Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bodrum Kiralık Daire

(280 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı2.024 - 3.374 TL/m²
18,07 Yıl
3.300 TL
Bodrum Merkez Marina Yakını Balkonlu Modern Geniş 1+1 Daire
Milas Gayrimenkul
Eskiçeşme, Bodrum
1+1
Bugün
65 m²
2.250 TL
BODRUM BİTEZDE KİRALIK ÜST KAT 2+1 DAİRE
Kamil Dumanlı
Bitez, Bodrum
2+1
6Gün Önce
95 m²
3.000 TL
Marinaya Yürüme Mesafesinde 2+1 Yıllık Kiralık
Erdal Mecit Üstübal
Eskiçeşme, Bodrum
2+1
11.1.2020
85 m²
2.000 TL
* DELTA'DAN BODRUM TURGUTREİS MERKEZDE 2+1 KİRALIK DAİRE *
Aydın Demirbaş
Turgutreis, Bodrum
2+1
8.1.2020
85 m²
7.000 TL
Bodrum Eskiçeşme'de Kiralık Daire
Murat Yücel
Eskiçeşme, Bodrum
2+1
Bugün
250 m²
19.000 TL
Full deniz manzaralı eşyalı kiralık daire
Rukiye Badur
Gümüşlük, Bodrum
2+1
4Gün Önce
95 m²
16.000 TL
Bodrum Gümüşlük'te sezonluk kiralık daire
Rukiye Badur
Gümüşlük, Bodrum
2+1
6Gün Önce
84 m²
3.000 TL
Bodrum Konacık'ta Kiralık Üst kat dair
Selda Kızıl
Konacık, Bodrum
2+1
6Gün Önce
80 m²
3.250 TL
BODRUM YALIKAVAKTA KİRALIK DUBLEKS
Mehmet Narlı
Yalıkavak, Bodrum
2+1
21.1.2020
110 m²

Bodrum Kiralık Daire Fiyatları

Muğla şehrinde kiralık daire fiyatları Konacık bölgesinde 2.744 TL'den başlayarak, Gümbet taraflarında 2.953 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Bodrum geneli ortalama fiyatı 2.780 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 2.717 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %15,31, son 10 yılda ise %130.5 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Bodrum Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Bodrum şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Bodrum Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Bodrum şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Bodrum kiralık daire ararken nelere dikkat etmek gerekir
Her zaman en rahat hissettiğimiz, gün sonunda ulaşmak istediğimiz yer evimizdir. Bu yüzden yaşadığımız kiralık dairenin bize konfor sağlaması ve sorun yaratmaması gerekir. Aradığımız özelliklere sahip Bodrum kiralık daireyi hızlıca bulmak için Zingat.com sitesine göz atmalısınız. Buradan çok kolay kiralık daire bulabilirsiniz. Kiralık daire seçiminizde ise şunlara dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire arayışında, özellikle kalabalık bir aileye sahipseniz ilk dikkat edeceğiniz şey kiralık dairenin büyüklüğü ve oda sayısı olmalıdır. Her ne kadar bir aile olsanız da her bireyin kendine ait odası olması ve kendine ait zamanı olması gerekir. Bu yüzden kiralık daire seçerken 2+1, 3+1 ya da daha büyük olması tamamen ihtiyaçlarınızla doğru orantılı olmalı. Kiralık daire ararken oda sayısının çok olması sizi yanıltmasın. Çünkü odaların sayının yanı sıra, odaların genişliğine de dikkat etmelisiniz. Eşyalarınızı rahatlıkla koyabileceğiniz odalara sahip olması gerekir.
- Bodrum kiralık daire ararken bütçenizi zorlamayacak, bütçenize uygun ilanlara bakmalısınız. Yüksek fiyatlı ilanlara bakmak, ancak zamanınızı boşa harcamanıza yol açar.
- Baktığınız kiralık dairenin kullanıma hazır ve kullanıma uygun olması gerekir. Yeni yapılmış sıfır bir daire alacaksanız ısınma, elektrik, su gibi tüm tesisatının döşenmiş olmasına içerisinde yaşamaya hazır olması gerekir.
- Baktığınız kiralık daire yıllanmış bir yapıdaysa bakım ve onarım gibi tadilat giderlerinin olmamasına dikkat etmelisiniz. Yer döşemeleri, mutfak dolapları, tezgahı, kapıları, pencereleri gibi eşyalarının sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Yaşayacağınız kiralık dairenin izolasyonu olmasına dikkat etmelisiniz. Hayatınıza konfor ve avantajlar sunan bu özellik ile kiralık dairenizi de çok seversiniz. Çünkü kiralık dairedeki ısı yalıtımı, evde ısı kaybı olmasını engeller ve iyi bir ısınma sağlar. Böylece faturalarınızda tasarruf etme imkânı da sunar. Isı yalıtımı kiralık daire duvarlarında rutubet sorunları yaşanmasına da engel olur.
- Bodrum kiralık dairede ses yalıtımı olması komşularınızla daha iyi bir iletişim içinde olmanıza yardımcı olur. Ayrıca dışarıdan gelen gürültülerin sizi rahatsız etmesine de engel olur.
- Baktığınız dairelerin cephesel özelliklerine dikkat etmelisiniz. Bodrum kiralık daire güneş ışığından faydalanıyor olmalı. Böylece eviniz daha aydınlık olur ve daha kolay ısınır.
- Yaşayacağınız kiralık daire konumunu doğru seçmelisiniz. Çünkü seçtiğiniz kiralık dairenin işe, okula, hastaneye, markete, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçlarına, duraklarına yakın mesafede olması hayatınızı kolaylaştıracaktır.
- Kiralık daire ararken ayrıca aidat, bakım giderleri adı altında alınan aylık masrafları da araştırmalısınız. Ayrıca depozito, kapora gibi miktarların bütçenizi aşmamasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız dairenin geçmiş dönemlere ait elektrik, su gibi fatura borçları olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde mağdur olabilirsiniz.
- Yaşamak istediğiniz kiralık daire yeni yapılmışsa bina yapım malzemelerinin kalitesine ve deprem yönetmeliğine uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Yıllanmış yapıların ise depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Yıkık dökük, can güvenliğinizi tehlikeye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
- Beğendiğiniz Bodrum kiralık daire için gerçek mülk sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Bu sözleşme noter onaylı olmalı. Çünkü resmi geçerliliği olması için noter onayı şarttır.
- Bu sözleşmede genel hükümler dışında dikkat etmeniz gereken konu kiralık daire için ödediğiniz her kalemi sözleşmeye yazdırmanız ve yıllık kira artış oranınızı belirleyip sözleşme maddeleri arasında yerini almasını sağlamanızdır. Yıllık kira artış oranını net rakamlar üzerinden anlaşmanız sizi daha avantajlı kılacaktır.
- Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kiralık dairenin kira bedelini elden ödememelisiniz. Kira tutarını bankalar üzerinden ödemelisiniz. Böylece hem yasalara uygun davranmış hem de kendinizi güvenceye almış olursunuz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım