Yazın ev satın almanın 4 avantajı

Yazıyı paylaş:


Önümüzdeki hafta okulların kapanmasıyla birlikte satılık ya da kiralık ev arayanlar için yeni bir mesai başlayacak. Ev arayanlar bir sürü ilan arasından hayallerindeki eve ulaşmak için mücadele edecek. Taşınmak için en çok tercih edilen yaz ayları, emlak sektörünün de en hareketli olduğu dönemi kapsıyor. Yazın satılık ev aramanın birçok avantajı var. Bu aylar daha fazla ev ilanı, rekabetin yoğun olması ya çevreyi daha iyi tanımak gibi birçok avantaj sunuyor. Peki yazın ev satın almanın avantajları neler? Yaz ayları ev satın almak için doğru bir zaman mı? İşte yazın ev satın almanın 4 sebebi…

1. İlan sayısı ve çeşitliliği artar
Yaz aylarında ilan sayısı ve çeşitliliğinde artış yaşanır. Yani hayalinizdeki eve daha hızlı yaklaşırsınız! Yaz ayları ilanlar için en bereketli aydır! Taşınma hareketliliğinin arttığı yaz aylarında aradığınız satılık evi bulmak daha kolay olur. Satılık ev ararken, bütçenize ve beklentilerinize göre bir liste belirleyerek ev aramaya başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz bölgelerdeki ev fiyatlarını ve amortisman sürelerini öğrenmek için ise Zingat.com Bölge Raporu’na göz atabilirsiniz!

2. Rekabet artar
Bu aylarda daha fazla ilan olması sektördeki rekabeti de artırıyor. Dolayısıyla birçok evi görerek kendinize ve bütçenize en uygun evi bulmanız mümkün. Diğer ayların aksine ev bulma olasılığınız arttığı için bu rekabetten yararlanarak daha uygun fiyata bir ev bulabilirsiniz. Diğer yandan ev sahipleri özellikle bu aylardaki hareketlilikten yararlanarak, evlerini satma konusunda daha istekli olacaktır. Yaz aylarında sektörde yaşanan rekabeti kendi lehinize çevirerek hayallerinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

3. Taşınmak için mükemmel bir zamandır
Taşınmak yaz aylarında daha kolaydır. Çünkü okullar kapanmış ve işyerinde işlerinizin yoğunluğu azalmış olacaktır. Bu şekilde ilgi ve zamanınızın çoğunu taşınma işine ayırabilirsiniz. Bunun yanı sıra çocuğu okula başlayacak aileler için de bu zaman dilimi bir fırsat olabilir. Diğer yandan güneşli havalarda evin ışık görme süresi uzun olduğu için iş sonrası için ev görmeye gidebilir, evin içini daha iyi görebilirsiniz.

4. Komşularınızla tanışabilir, semtinizi gezebilirsiniz
Yaşayacağınız mahalleyi ve komşularınızı görmek için yaz mükemmel bir aydır. Yeni komşularınızla tanışarak, yaşayacağınız semt hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca evinizin bulunduğu mahalleyi ve çevresini gezerek, yaşadığınız yeri daha iyi tanıyabilirsiniz. İsterseniz Zingat.com’un “Yakın Çevre” özelliğini kullanarak yeni semtinizdeki sosyal eğlence mekanlarını, ulaşım olanaklarını ya da alışveriş yerlerini kolayca görebilirsiniz.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap