TOKİ taksitleri internetten nasıl takip edilir?

Yazıyı paylaş:

TOKİ’den taksitle konut veya iş yeri sahibi olanlar ödemelerini internet üzerinden takip edebiliyor. TOKİ’nin Online Taksit Sorgulama sistemine nasıl ulaşılır? Taksit ödemeleri ve güncel borç bakiyeleri nasıl takip edilir?

Online ödeme takibi

TOKİ’den konut ya da iş yeri sahibi olanlar taksitlerini ve ödemelerini TOKİ’nin Online Taksit Sorgulama sistemine http://taksit.toki.gov.tr adresinden öğrenebilir. Sisteme TOKİ’nin www.toki.gov.tr adresinin sağ üst köşesinde bulunan linkten de kolaylıkla ulaşılabiliyor.

İlgili web sitesine sorgulama yapmak için T.C. kimlik numarası veya vergi numarası ile SMS şifresi girişi gerekiyor. Sorgulama, Halkbank ve Ziraat Bankası aracılığıyla satışı gerçekleştirilen konutlar için yapılabiliyor. TOKİ’nin online taksit sorgulaması ekranında proje adı, vatandaşın borçlu bulunduğu banka, sözleşme tarihi, sözleşme tutarı, ödenen taksitlerin toplamı, ödenen taksit sayısı ve ödenmemiş taksit sayısı gibi veriler yer alıyor.

“TOKİ taksitleri internet üzerinden görülebilecek”

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, “Bu sistemle idare olarak e-Devlet hizmetleri içerisinde hizmet sunmayı ve vatandaşlarımızın İdaremize veya bankalara başvurmadan internet üzerinden TOKİ’ye ödemeleri konusunda bilgi sahibi olabilecekleri bir ortam oluşturmayı hedeflemekteyiz. Vatandaşlarımız TOKİ’ye ve ilgili bankalara başvurmadan, ödemelerini idaremizin web sayfasından güncel bir şekilde görebilecek.” dedi.


BENZER YAZILAR