Üniversite öğrencileri için Bornova kiralık daire fiyatları

Yazıyı paylaş:

İzmir’in 442 bin 839 kişilik nüfuslu ilçesi Bornova, İzmir-Ankara, İzmir-Aydın ve İzmir-Çanakkale karayolu ağının merkezinde bulunuyor. Ege Bölgesi’nde yer alan ve son yıllarda konut fiyat artışıyla emlak piyasasında öne çıkan İzmir’in en kalabalık üçüncü ilçesi Bornova, bölgenin dikkat çeken yerlerinin başında geliyor. Konut fiyat artışında birçok yeri geride bırakan İzmir, yerli ve yabancı yatırımcıların yakından takip ettiği şehirlerin arasında yer alıyor. İzmir ve ilçelerinin yıldızı giderek parlıyor. Bornova da İzmir’in yakından takip edilen ilçeleri arasında yer alıyor. Peki Bornova’da yaşam nasıl?  Bornova kiralık ev fiyatları ne kadar? İşte Bornova’da kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…

 

Bornova’da yaşam

Yeşil alanların çoğunlukta olduğu Bornova’da memur ve öğrenci sayısı oldukça fazla. Sosyal ve kültür etkinlilere ağılık verildiği Bornova, aynı zamanda kolay ulaşım imkânlarıyla pek çok ilçeden ayrılıyor. Şehir merkezine yakın olan Bornova’ya İzmir’in hemen hemen yer yerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca Belhomme Evi, Homeros Vadisi, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı, Peterson Köşkü ve Süreyya Tabiat Parkı da bölgeyi öne çıkaran yerlerin başında geliyor.

 

Bornova kiralık daire fiyatları 1.046 TL’den başlıyor!

Bornova’da Ege ve Yaşar Üniversitesi olmak üzere iki üniversite bulunuyor. Bölgede öğrenci sayısının fazla olması sebebiyle öğrenci ilçesi olarak bilinen Bornova’da kiralık daire talebi artıyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Ağustos ayı verilerine göre, Bornova kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 1.046 TL, maksimum 1.744 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.395 TL olarak gösteriliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle, amortisman süresi 22 yılı buluyor.

 

Erzene Mahallesi kiralık daire fiyatları ne kadar?

Ege Üniversite Erzene Mahallesi’nde yer alıyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Ağustos ayı verilerine göre, Erzene kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.052 TL ile 1.754 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 1.403 TL olarak gösteriliyor. Mahallede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle amortisman süresi 22 yıl olarak hesaplanıyor.

Kazımdirik Mahallesi kiralık daire fiyatları ne kadar?

Yaşar Üniversitesi Bornova’nın Kazımdirik Mahallesi’nde yer alıyor. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Ağustos ayı verilerine göre, Kazımdirik Mahallesi kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, en düşük 1.360 TL, en yüksek 2 bin 266 TL olarak belirtiliyor. Kazımdirik’te kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi ise 20 yılı buluyor.

Bornova demografik bilgiler

Bornova nüfusunun çoğunluğunu 0-14 yaş aralığı oluşturuyor. Bölgede yaşayanların yüzde 61’nin medeni durumu evli, yüzde 28’si ise bekâr. İlçedeki yaşanabilirlik, refah ve kültür düzeyi puanlarının ortalaması alınarak hesaplanan sosyo-ekonomik durum ise A.

Bornova’da yer alan kiralık daire ilanlarını görüntülemek istiyorsanız, tüm Bornova kiralık daireler için tıklayın!

 


BENZER YAZILAR