Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bornova Kiralık Dükkan / Mağaza

(47 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.087 - 1.811 TL/m²
21,11 Yıl
7.000 TL
KWW PINAR KABLAN DAN BORNAVADAN KİRALIK DÜKKAN VE DEPO
Pınar Küçükkaya Kablan
Egemenlik, Bornova
4Gün Önce
750 m²
700 TL
DEVREN KİRALIK BAKKAL DÜKKANI
Kazımdirik, Bornova
25.10.2019
20 m²
3.300 TL
Bornova Gediz cad. 75 m2 Kiralık Boş Dükkan
Mürüvvet Tunç
Kazımdirik, Bornova
Bugün
75 m²
6.500 TL
Bornova Doğanlar Yeni Stad Karşısı
Ahmet Karakaya
Doğanlar, Bornova
Bugün
540 m²

İzmir / Bornova Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Bornova kiralık daire fiyat artışı %543,91 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İzmir kiralık fiyat artışı %500,00 oldu.

2018 yılında Bornova ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.282,00 TL iken, bu yıl için Bornova kiralık ev ortalama fiyatı 1.430,00 TL oldu.

Bornova ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %11,54 artış gösterdi.

Bornova kiralık mağaza arayanlar için tavsiyeler

Her adımımızı belirleyecek olan kazancımızın, iyi olmasında iş yerimiz oldukça etkilidir. Bornova kiralık mağaza ararken getirisi olacak seçeneklere bakmalıyız. Onlarca kiralık mağaza ilanı bulunan Zingat.com mağaza arayışımızda bize çok yardımcı olur. Bu sürecin kısalmasına ve aradığımız özellikteki kiralık mağazayı bulmamızda destek olur. Kolay arama motoru ile anında tüm ilanlara ulaşabiliriz. Bornova kiralık mağaza aramak için Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kiralık ilanlarına bakarken şu kriterlere dikkat etmelisiniz.

- Kiralanıp içinde iş kuracağınız mağazanın sahip olduğu yapının kullanım amacınıza uygun olduğuna emin olmalısınız. Kuracağınız iş için ruhsat alabilmeniz adına da bu önemli bir noktadır. Bu binanın işinizi yapabilmenize uygun olması gerekir. Bir tostçu ile bir cep telefonu mağazasının gerektirdiği mağaza özellikleri farklıdır. Bu sebeple kiralayacağınız yer işinizin gereklerini karşılamalı.
- Bornova kiralık mağaza ilanlarını incelerken cephesi geniş olan yerleri tercih etmenizde yarar vardır. Cephe genişliği olan mağaza sahibine bedavaya reklam yapma fırsatı sunar. Bunun dışında bir mağazanın kendini göstermesi, içindeki ürünler hakkında bilgi verebilmesi için bir güzel bir vitrininin olması gerekir. Geniş bir cephesi olan kiralık mağazada geniş bir vitrine sahip olursunuz.
- Kiralanacak olan mağazanın büyüklüğüne karar verirken işinizin gereklerini mutlaka hesaba katmalısınız. Bir kıyafet mağazası için ürünlerinizi sergileyeceğiniz alan ve personel odası yeterliyken bir lokanta için ayrıca depo, kiler, mutfak olması gerekir. Bu yüzden seçeceğiniz kiralık mağazanın ihtiyaçlarınıza uygun büyüklükte ve işlevde olması gerekir.
- Seçmek istediğiniz Bornova kiralık mağaza konumunu doğru seçmelisiniz. Kiralık mağaza cadde üstünde veya insanların yoğun olduğu bir yerde olmalı. İnsanların rahat ulaşım sağlayabileceği ve herkesin görebileceği konumda olması iyi bir kazanç sağlamasına yardımcı olacaktır. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerden kiralık mağaza bulmanız daha avantajlı olacaktır.
- Kiralık mağaza araştırırken, tutmak istediğiniz yerin geçmiş dönemlerden kalma ödenmemiş faturalarının olmadığına emin olmalısınız. Aksi takdirde mağdur olabilir ve olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
- Kiralık mağaza için illaki düzenleme yaparak masraf yapacaksınız ama kiralayacağınız yerin bakım, onarım gibi ekonomik problem yaratacak tadilat masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız yerin bakımlı olmasına, tesisatlarının sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak istediğiniz mağaza yeni bir yapı ise deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış ise depreme dayanıklı olup olmadığını araştırmalısınız. Sizin ve gelecekte ki müşterilerinizin can güvenliğini tehlikeye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
- Bornova kiralık mağaza incelemesi yaparken aylık ödemek zorunda olduğunuz aidat giderleri gibi yan giderlerinin olup olmadığını araştırmalısınız. Seçim kararlarınızı etkileyecek bir özellik olarak karşınıza çıkacaktır.
- Aramakta olduğunuz kiralık mağazayı bulduğunuzda mutlaka mağaza sahibi ile kira kontratı yapmalısınız. İletişim kurduğunuz kişi ya da kişilerin gerçek mülk sahibi veya ona yasal olarak vekalet eden kişiler olduklarını da araştırmalısınız.
- Yapacağınız kira mukavelesinin noter onaylı olması gerekir. Bu sözleşmeye kiralık mağaza için ödediğiniz ön ödeme, güvence bedeli gibi giderler varsa mutlaka tutarları ile birlikte yazdırmalısınız.
- İşinizi kuracağınız kiralık mağazanın yıllık kira artışını baştan konuşup net miktarlarla sözleşmeye yazdırmalısınız.
- Kiralık mağaza bedelini öderken ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Kira bedellerini yasanın da söylediği gibi bankalar aracılığıyla mağaza sahibine takdim etmelisiniz. Hem böylece oluşabilecek sorunlara karşı, elinizde kiranızı ödediğinize dair bir belge olur.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım