Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bolu Merkez Kiralık Daire

(13 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı551 - 918 TL/m²
22,05 Yıl
1.800 TL
HAFTALIK AYLIK GÜNLÜK FULL EŞYALI DAİRE
Oğuzhan Aydoğdu
Tabaklar, Merkez
1+1
17.2.2020
55 m²
750 TL
KALICI KONUTLAR KİRALIK DAİRE
Yuksel Ozdoğan
Umutkent, Merkez
3+1
1.2.2020
138 m²
750 TL
Bolu Merkez Bahçelievler'de 3+1 Kiralık Daire
Nilgün Özerdoğan
Bahçelievler, Merkez
3+1
4Gün Önce
125 m²

Bolu Merkez Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Bolu Merkez geneli ortalama fiyatı 756 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 739 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %4,79, son 10 yılda ise %40.84 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 22 yıl olarak görülmüştür.

Bolu merkez kiralık daire aramaya yardımcı olacak bilgiler
Yaşayacağımız kiralık daireyi seçerken, bize sunduğu şartların iyi olmasına dikkat etmeliyiz. Sürekli sorun çıkan bir evde yaşamayı kimse istemez. Bu yüzden Bolu merkez kiralık daire seçiminde doğru karar vermeliyiz. Kiralık daire seçimizde biraz daire özelliklerine biraz da ihtiyaçlarımıza göre seçeneklere bakmalıyız. Aradığımız özelliklere sahip ilanlara ulaşmak için Zingat.com bize yardımcı oluyor. Onlarca ilan arasından istediğimiz özellikteki kiralık daireleri kolayca sıralayabiliriz. Böylece hiç vakit kaybetmeden yaşayacağımız evi bulabiliriz. Bolu merkez kiralık daire arayışımıza yardımcı olan Zingat.com sayesinde bu süreç kısa sürer. Kiralık daire ilanlarında seçim yaparken şu kriterlere dikkat etmeliyiz;
- Kiralık dairenin kullanıma uygun olması gerekir. Yeni yapılmış sıfır daire alacaksanız yaşamaya hazır halde olmasına dikkat etmelisiniz. Tüm demirbaşlarının tamamlanmış, tesisatının döşenmiş olması gerekir. Yıllanmış yapılarda ise parkelerin veya yer döşemelerinin, mutfak dolaplarının, tezgahının, pencerelerin in sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Bolu merkez kiralık daire ararken bulunduğu konuma dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz kiralık daire konumu işe, okula, hastaneye, şehir merkezine, markete, alışveriş merkezine ve toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafede olmalı ki size avantaj sağlayabilsin.
- Ayrıca kiralayacağınız dairenin sağlığa zarar verecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz.
- Yaşayacağınız kiralık dairede ısı yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ısı yalıtımı sayesinde evdeki ısı kaybı önlenir. Böylece enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bu durum size fatura tutarlarınızın az gelmesi olarak fayda sağlayacaktır. Ayrıca ısı yalıtımı sayesinde kiralık dairede rutubet sorunları yaşanmasına engel olunur.
- Beğendiğiniz Bolu merkez kiralık dairenin güneş ışığı alıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Güneş ışığı alan daireler aydınlık olur ve daha kolay ısınır. Bu yüzden kiralık dairelerin cephesel özelliklerine dikkat etmek fayda sağlayacaktır.
- Kiralık daire büyüklüğü seçim yapmanızı etkileyecek bir diğer özelliktir. Yaşayacağınız kiralık dairenin 1+1, 2+1 olması ihtiyaçlarınızla doğru orantılı olmalı. Çünkü evde yaşayacak birey sayısına göre geniş bir ev seçmeniz fayda sağlayacaktır. Ayrıca kiralık daire büyüklüğü ve oda sayısının yanı sıra, odaların genişliğine de dikkat etmelisiniz. Eşyalarınızın sığmayacağı ama çok odalı bir ev hiçbir işinize yaramaz. Bu yüzden seçeceğiniz evin kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Seçeceğiniz Bolu merkez kiralık dairenin ara katlarda olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bodrum katlar ve çatı katlar kullanım olarak biraz sorun yaratabilir.
- Yaşayacağınız kiralık dairenin komşularını, çevresini kolaçan etmelisiniz. Güvenilir ve huzurlu bir ortam olması gerekir. Çevresiyle yaşam tarzınıza uyum sağlayan ilanlara bakmalısınız.
- Kiralık daire ararken beğendiğiniz yerlerin depreme dayanıklı olmasına ya da deprem yönetmeliğine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yıkık dökük, yıpranmış, bina yapım malzemeleri kalitesiz olan yapılardan uzak durmalı ve can güvenliğinizi tehlikeye atacak seçeneklerle vakit kaybetmemelisiniz.
- Kiralık daire ararken ayrıca, aylık aidat bakım gibi yan giderlerin olup olmadığını araştırmalısınız. Sizi zorlayacak tutarlarda olan giderleri bulunan yerleri tercih etmemelisiniz. Depozito gibi tutarlar isteniyorsa da size uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- İstediğiniz özelliklere sahip kiralık daireyi bulduğunuzda mülk sahibi ile noter tarafından onaylanmış kira sözleşmenizi yapmalısınız. Karşılıklı hakların korunması açısından bu sözleşme şarttır.
- Kira sözleşmesinde genel hükümler dışında yıllık kira artış oranını yazdırmalısınız. Bu artışı baştan konuşup net rakamlar üzerinde anlaşmanız daha avantajlı olacaktır.
- Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise kira bedellerinin elden teslim edilmemesi gerektiğidir. Bu durum hem mülk sahibinin doğru vergilendirilmesine engel olabilir hem de oluşabilecek sorunlara karşı sizi zor durumda bırakabilir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım