Yazı evinize getirmek için 5 pratik fikir

Yazıyı paylaş:


Güneşin enerjisi dışarıda iyice hissedilmeye başlamışken, ev dekorasyonunuzu da basit adımlarla yenilemeye ne dersiniz? Öncelikle evinizi yaz için yeniden düzenleyerek başlayabilirsiniz. Eğer düzen yoksa yapacağınız değişiklikler karmaşaya yol açabilir.

İşte yazı evinize getirecek 5 pratik fikir…

1) Yaz temalı dekoratif ürünler kullanın

Yaz dekor fikirlerini düşündüğünüzde, plajdan, parlayan güneşten, mavi gökyüzünden ve denizden ilham alan güzel bir oda düşünmemek elde değil. Bu tür temayı evinizin iç mekanına dahil etmek, yaz mevsimini evinize getirmenin etkili bir yoludur.

Mavi çizgili bir yatak örtüsü, hasır sepetler, dekoratif denizcilik aksesuarları, deniz kabuklarından yapılmış bir çerçeve bunlardan bazıları. Hangisi sizin yazınızı yansıtıyorsa onu seçip dekorasyonunuza ekleyebilirsiniz.

2) Nevresimler, battaniyeler dolaplara, renkler içeri!

Koltuk şalları, kalın yatak örtüleri ya da battaniyelerin yerini artık pikeler, keten yazlık örtüler almalı. Ayrıca kırlentlerinizi ya da kılıflarını açık veya canlı renklerle değiştirebilirsiniz. Burada tercih sizin, yaz deyince aklınıza parlak turuncu, sarı ve kırmızı tonları geliyorsa onları kullanın. Yaz size mavi, gri ve beyaz tonlarını çağrıştırıyorsa yazın ev dekorasyonunuzun da vazgeçilmez renkleri bunlar olmalı.
Kalın perdelerinizi de daha ince ve açık renk perdelerle değiştirmek harika bir fikir olacaktır.

 

3) Kapı süsünüzü değiştirin

Kapınıza yaz çiçekleri ya da deniz kabukları gibi malzemelerden oluşan renkli bir kapı süsü asabilirsiniz. Bu hoş karşılamanın hem sizi hem de misafirlerinizi motive edeceğine şüpheniz olmasın. Kapı önü paspasını da değiştirerek, eve girmeden önce yaz havasını almaya başlayabilirsiniz.

4) Daha çok çiçeklenin!

Yaz çiçekleri ve bitkilerini evinizde bol bol kullanın. İster taze ister yapay olsun, çiçekler atmosferi bir anda değiştirecektir. Eğer balkon ya da bahçeniz varsa yeniden düzenlemenin, yeni çiçekler ekmenin tam zamanı. Sıcak havalarda balkon ya da bahçede vakit geçirmek için dekoratif dokunuşlar için neye ihtiyacınız olduğuna bir göz atın.

5) Tatil anılarınıza yer açın

Çerçevelerinizdeki fotoğrafları, en yeni tatil anılarınızdan oluşan fotoğraflarla değiştirin. Fotoğrafları değiştirmek genellikle unutulur, evinize yazı getirmek istiyorsanız enerji dolu, bol kahkahalı fotoğraflarınızı sergileyebilirsiniz.


BENZER YAZILAR