Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çankırı Kiralık Daire

(7 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı468 - 780 TL
20,81 Yıl
650 TL
A.H.R. MAH.2+1 KİRALIK DAİRE
Bilal Doğan
Abdulhalik Renda, Merkez
2+1
110 m²
650 TL
A.H.R MAH. KİRALIK 3+1 DAİRE
Bilal Doğan
Abdulhalik Renda, Merkez
3+1
115 m²
550 TL
B.P. MAH. 2+1 KİRALIK DAİRE
Bilal Doğan
Buğday Pazarı, Merkez
2+1
110 m²

Çankırı Kiralık Daire Fiyatları

Çankırı şehrinde kiralık daire fiyatları Çankırı Merkez bölgesinde 624 TL'den başlayarak, Çankırı Merkez taraflarında 624 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Çankırı geneli ortalama fiyatı 643 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 628 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %0,68, son 10 yılda ise %21.4 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Çankırı Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Çankırı şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Çankırı kiralık daire bulmayı kolaylaştıran bilgiler

Çankırı kiralık daire ararken bütçenize uygun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve hayatınızı kolaylaştıracak dairelere bakmalısınız. İstediğiniz bölgeden, istediğiniz özelliklerdeki kiralık daireyi bulmak için Zingat.com adresinde kiralık ilanlara bakabilirsiniz. Çankaya kiralık daire arayışında seçim yapmayı kolaylaştıran, kiralık daire özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.
- Kiralık dairenin kullanıma uygun olması gerekir. Kiralık daire içerisinde masraf gerektirecek bakım ve onarımların olmaması avantajlı bir durumdur. Kiralık dairenin yer döşemelerinin, parkelerinin, mutfak dolaplarının, tezgahının, tesisatının kısacası demirbaşlarının sağlam ve sağlıklı olması gerekir. Yaşayacağınız kiralık dairenin size sürekli sorun çıkarması ve masraf yaratması zamanla yoran bir durumdur.
- Çankırı kiralık daire ararken cephesine dikkat etmelisiniz. Seçim yapacağınız kiralık dairenin güneş ışığını alıyor olması gerekir. Çünkü güneş ışığı evinizin hem kolay ısınmasını hem de aydınlık olmasını sağlayan bir özellik olacaktır.
- Kiralık daire ilanlarına bakarken ısı yalıtımı yapılmış daireleri seçmelisiniz. Isı yalıtımı kiralık daire duvarlarında oluşabilecek rutubet sorunlarının önüne geçer. Böylece sağlıklı bir ortam sunar. Isı yalıtımı evinizde ısı kaybı yaşanmasına engel olur ve bu durumda da tasarruf etme imkânı yaratır.
- Çankırı kiralık daire büyüklüğünün ihtiyacınıza cevap veriyor olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık daire büyüklüğü ve oda sayısını belirlerken ilk olarak ailenizin ihtiyaçlarını karşılaması daha sonrasında ise konforuna dikkat etmelisiniz. Kalabalık bir aile iseniz 2+1 kiralık daire seçimi sizi memnun etmeyecektir.
- Kiralık daire seçerken ara katlardan seçmeye dikkat etmelisiniz. Böylece ısınma sorunu yaşamazsınız.
- Kiralık daire ararken bulunduğu konuma dikkat etmelisiniz. Kiralık daire konumu hayatınızı kolaylaştıracak nitelikte olmalı ve size avantaj sunmalı. Sık kullandığınız adreslere yakınlık bu açıdan önemli olacaktır.
- Kiralık daire ararken çevreye ve sağlığa zararlı atıklar bırakan tesis ve sanayi bölgelerine uzak kiralık dairelere bakmalısınız.
- Kiralık daire ararken bütçenize uygun kira tutarı olan seçeneklere bakmalısınız. Bütçenizi aşan kiralık daireler size sıkıntı yaratacağı için bu doğru bir karar olmayacaktır.
- Yaşamak istediğiniz Çankırı kiralık daire yeni yapılmışsa bina yapım malzemelerinin kalitesine ve deprem yönetmeliğine uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Yıllanmış yapılarda ise depreme dayanıklı kiralık dairelere bakmalısınız. Kontrolünü sağlamak için de bu konuda uzmanlaşmış firmaların raporlarına başvurabilirsiniz.
- Kiralık daire ararken bir dikkat edilmesi gereken özellik ise depozito, kapora gibi tutarların olup olmadığıdır. Kiralık daire için istenen bu kalemlerin olması halinde, bütçenizle uyumlu olmasına ve sizin için sıkıntı yaşatacak tutarlarda olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Aradığınız kiralık daireyi bulduğunuzda ev sahibi ile noter onaylı kira sözleşmesi yapmalısınız. Sözleşmenizin resmi açıdan geçerliliği olması için noter onayı şarttır. Her iki tarafın haklarını güvenceye alan bu sözleşme ile avantajlı olacaksınız.
- Kira sözleşmenizde genel hükümler dışında mutlaka evi teslim alırken eksik bir konu varsa, artı yapılmış özellikler varsa sözleşmeye yazdırmalısınız. Bu özellikleri yazdırmak, oradan taşınırken sizden istenebilecek masrafların belirlenmesinde de yardımcı olacaktır.
- Kira sözleşmenizi yaparken yıllık kira artış oranınızı belirleyip sözleşmede yer vermelisiniz. Artış oranını net rakamlar üzerinden belirlemelisiniz. Böylece adaletsizce yapılan artışların önüne geçebilirsiniz.
- Kira tutarınızı hiçbir zaman elden teslim etmemelisiniz. Bankalar aracılığıyla kiranızı yatırmalısınız. Böylece elinizde kirayı yatırdığınızı gösteren resmi bir evrak olacaktır. Oluşabilecek sorunlara karşın banka dekontu önemli bir güvencedir. Kira tutarını elden teslim etmeyeceğinizi sözleşmede belirtmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım