Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa İhsaniye Satılık Daire

(52 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
320.000 TL
BURSA NİLÜFER İHSANİYE'DE SATILIK 2+1 DAİRE
Hülya Kuzgun
İhsaniye, Nilüfer
2+1
2Gün Önce
130 m²
530.000 TL
NİLÜFER FSM BULVARI 'NDA 3+1 KELEPİR SATILIK DAİRE
İhsaniye, Nilüfer
3+1
7Gün Önce
180 m²
260.000 TL
Nilüfer İhsaniye'de 2+1 Satılık Daire
Şerif Mehmet Gülşen
İhsaniye, Nilüfer
2+1
21.1.2020
110 m²
400.000 TL
İhsaniye Merkezde 3+1 Arakat Daire
Şerif Mehmet Gülşen
İhsaniye, Nilüfer
3+1
16.1.2020
140 m²
285.000 TL
İhsaniyede Alaca Sitesinde 3+1 Arakat
Şerif Mehmet Gülşen
Esentepe, Nilüfer
3+1
16.1.2020
130 m²

Bursa İhsaniye satılık daire aramanın en kolay yolu

Ev almak isteyenlerin gözünü korkutan en önemli konu istedikleri gibi bir daire bulamamalarıdır. Bu süreç zor ve yorucudur. İstedikleri özelliğe sahip satılık daireyi bulana kadar haftalar hatta aylar geçebilir. Bu yüzden Bursa İhsaniye satılık daire ararken aceleci olmamak gerekir. Planlı hareket etmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. İlk olarak bütçenizi belirlemeli ve uygun seçeneklere yönelmelisiniz. Kredi kullanmayı düşünüyorsanız da geri ödeme planlarını bütçenizi zorlamayacak şekilde ayarlamalısınız. Satılık daire ilanlarını Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu site satılık daire arama sürecinde en yakın yardımcınız olacaktır. Baktığınız evlerin piyasa değerini hemen hesaplayabilir, bölgelerin istatiklerine ulaşabilir ya da kullandığınız konumlara en uygun ilana rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bursa İhsaniye satılık daire ilanlarına girerek istediğiniz kriterleri yazıp size en uygun daireye ulaşabilirsiniz.
- Bursa İhsaniye satılık daire ilanlarına gözlemlemeye başlamadan önce bütçenizi belirlemelisiniz. Daireyi nakit alacaksanız belirlediğiniz bütçeye uygun seçeneklere bakmalısınız. Eğer kredi kullanacaksanız bakacağınız yerlerin krediye uygun olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca kredi taksitlerini öderken bütçenizi zorlamayacak bir plan belirlemelisiniz.
- Satın alınmak istenilen dairenin bulunduğu konum çocuklarınızın okuluna, hastaneye, o yerin çarşısına, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olması gerekir.
- Satılık dairenin kullanımınıza hazır ve uygun olması gerekir. Elektrik ve su tesisatının, yer döşemelerinin, mutfak dolaplarının sağlam ve sağlık koşullarına uygun olması gerekir.
- Satın almayı düşündüğünüz daireyi seçerken, cephesel özelliklerine dikkat etmelisiniz. Satılık dairenin odalarının güneş ışığını almasına özen göstermelisiniz. Böylelikle hem eviniz aydınlık olur hem de kışın eviniz daha çabuk ısınır. Küçük bir ayrıntı gibi dursa da güneş ışığı alan bir ev hayatınızda oldukça olumlu yansıyacaktır.
- Sırf yatırım amacıyla satılık daire almak istiyorsanız getirisinin yüksek olması için henüz gelişmemiş ama gelişmeye açık bölgelerden daire almalısınız. Çünkü şimdi ucuza alıp değerlenince, aldığınız fiyatın üstünde satabilirsiniz.
- Bursa İhsaniye satılık daire büyüklüğü ihtiyacınızı karşılayacak büyüklükte olmalı. Eğer nüfus olarak geniş bir aileyseniz satın alacağınız dairenin oda sayısı fazla ve metrekare olarak geniş olmalı. Satılık dairelerin odalarının çokluğunun yanı sıra odaların genişliğinin de dikkate alınması gerekir. Eşyalarınızın rahatlıkla sığacağı ve size yaşam alanı kalacak satılık dairelere bakmalısınız.
- Satılık daire beğendiğinizde tapu kaydını araştırmalısınız. Böylece size gösterilen adresin tapudaki ile aynı olup olmadığını karşılaştırma imkânı da bulmuş olursunuz. Ayrıca taşınmazın kime ya da kimlere ait olduğunu araştırmalısınız. Gerçek mülk sahipleri ile muhatap olduğunuza emin olmalısınız.
- Eğer sıfır bir daire almayı planlıyorsanız imar durumu ve iskân iznini araştırmalısınız. Ayrıca bina yapım malzemelerinin kaliteli olup olmadığına da dikkat etmelisiniz.
- Bursa İhsaniye satılık dairede ısı yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Kışın çetin geçtiği bu şehirde ısı yalıtımı, evinizde ısı kaybını önler. Eviniz daha kolay ısınır ve ısınırken de tasarruf yaptırır. Böylece faturalarınızda tasarruf sağlamış olursunuz. Bunun dışında satılık dairenin duvarlarında oluşabilecek rutubet problemlerinin önüne geçilmiş olur. Hayatımıza konfor sağlayan bir özellik olduğu için yaşamak istediğimiz evde olması iyi olur.
- Satılık dairenin bulunduğu bina ya da satılık daire üzerinde satışa engel olabilecek bir durum olup olmadığını öğrenmelisiniz. Satılık daire üzerinde ipotek, haciz gibi kısıtlamaların olmadığına emin olmalısınız. Aksi takdirde mağdur olabilirsiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım