


BENZER YAZILAR