Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa İhsaniye Kiralık Daire

(13 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.700 TL
NILÜFER ESENTEPEDE KIRALIK FUL ESYALI 3+1 DAIRE
Bks Gayrimenkul
Esentepe, Nilüfer
3+1
Bugün
145 m²
1.800 TL
Nilüfer Esentepe'de Kiralık Daire 1800tl
Salkım Emlak
Esentepe, Nilüfer
3+1
5Gün Önce
145 m²
2.000 TL
GÜRCAN DAN İHSANİYEDE BAKIMLI KİRALIK DAİRE
Gürcan Gümüşmekikli
İhsaniye, Nilüfer
3+1
17.11.2019
150 m²
550 TL
BURSA NİLÜFER İHSANİYE DE KİRALIK DAİRE
Origami Gayrimenkul & Danışmanlık
İhsaniye, Nilüfer
1+1
14.11.2019
80 m²

Bursa İhsaniye kiralık daire seçiminizi etkileyecek özellikler

Bursa İhsaniye kiralık daire bulmak için Zingat.com’dan destek alabilirsiniz. Kolay kullanım sunan site ile hiç internet kullanmayan biri bile rahatlıkla arama yapabilir. Böylece aradığınız özelliklere sahip en doğru Bursa İhsaniye kiralık daireyi hızlıca bulursunuz. Kiralık daire ararken seçim yapmanızda etkili olacak kriterleri şöyle sıralayabiliriz;
- Sevdikleriniz ile beraber içerisinde yaşayacağınız kiralık dairenin güneşe göre bulunduğu cephesel özelliklerine dikkat etmelisiniz. İçinde yaşayacağınız kiralık daire odalarının güneş ışığı alıyor olması size fayda sağlayacaktır. Güneş ışığı alan kiralık daire hem aydınlık olacak hem de daha kolay ısınacaktır.
- Kiralamayı arzu ettiğiniz dairenin bakımlı ve masrafsız olduğuna emin olmalısınız. İçerisinde tadilat masrafları olan yerlerden sizi sıkıntıya sokabilir. Kiralık dairenin yer döşemeleri, parkeleri, kapıları, dolapları sağlam olmalı. Tesisat sistemlerinin kontrol edilmiş ve kullanıma hazır olduğuna emin olmalısınız.
- Bursa İhsaniye kiralık daire yeni yapılmış ve içinde oturulmamış bir binaysa tüm demirbaşların takılmış, evin ihtiyaçlarının tamam olmasına ve içinde oturulmaya hazır halde olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire araması yaparken seçmek istediğiniz yerin sizin ve ailenizin sağlığını olumsuz etkileyecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz. Öte yandan seçeceğiniz dairenin yer aldığı yer okula, işe, hastaneye, markete, ulaşım için kullanacağınız toplu taşıma araçlarına yakın mesafede bulunmalı. Bu sayede hayatınızı kolaylaştıracak imkanlar sunacaktır.
- Kiralık daire ilanlarına bakarken ara kat olmasına dikkat etmelisiniz. Bodrum kat ve çatı katlarından dışında arada kalan katlar daha konforlu ve avantajlı olacaktır.
- Kiralık daire seçimi sırasında büyüklük olarak ihtiyaçlarınızı hesaba katmalısınız. Oturacağınız kiralık dairenin çok büyük olması ya da çok küçük olması biraz da maddi durumla ilgilidir. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça fiyatının da artacağını göz önünde bulundurmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz Bursa İhsaniye kiralık dairede ısı yalıtımı olması avantajlı olacaktır. Isı yalıtımı bir evde ısı kaybı olmasını engeller. Bu sayede enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur ve evinizin daha iyi ısınmasına fayda sağlar. Ayrıca ısı yalıtımı sayesinde kiralık evin duvarlarında küf, mantar gibi rutubet problem de yaşamazsınız.
- Kiralık daire tutarken deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık dairenin ödenmesi gereken aidat ve bakım giderlerini, güvence bedeli gibi istenen bedellerini de araştırmalısınız. İncelenen yer site içerisinde bir daire ise mutlaka ortak alanlar için harcanan giderler olup olmadığını da araştırmalısınız.
- Bursa İhsaniye kiralık dairenin daha önceki kiracıdan kalan ödenmemiş fatura borçlarının olup olmadığını araştırmalısınız. Sonradan mağdur olmamak için bu araştırmaları yapmalısınız.
- Kiralık dairenin bulunduğu yapı ve bulunduğu bölgeyi öncesinde biraz araştırmalısınız. Güvenilir bir yere taşınmalı ve alıştığınız yaşam şeklinize uygun olup olmadığına incelemelisiniz.
- İletişim içerisinde olduğunuz kişilerin gerçek mülk sahibi veya yasal vekilleri olup olmadığını araştırmalısınız. Bunun dışında mutlaka ev sahibi ile kira sözleşmesi düzenlemelisiniz.
- Hazırlayacağınız bu kira kontratında evi teslim aldığınız şartlar ve geri teslim etme şeklinize yer vermelisiniz. Bunun dışında güvence bedeli gibi bedeller ödediyseniz tutarları ile birlikte sözleşmeye yazdırmalısınız.
- Kira sözleşmesinde yıllık kira artış oranını da yazdırmanız ev sahibinin kafasına göre zam yapmasına engel olacaktır.
- Kiralık dairenin kira bedellerini öderken elden değil de sonradan da ispat edebilmeniz adına banka aracılığıyla ödemeniz yararlı olacaktır. Yasal olarak da kira bedelinin bankadan gönderilmesi gerektiğini unutmayınız.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım