Türkiye’nin ilk Disneyland’ı eğlenceye hazır!

Yazıyı paylaş:

Yapımına 2013 yılında başlanan ve “yerli Disneyland” olarak adlandırılan The Land of Legends Theme Park’ın açılış tarihi 1 Temmuz 2016… Antalya Belek’te Rixos tarafından hayata geçirilen yeni nesil eğlence merkezi, Antalya’da yeni bir destinasyon oluşturmaya hazır.


Tema parkın eğlence yaklaşımındaki iddiasının arkasında ise Las Vegas, Macau, Paris, Wuhan, Dubai ve Rusya’daki gösterileriyle tanınan Dragone Productions’ın kurucusu ve sanat yönetmeni Franco Dragone var. Land of Legends Theme Park, eğlence dünyasının bu dâhi ismine emanet.

Yerli Disneyland hakkında 10 kısa bilgi

1) 800 bin metrekare alana sahip.

2) Toplam yatırım bedeli 4 milyar TL.

3) İçinde otel, temalı park, alışveriş üniteleri ve su parkı var. Projenin her detayının tamamlanması 2018 yılını bulacak.

4) Sadece Rixos’ta konaklayanlara değil, herkese açık.

5) Yılda 15 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

6) Her odasın play station bulunuyor.

7) Tema parkın içindeki Legend of Aqua gerek adrenalin pompalayan üniteler gerekse de rahatlatan keşifler sunuyor. Süratli kaydıraklar, çılgın bir nehir misafirleri bekliyor.

8) Tesislerde bulunan havuzlarda beyaz kumsallar var…

9) Sörf havuzu, dalga havuzları ve Typhoon Coaster sunulan eğlence çeşitlerinden sadece birkaçı…

10) Eğlence dünyasının dâhisi olarak bilinen Franco Dragone, yaratıcılığını bu kez yerli Disneyland’deki eğlence konsepti için konuşturacak.

Antalya’da yeni bir destinasyon

Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Türkiye turizmine katma değeri yüksek bir proje kazandırdıklarını belirterek şunları söyledi:

“The Land of Legends Theme Park ile sadece bir otel, temalı park, alışveriş üniteleri, su parkı değil, hepsinin ötesinde yeni bir destinasyon oluşturuyoruz. Antalya’nın zengin ürün çeşitliliğine yeni renk getirecek olan bu projeyi hayata geçirmekteki amacımız, ülkemizi ve yakın coğrafyamızı kapsayan bölgede yaşayan yaklaşık 3 milyar insanın eğlence ve tatil kararlarını verirken ilk tercihleri arasında yer almak. Yılda 15 milyon ziyaretçi bekliyoruz. Park tamamlandığında yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacağız.”


BENZER YAZILAR