Zingat.com’dan DOKU projesine destek

Yazıyı paylaş:


Doğuş Grubu, kadınların şehir hayatında ve ekonomide daha aktif yer almasını sağlamak amacıyla “Doğuştan İyi Bir Gelecek” sosyal sorumluluk çatısı altında başlattığı DOKU projesiyle pek çok kadının hayatına dokunuyor, onları üretime yöneltiyor. Kadınların emekleriyle hazırladıkları ürünlerini geniş kitlelerle buluşturma imkânı bulduğu DOKU’ya Zingat.com da kurum içi farkındalık çalışmalarıyla destek veriyor. Şirket, atölye çalışmalarının yanı sıra özel günlerde de şirket çalışanlarına DOKU kadınlarının ürünlerini hediye ederek projeye katkı sunuyor.

Modern hayatı şekillendiren yeni keşiflerin öncülüğünü üstlenerek daha iyi bir yaşamın standartlarını oluşturmak için çalışan Doğuş Grubu, kadınların üretime ve ekonomiye katkısını artırarak sürdürülebilir değer yaratmak amacıyla DOKU projesini hayata geçirdi. 2016 yılında kadınların toplumda, şehir hayatında ve ekonomide daha aktif yer alması ve toplumun refah düzeyinin geliştirilmesi hedefiyle başlatılan proje kapsamında kadınlar, el emeği göz nuru ürünlerini alıcılarıyla buluşturma fırsatı yakalıyor.

Doğuş Grubu şirketlerinden Zingat.com CEO’su Ahmet Kayhan, DOKU ile kadınların hem yeteneklerini sergilediklerini hem de aile ekonomisine katkı sağladıklarını söyledi. Kayhan sözlerine şöyle devam etti:

“Zingat.com olarak Grubumuzun 2016 yılında başlattığı bu kıymetli projeye gönülden destek veriyoruz. Bu kapsamda özel günlerde çalışanlarımıza, DOKU kadınlarımızın hazırladıkları özel ürünleri hediye ediyor ve üretim süreçlerine katkıda bulunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz kurum içi çalışmalar kapsamında yapılan atölyelerle de köy okullarında okuyan ihtiyaç sahibi çocuklarımızın öğrenim hayatlarına destek sağlamaya gayret ediyoruz.”

 

 


BENZER YAZILAR

Yorum Yap