Yazlık ev kiralarken bunlara dikkat edin!

Yazıyı paylaş:


Yaz mevsiminde tatil için genelde otel programları tercih edilse de, özellikle Covid-19 salgınının dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte alternatif tatil seçenekleri öne çıkmaya başladı.  Bu alternatiflerin en yaygın olanı yazlık ev kiralamak

Haliyle tatilde de ev konforunu arayanlar tercihlerini haftalık, aylık ya da sezonluk ev kiralamaktan yana kullanıyor. 

 

Ev sahipleri, kullanmadıkları yazlık evlerini kiraya vererek sezon boyunca bu evlerden gelir elde ediyor. Kiralanabilecek yazlık ev sayısı elbette çok, fakat yazlık ev kiralarken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar var. İşte yazlık ev kiralarken dikkat etmeniz gerekenler…

 

8 maddede yazlık ev kiralarken dikkat edilecekler listesi!

1) Kiralayacağınız yazlık evin denize olan mesafesi, merkeze yakınlık, manzara, yüzme havuzu, oda sayısı, içindeki eşyaların konfor ve yeterliliği, garajı olup olmadığı, bahçe düzenlemesi gibi detaylara dikkat edin.

2) Ucuz ama merkeze uzak bir ev kiralamak size yorgunluğun yanı sıra ulaşım açısından da sıkıntı yaratacaktır.

3) Yazlık ev kiralamadan önce evin çekilmiş fotoğraflarını veya videosunu mutlaka isteyin. İnternet ortamında yayınlanan fotoğraflar yanıltıcı olup kiracıları para tuzağına düşürmek için kullanılabilir.

4) Eğer bir firma aracılığıyla ev kiralıyorsanız firmanın adres, telefon ve diğer iletişim bilgilerini mutlaka kontrol edin.

5) Evini kiralayacağınız kişinin güvenilir olduğundan emin olmak için, cep telefonuna ya da isme havale yapmayın. Mutlaka hesap numarası ya da IBAN üzerinden ödemenizi gerçekleştirin. Bu tip bilgileri vermeyen kişilerin evlerini tutmaktan vazgeçin.

6) Evini kiraladığınız kişinin adı soyadı ile ücreti yatıracağınız kişinin aynı olmasına dikkat edin.

7) Kirayı yatırırken banka görevlisinden para gönderdiğiniz hesap numarasının doğru olup olmadığını, hesap hakkında şikayet olup olmadığını veya şirketin hesap hareketlerinin sağlamlığını kontrol etmesini isteyin.

8) Temizlik gibi ekstra ücretlerle karşılaşmamak için kiralama öncesi bu konuları yazlık sahibi ile konuşarak netleştirin.

 

Corona virüs sonrası Çanakkale’de arsa, Didim’de yazlık arandı

BENZER YAZILAR

Yorum Yap