Trabzon’da kira fiyatları artıyor!

Yazıyı paylaş:

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi 2018 Haziran sonuçları açıklandı! Türkiye Kiralık Konut Fiyat Endeksi’nde haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 1,12 oranında ve geçen yılın aynı dönemine göre ise yüzde 7,57 oranında artış gerçekleşti. Haziran ayında Trabzon’da metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2,05 oranında arttı ve Trabzon kiraların en çok yükseldiği şehir oldu. Aynı dönem içerisinde Bingöl’de metrekare başına konut kira değerleri yüzde 2,00 oranında azaldı ve Bingöl kiraların en çok azaldığı şehir oldu.

 

Trabzon gayrimenkul yatırımcılarının ilgi odağında 

Son yıllarda emlak sektöründe adından söz ettiren Trabzon, hem yerli hem de yabancı yatırımcıların  tercih ettiği şehirler arasında yer alıyor. Yeni projelerin çoğaldığı şehirde kiralık konut fiyatları artıyor. Peki Trabzon’da satılık ve kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Zingat.com Bölge Raporu 2018 Temmuz ayı verilerine göre, Trabzon emlak fiyatları…

 

 

Trabzon satılık daire fiyatları 136 bin 284 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu 2018 Temmuz ayı verilerine göre, Trabzon’da ortalama konut metrekare fiyatları 1.817 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 25 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Trabzon’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 136 bin 284 TL ile 227 bin 100 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 181 bin 712 TL.

 

Trabzon kiralık daire fiyatları ne kadar?

Karadeniz’in konut pazarında öne çıkan şehri Trabzon’da, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Avrasya Üniversitesi olmak üzere toplam iki üniversite bulunuyor. Bölgede  öğrenci sayısının fazla olması kiralık daire talebini artırıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Trabzon kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 451 TL, maksimum 751 TL arasında değişiyor.

 


BENZER YAZILAR