TOKİ’den yüzde 22 indirim!

Yazıyı paylaş:


TOKİ, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarından gelen yoğun talep nedeniyle geri ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyası düzenledi. Bu kapsamda bu yıl peşin ödemelerde yüzde 22 oranında indirim yapılacak. Kampanyadan 210 bin konut ve iş yeri alıcısı yararlanabilecek.

Yüzde 22 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak olanlar da faydalanabilecek. Borcun tamamını kapatmak istemeyenler borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasıyla borç ödeyebilir.

 

 

 

Başvurular 21 Mart’ta başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasına başvurular ise 21 Mart-19 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 21 Mart-19 Nisan tarihlerinde ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirimden yararlanılamayacak.

 

Konut satışları bir önceki aya göre arttı

 

Kimler TOKİ indiriminden faydalanabilir?

* Kampanyadan, satışları 2017 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabilir.

* Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

* İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

* Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

 

Emlak Konut MIPIM 2019’a damga vurdu

 


BENZER YAZILAR