TOKİ’den Ankara’ya 3 bin 880 konut

Yazıyı paylaş:

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Ankara’nın Mamak ilçesine 3 bin 880 konut inşa edecek. Dört etaptan oluşan kentsel dönüşüm projesinin ikinci etap ihalesi yapıldı.

 

TOKİ’den İstanbul’a 7 proje müjdesi!

 

İkinci etap ihalesi tamamlandı
Mamak’ın Altıağaç, Karaağaç ve Hüseyingazi Mahalleleri’ni kapsayan “Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi”nde bin 186 konutluk 2. etabın ihalesi yapıldı. İhale kapsamında lise, ilköğretim okulu, anaokulu, ticaret merkezi, cami ve otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer alıyor. TOKİ tarafından hayata geçirilecek olan konutların 960 tanesi 3+1, 226 tanesi ise 4+1 daire olarak planlandı. Dört etaplık proje kapsamında 3 bin 880 konut hayata geçirilecek. Kentsel dönüşüm projesinde hak sahipleri ile uzlaşma ve kamulaştırma çalıştırmaları bölge belediyesi tarafından gerçekleştiriliyor. “Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında bugüne kadar bin 400 gecekondudan bin 200’ü yıkıldı.

 

TOKİ’ye nasıl başvurulur?

TOKİ projelerinde başvuru mercileri, projenin yer aldığı il ya da ilçeye göre değişiyor. Başvurular genellikle belediye, valilik veya kaymakamlığa yapılıyor. Başvuru mercileri satış duyurusunda ilan ediliyor. Projelere başvurmak için; nüfus cüzdanı fotokopisi, ev sahibi olmak istediğiniz il veya ilçe sınırları içinde oturduğunuzu gösteren ikametgâh belgesi, sizin ve aile üyelerinin T.C. kimlik numaraları, vergi sicil numaraları, başvuru formunda istenilen diğer bilgiler ve başvuru formunu imzalayan başvuru sahibinin kendisine, eşine ve velayeti altındaki çocuklarına ait kira, faiz geliri vb. gelirinin olmadığını beyan etmesi. Son olarak başvurduğunuz proje için T.C. Ziraat Bankası ilgili şubesine konut başvuru bedelini yatırmanız gerekiyor.


BENZER YAZILAR