Büyükçekmece’deki projeye İngiltere’den “yüksek övgü”

Büyükçekmece’deki projeye İngiltere’den “yüksek övgü”

KLK Yapı’nın Valle Lacus projesine İngiltere’den Yüksek Övgü Ödülü...

KLK Yapı  tarafından  Büyükçekmece Gölü  kıyısında inşa edilen  Valle Lacus projesi, International Property’den ödülle döndü. İngiltere’de düzenlenen törende Yüksek Övgü Ödülü almaya hak kazanan Valle Lacus, 44 lüks villadan oluşuyor.


Çevreci, lüks ve konforlu

“Türkiye Konut Geliştirme” kategorisinde ödülün sahibi olan proje; enerji ve ısıtma tasarruf sistemleriyle çevreci bir yaklaşımla öne çıkan Valle Lacus, bu özellikleriyle BREEAM sertifikası almaya da aday.  

Farklı dizaynı, işlevsel sosyal tesisi ve kişiye özel yaşam alanlarıyla hayata geçen olan projedeki villaların her biri 1.050 metrekarelik brüt alana, 11 metrekarelik bir iç bahçeye ve iki dönümlük bahçesindeyse 72 metrekarelik ısıtmalı özel yüzme havuzuna sahip.20 yıllık ödül

İlk defa 1995 yılında düzenlenen International Property Awards, konut ve ticari gayrimenkul projelerini ve bu projelere ait  iletişim ve pazarlama kampanyalarını değerlendiriyor. Ödül başvuruları Afrika, Asya-Pasifik, Arabistan, Kanada, Karayipler, Orta ve Güney Amerika, Avrupa, İngiltere ve Amerika kıtalarına göre kategorilendirilerek ayrı ayrı değerlendiriliyor.