Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Büyükçekmece Kiralık Dükkan / Mağaza

(10 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı952 - 1.586 TL/m²
21,08 Yıl
2.500 TL
BEYLİKDUZUNDE KIRALIK OFİS DÜKKAN
Ef1 Gayrimenkul
Pınartepe, Büyükçekmece
18.11.2019
80 m²
8.000 TL
Büyükçekmecede Hastane Yanı Eczaneye Kiralık Dükkan
Murat Yurdakul
Mimar Sinan Merkez, Büyükçekmece
27.11.2019
65 m²
3.500 TL
Asil Emlaktan Bankalar Caddesinde 2 katlı Dükkan
Murat Yurdakul
Dizdariye, Büyükçekmece
17.11.2019
120 m²
900 TL
E-5 ÜZERİ 55 M2 KİRALIK DÜKKAN
Kamiloba, Büyükçekmece
16.11.2019
55 m²

İstanbul / Büyükçekmece Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Büyükçekmece kiralık daire fiyat artışı %492,99 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %409,91 oldu.

2018 yılında Büyükçekmece ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.120,00 TL iken, bu yıl için Büyükçekmece kiralık ev ortalama fiyatı 1.163,00 TL oldu.

Büyükçekmece ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %3,84 artış gösterdi.

Büyükçekmece Kiralık Dükkân Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Büyükçekmece kiralık dükkân ararken Zingat.com ile arayacağınız kiralık işyeri ilanlarından istediğiniz özelliklere sahip ve sizin için en uygun dükkân bulabilirsiniz. Kiralık dükkân ararken fiyatı, konumu, özellikleri, sağladığı avantajlarına göre seçim yapmalısınız. Böylece pişman olmayacağınız seçimler yapmış olursunuz. Büyükçekmece kiralık dükkân seçiminizden pişman olmamak için aşağıdaki özelliklere dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak işinizi kuracağınız işyerinin büyüklüğü kullanım gayenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kuracağınız işin gereksinimleri ile uyuşan ilanları incelemelisiniz. Mesela bir büfe ile bir süper market için aynı büyüklük yeterli gelmeyecektir. Büfe için 4-5 metrekare yer yeterliyken markette reyonlar ve kasaların yer alacağı geniş bir alan ve depo, mutfak, lavabo gibi bölümlerin de olması gerekir. Bu sebeple gereksinimlerinizi belirlemeli ve arayışınızı buna göre yapmanızda yarar vardır.
- Büyükçekmece kiralık dükkân ararken kira bedelini karşılayabileceğiniz ilanları arattırmalısınız. ilk kuruluş dönemlerinizde, işyerinizden gelecek kazanç ile kira ödeyeceğinizden ilk aylarda zorluk yaşayabileceğinizi hesaba katmalısınız.
- Kiralayacağınız dükkânın sokak veya caddeye bakan cephesi olması ve cephesinin geniş olması da kazancınıza fayda sağlayacaktır. Yani cephe genişliği size iyi bir vitrin yapma imkânı sunar ve böylece ücretsiz tanıtım ve reklam yapabilir ve daha çok müşteri çekerek kazancınızı arttırabilirsiniz.
- Kiralanacak Büyükçekmece kiralık dükkânın cadde üstünde, iş merkezlerinin ya da kalabalığın yoğun olduğu bölgelerde olması daha çok yarar sağlayacaktır. Yani kiralayacağınız dükkânın kolay ulaşılabilir olması gerekir. Bu tercih edilirliğinizi arttıracaktır.
- Kiralık dükkân araştırması sırasında, geçmişten kalan ödenmemiş fatura borçlarının olmamasına ve üzerinde hak mahrumiyetleri bulunmamasına dikkat etmelisiniz.
- İşinizi kuracağınız kiralık dükkânın için açma ruhsatı alıp alamayacağınızı kontrol ettirmelisiniz. Bu bilgiyi kurumlara başvurarak öğrenebilirsiniz. Çünkü birçok masraf yapıp her şeyi ayarladıktan sonra izin alamamanız tüm işlerinizi bozar ve bu da sizi zor durumda bırakabilir.
- Kiralık dükkân tutarken dükkânın bakımlı ve kullanıma hazır durumda olmasına dikkat etmelisiniz. Bina duvarlarının, işyerinde bulunan dolapların, pencerelerin, kapıların sağlam olması gerekir. Ayrıca işyerinize yapacağınız iç yenilemeler varsa mülk sahibinin buna izin veriyor olmasına da dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız işyerinin otoparka sahip olması ve bahçesi olması size fayda sağlayacak olan değerlerdendir. İnsanlar, özellikle araçlarını park edecek yerler bulmak konusunda sıkıntı yaşadıkları için bu konuda hizmet sunan yerlere gitmeyi tercih ediyor. Yani tercih edilirliğinizi arttıracak bir özelliktir.
- Ayrıca insanların sürekli gelip gideceği ya da hızlı tüketim yönelik bir iş yapacaksanız, kiralık işyerinin balkonu olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü temiz havayı kullanabilir ve sigara kullanan müşterileri de çekebilirsiniz. Kapalı alanlara sahip yerlerde insanlar bu alışkanlıkları yüzünden rahat edemedikleri için açık alan bulunan yerleri tercih ediyor.
- Kiralayacağınız dükkânın deprem yönetmeliğine uygunluğunu, depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Bunu mutlaka ilgili kurumlardan araştırmalısınız. Başta kendinizin sonrasında ise müşterilerinizin can güvenliğini tehlikeye atmamalısınız.
- Beğendiğiniz özellikteki Büyükçekmece kiralık dükkânı bulduğunuzda gerçek mülk sahipleri ile veya yasal vekilleri ile kira kontratı yapmalısınız. Bu sözleşmenin noter onaylı olması gerekir.
- Kira sözleşmenizde karşılıklı isteklerinizi yazılı şekilde bulundurmalısınız. Kiralık dükkân için ödediğiniz depozito, kapora gibi kalemler varsa açıklamalı ve tutarlarıyla birlikte yazdırmalısınız.
- Kiralık dükkânın kira bedelini banka kanalıyla ödemelisiniz. Böylece ispatlı belgeler bulunur hem de kanunlara uygun davranmış olursunuz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım