Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çankaya Bahçelievler Kiralık Daire

(9 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.045 - 1.741 TL
22,13 Yıl
1.800 TL
BAHÇELİDE ANITPARK YANI ARAKAT ÖN
Emine Çindemir
PinBahçelievler, Çankaya
1.800 TL
Daire
3 + 1
27.10.2018
1.900 TL
BAHÇELİEVLER DE 3+1 KİRALIK KONUT KAZAKİSTAN CD.DE KATTA BAKIMLI
Oğuzhan Karabilgin
PinBahçelievler, Çankaya
1.900 TL
Daire
3 + 1
19.10.2018
1.850 TL
ONUR EMLAK'TAN BAHÇELİEVLER 7.CADDEYE YAKIN EŞYALI KİRALIK 2+1
PinBahçelievler, Çankaya
1.850 TL
Daire
2 + 1
19.10.2018
1.200 TL
BEŞEVLER'DE 2+1 B.KATI BAKIMLI

Bahçelievler, Çankaya

PinBahçelievler, Çankaya
1.200 TL
Daire
2 + 1
20.10.2018
1.700 TL
BAHÇELİEVLER'DE KİRALIK 3+1 ÇATI ARASI DUBLEX KOMBİLİ AÇIK OTOPA
PinBahçelievler, Çankaya
1.700 TL
Daire
3 + 1
4gün önce
1.100 TL
BAHÇELİEVLER'DE KİRALIK 2+L KOMBİLİ KATTA ÖN
PinBahçelievler, Çankaya
1.100 TL
Daire
2 + 1
1.11.2018
1.750 TL
ARYADAN BEŞEVLER METRO YANI ARAKAT ÖN SIFIR 1+1 FULL EŞYALI
Muhammed Korkmaz
PinBahçelievler, Çankaya
1.750 TL
Daire
1 + 1
25.8.2017
1.750 TL
AYADAN BEŞEVLERDE YENİ BİNADA KATTA ÖN 1+1 FULL EŞYALI
Muhammed Korkmaz
PinBahçelievler, Çankaya
1.750 TL
Daire
1 + 1
25.8.2017
1.750 TL
AYADAN BEŞEVLERDE YENİ BİNADA KATTA ÖN 1+1 FULL EŞYALI
Muhammed Korkmaz
PinBahçelievler, Çankaya
1.750 TL
Daire
1 + 1
25.8.2017

Çankaya / Bahçelievler Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2018 yılları arasında Bahçelievler kiralık daire fiyat artışı %223,20 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Ankara kiralık konut fiyat artışı %256,19, ilçe genelinde Çankaya kiralık konut fiyat artışı %282,24 oldu.

2017 yılında Bahçelievler mahallesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.243,00 TL iken, bu yıl için Bahçelievler kiralık ev ortalama fiyatı 1.299,00 TL oldu.

Bahçelievler mahallesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %4,51 artış gösterdi.

Ankara Bahçelievler kiralık daire ararken nelere dikkat etmeli


Yaşamak istediğimiz evi seçerken özellikleriyle hayatımıza katkıda bulunmalı. Çünkü her özellik bir konfor olarak bize yansıyacaktır. Kiralık ev seçerken de iyice araştırmalıyız. Ankara Bahçelievler kiralık daire arayışınızda “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ile istediğiniz özellikleri sıralayıp anında uygun daireyi bulabilirsiniz. Güvenilir bir site olan Zingat.com ziyaret edenlere birçok avantaj sunuyor. Baktığınız kiralık dairenin piyasa değerini ölçebilirsiniz. Zingat.com’un yaşamskor’u uygulamasına eviniz, işiniz ve sosyalleştiğiniz bölgeleri girerek size en kiralık daireleri bulabilirsiniz. Ankara Bahçelievler kiralık daire arayışını kolaylaştırmak için Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kiralık daire arayışınızı kolaylaştırmak için dikkat etmeniz gereken birçok ayrıntı bulunuyor. İşte o ayrıntılar…


Kiralık dairenin konumu


Baktığınız kiralık dairelerin bulunduğu çevre, sokak güvenilir olmalı. Ayrıca alışveriş merkezlerine, hastaneye, şehir merkezine, iş yerinize yakın mesafeli olmalı. Gün boyunca yorulup saatlerini yolda geçirmek istemiyorsanız evinizin kolay ulaşılabilir bir konumda olması gerekir. Ayrıca sanayi bölgesinde ya da şehrin dışında kalan alanlarda olmaması gerekir.


Kiralık daire büyüklüğü


Ankara Bahçelievler kiralık daire ararken evde yalnız mı yoksa ailenizle mi yaşayacağınız önemlidir. Çünkü bakacağınız kiralık dairelerin büyüklüğü ihtiyacınıza uygun olmalı. Yalnız yaşayacağınız evin 1+1 ya da 2+1 olması size avantaj yaratacaktır. Hem evin temizliği hem de faturalar açısında küçük bir ev bakmalısınız.


Kiralık dairenin fiyatı


Kiralık daire ararken bütçenizi belirlemelisiniz. Ankara Bahçelievler kiralık daire fiyatı bütçenizi zorlayacak nitelikte olmamalı. Aldığınız maaşınızın tamamını kiraya vermek de bir tercihtir. Ancak yaşamak için başka ihtiyaçlarınız olduğunu da düşünerek uygun fiyatlı bir yer bulmalısınız.


Kiralık dairenin kullanıma uygunluğu


Oturmak istediğiniz kiralık dairenin tadilat sorunları olmamasına dikkat etmelisiniz. Yer döşemeleri, mutfak dolapları, kapıları sağlam olmalı. Özellikle kırık ve çürümeye yüz tutmuş mutfak dolapları sağlık açısından çok tehlikelidir. Ayrıca Ankara Bahçelievler kiralık daire tesisatının bakımının yapıldığına dikkat edin. Bir evde en büyük tehlikelerden biri tesisat sorunlarıdır. Ayrıca kombinin çalışır durumda olması ve bakımlı olmasına da dikkat etmelisiniz. Kiralık ilanlara bakarken baktığınız yapıların depreme dayanıklı olmasına dikkat edin. Her şeyden önce can sağlınız için bu özelliğin olması gerekir. Yaşam kalitenizi arttırmak için yaşadığınız binada ısı yalıtımı olmasına özen göstermelisiniz. Isı yalıtımı enerji kaybını önlemesinin yanı sıra rutubet sorunlarının oluşmasına da engel olur.


Kiralamak istenilen dairenin yan giderleri


Beğendiğiniz Ankara Bahçelievler kiralık daire kiralamadan önce aylık aidatını, bakım giderlerini ya da başka yan giderleri varsa mutlaka araştırmalısınız. Ayrıca kiralayacağınız daire bir site içerisinde ve güvenlikliyse aidat gideri kira kadar olabilir. Bu konularda sürpriz yaşamamak için iyice araştırmalısınız. Kullanılmış bir daire kiralamayı düşünüyorsanız mutlaka geçmişe ait faturalarının ödenmiş olmasına dikkat etmelisiniz.


Kiralık daire için kira sözleşmesi


Ev sahibi ile aranızda kira sözleşmesi yapmayı unutmamalısınız. Kira sözleşmenizin resmi geçerliliği için mutlaka noter onaylı olması gerekiyor. Kira sözleşmesi imzalarken evin eksikleri, içerisinde yer alan şeyler, evin durumunu gibi bilgilere de yer vermelisiniz. Ankara Bahçelievler kiralık daire için ödediğiniz ayrıca bir bedel varsa açıklamasıyla birlikte tutarı da sözleşmeye yazdırmalısınız. Ayrıca kira sözleşmesi yaptığınız kişinin evin gerçek sahibi olup olmadığını araştırmalısınız. Yıllık kira artış oranınızı konuşup sözleşmeye de yazdırmalısınız. Kira bedelini banka üzerinden ödeyeceğinizin beyanını da sözleşmede yazdırmanız faydanıza olacaktır. Kiranın elden ödenmesi taleplerine karşı çıkmalısınız. Kendinizi güvenceye almak için en doğru ödeme kanalı banka olacaktır.

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım