Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Büyükçekmece Kiralık Daire

(69 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı876 - 1.460 TL/m²
22,4 Yıl
900 TL
ÜÇYILDIZ'dan MURATÇEŞME DE SİTE İÇİ KİRALIK 2+1 DAİRE
Kaan Üçyıldız
Murat Çeşme, Büyükçekmece
2+1
4Gün Önce
85 m²
1.500 TL
Kiralık veya satılık 3+1 Dublex daire
Yücel Doğan
Murat Çeşme, Büyükçekmece
3+1
4Gün Önce
165 m²
1.250 TL
Mimaroba'da 2+1 105 m2 Ankastreli Kiralık Daire
Ersin Akyıl
Ekinoba, Büyükçekmece
2+1
28.11.2019
130 m²
850 TL
Büyükçekmece Celaliye'de Kiralık Daire
Yücel Doğan
Celaliye, Büyükçekmece
2+1
27.11.2019
95 m²
1.350 TL
ÜÇYILDIZ'dan MURATÇEŞME DE SIFIR LÜKS KİRALIK 2+1 DAİRELER
Kaan Üçyıldız
Murat Çeşme, Büyükçekmece
2+1
19.11.2019
110 m²
1.300 TL
ÜÇYILDIZ'dan MURATÇEŞME DE SIFIR LÜKS KİRALIK 2+1 DAİRELER
Kaan Üçyıldız
Murat Çeşme, Büyükçekmece
2+1
19.11.2019
110 m²
1.200 TL
ÜÇYILDIZ'dan MURATÇEŞME DE SIFIR LÜKS KİRALIK 2+1 DAİRELER
Kaan Üçyıldız
Murat Çeşme, Büyükçekmece
2+1
19.11.2019
110 m²
1.250 TL
ÜÇYILDIZ'dan MURATÇEŞME DE SIFIR LÜKS KİRALIK 2+1 DAİRELER
Kaan Üçyıldız
Murat Çeşme, Büyükçekmece
2+1
19.11.2019
110 m²
1.350 TL
BÜYÜKÇEKMECE ATATÜRK MAH.HAVUZLU SITEDE 2+1
Eren Uzaldı
Atatürk, Büyükçekmece
2+1
20.11.2019
105 m²
4.000 TL
BEYLİKDÜZÜ BEYKENTTE 3+1 DENİZ MANZARALI LÜKS EŞYALI DAİRE
My Group Gayrimenkul
Pınartepe, Büyükçekmece
3+1
16.11.2019
185 m²
1.300 TL
BEYLİKDÜZÜ BEYKENTTE AVRUPA CADDESINDE 3+1 KİRALIK DAIRE
Ef1 Gayrimenkul
Pınartepe, Büyükçekmece
3+1
18.11.2019
150 m²

Büyükçekmece Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Türkoba bölgesinde 992 TL'den başlayarak, Alkent 2000 taraflarında 1.509 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Büyükçekmece geneli ortalama fiyatı 1.307 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.277 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %3,84, son 10 yılda ise %172.9 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Büyükçekmece Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Büyükçekmece şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Büyükçekmece Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Büyükçekmece şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Büyükçekmece kiralık daire arayanlara ışık tutacak bilgiler

Büyükçekmece kiralık daire ararken ilk olarak ihtiyacınız olan daireyi belirlemelisiniz. Bu dairede olması gereken ve olmasını istediğiniz özelliklere göre arama yapmalısınız. Zingat.com sayesinde belirlediğiniz kriterleri seçip anında arama yapabilirsiniz. Büyükçekmece kiralık daire arayışında baktığınız seçeneklerde şu kriterlere de dikkat etmelisiniz;
- Öncelikle kendiniz için bir kira bütçesi belirlemeli ve sonrasında kiralık dairenin kira bedeline dikkat etmelisiniz. Bütçenize uygun ve size problem yaratmayacak olan kiralardaki dairelere bakmalısınız.
- İlerde ailenizle yaşayacağınız kiralık dairenin bakımlı olmasına ve size masraf çıkartmayacak olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairede bakım ve onarım masrafları olmaması gerekir. Ayrıca dairenin yer döşemeleri, parkeleri, dolapları, kapıları sağlam olmalı ve çalışır durumda olmalıdır. Tesisat sistemi eskimiş durumda olan dairelere dikkat etmelisiniz. Çünkü en büyük masrafı ve sıkıntıyı genel olarak su tesisatı ve elektrik tesisatı yaşatmaktadır.
- Büyükçekmece kiralık daire arayışınızda dairenin büyüklüğü seçim ölçütleriniz arasında mutlaka yer alması gerekmektedir. Ailenizle birlikte yaşayacağınız kiralık dairenin 1+1, 2+1 ya da daha büyük olması sizin ihtiyacınızla ilgilidir. Eğer maddi açıdan sınırlı bir bütçeniz varsa kiralık daire büyüklüğü arttıkça fiyatının da arttığını unutmamalısınız. Kiralık dairenin büyüklüğünün yanı sıra odalarının genişliğine de bakmalısınız. Eşyalarınızın sığmayacağı, dar odalara sahip kiralık dairelerde yaşam kaliteniz düşecektir.
- Kiralık daire ararken ısı izolasyonuna sahip yerlere bakmalısınız. Kiralık konutta ısı yalıtımı olması evde iyi bir ısınma sağlayacaktır. Çünkü yalıtım evdeki ısı kaybını önler ve ekonomik anlamda tasarruf yapma imkânı da verir. Bunlardan başka ısı yalıtımı sayesinde evde oluşabilecek rutubet, küf gibi sorunlarının önüne de geçebilirsiniz.
- Ailenizle kalacağınız konutun gün ışığı alıyor olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu yüzden kiralık dairenin güneşe göre bulunduğu cephe özelliklerini kontrol etmeniz önemlidir. Güneş ışığı evinizin aydınlık olmasına ve kolay ısınmasına yardımcı olur.
- Kiralık daire araştırırken elzem olan bir konu da bulunduğu konumdur. Büyükçekmece kiralık daire, sizin işinize, çocukların okuluna, hastaneye, markete, şehir merkezine yakın olması avantajınıza olacaktır. Ayrıca ulaşım sağlayacağınız toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafede kiralık daire seçmelisiniz. Böylece daha avantajlı bir eve sahip olursunuz.
- Kiralık dairenin yer aldığı binanın ve muhitinin güvenilir olmasına, alıştığınız yaşam tarzına uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire ilanlarını araştırırken yan giderlerini de araştırmalısınız. Aylık aidat, bakım giderleri bulunuyor mu, eğer varsa ne kadar diye soruşturmalısınız. Bunlar dışında güvence bedeli, ön ödeme gibi bedeller isteniyor mu, bütçenize uygun mu dikkat etmelisiniz.
- İstediğiniz özelliklere sahip Büyükçekmece kiralık dairenin sizi mağdur edecek eskiden kalan ödenmemiş fatura borçlarının olmadığına ve üzerinde bir kısıtlama bulunmadığına dikkat etmelisiniz.
- Yaşamak istediğiniz daire yeni bir yapıysa bina yapım malzemelerinin kalitesini ve deprem yönetmeliğine uygunluğunu araştırmalısınız. Bunun dışında yıllanmış yapılarda da depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Beğendiğiniz özelliklere sahip kiralık daireyi bulduğunuzda mutlaka mülk sahibiyle veya yasal vekili ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Bu sözleşme her iki tarafın da haklarını koruyucu bir anlaşma olacaktır.
- Bu kontrata genel hükümleri dışında kiralık daireyi kiraladığınız andaki özellikleri de yazdırmalısınız. Mutlaka eksik olan bir şey varsa belirtmelisiniz. Daha sonra teslim ederken neler yapmanız gerektiğini de konuşmalı ve sözleşmeye yazdırmalısınız. Böylece boya, bakım gibi konular aranızda sorun olmasın.
- Kira kontratına yıllık kira artış oranını sayısal değerlerle yazdırmanız da yararınıza olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım