Türkiyeli müteahhitler Afrika’da!

Yazıyı paylaş:


Yurt dışında inşaat sektöründe çalışmaya Libya ile başlayan Türkiyeli müteahhitler, son yıllarda Afrika’da yaptıkları projelerle adından söz ettiriyor. Afrika’da demir yolu, otoyol, liman, köprü, tünel ve çeşitli projelerin yapımında başarı elde edildiği açıklandı.

 

Net ve milli bir yapay zekâ stratejisine ihtiyacımız var

 

46 yılda 370 milyar dolar ciro!

Yapılan açıklamaya göre Afrika ülkelerinde 2015 yılında yaklaşık 5 milyar dolarlık 76 projeye imza atıldı. Bölgesel gelişmelerden dolayı rakam 2016 yılında 2,1 milyara düşse de 2017’de tekrar yükselerek 5 milyar dolar seviyesine ulaştı.

Türkiyeli müteahhitler 2017’de Afrika’da demir yolu, otoyol, liman, köprü, tünel ve çeşitli konut projelerinin bulunduğu 81 projeyi hayata geçirdi. Bu yılın ilk 9 ayında ise Türkiyeli firmalar Afrika’da 1,7 milyar dolar tutarındaki 17 projeyi üstlendi. 46 yılda yaklaşık 370 milyar dolar ciro ve 9 bin 400 proje hayata geçirildi.

4 saat uçuş mesafesinde 58 ülkeye ulaşabilen bir noktada olmanın avantajından da yaralanan Türkiyeli müteahhitler, inşaat sektöründeki tecrübelerini Afrika’da da en iyi şekilde göstermeyi başarıyor.

 

Yabancılara konut satışı ile ilgili bilmeniz gerekenler

BENZER YAZILAR