Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çorlu Kiralık Daire

(108 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı586 - 976 TL
18,88 Yıl
1.450 TL
EVA YAKAMOZ'DA KIRALIK 3+1 DAIRE
Orkun Tezcan
Şeyh Sinan, Çorlu
3+1
140 m²

Çorlu Kiralık Daire Fiyatları

Tekirdağ şehrinde kiralık daire fiyatları Reşadiye bölgesinde 651 TL'den başlayarak, Esentepe taraflarında 1.292 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Çorlu geneli ortalama fiyatı 797 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 778 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %1,20, son 10 yılda ise %74.16 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

Çorlu Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Çorlu şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Çorlu kiralık daire
Çorlu kiralık daire seçeneklerine göz atın ve hayallerinize bir adım uzakta olan konutu kiralayarak yepyeni bir yaşama ‘merhaba’ deyin. Modern, cazip fiyatlı ve ferah yaşam alanı sunan kiralık daireler sizi bekliyor.

Marmara Denizi ile Karadeniz arasındaki bir işlek kavşak üzerinde bulunan Çorlu; gelişmiş yapısı, kentselleşme eğilimi ve sosyal olanakları ile hem Tekirdağ halkının hem de diğer şehirlerden göç eden kişileri beğenisine hitap ediyor. Tekirdağ’ın göbeğinde bulunan ve merkez ilçesinden daha kalabalık ve gelişmiş yapıya sahip olan Çorlu, gayrimenkul sektörü açısından da oldukça tatmin etmeyi ediyor. Çorlu, özellikle son yıllardaki kentsel dönüşüm çalışmaları ile hem satılık hem de kiralık ev arayışında olanlara uygun pek çok konut seçeneği vadediyor. Toplu konut projeleri ile kusursuz bir yaşam keyfi sunan Çorlu’da siz de tercihlerinize ve bütçenize uygun pek çok kiralık daire bulabilirsiniz.

Çorlu’da kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?

Çorlu kiralık daire seçenekleri, ilçenin semtine ve mahallelerine göre fiyat açısından değişiklik gösterebiliyor. Silahtar, Misinli ve Marmaracık gibi semtlerde daha fazla daire çeşidi bulunuyor. Eğer ilçe merkezinden ayrılmak istemiyorsanız bu semtlerde bulunan ilanları değerlendirebilirsiniz. Ancak tek yeterli olan husus lokasyon değil. Dairenin iç ve dış cephesini, kira fiyatını, tesisat yapısını, bina yaşını, depreme olan dayanıklılığını ve otopark durumunu da mutlaka araştırmanız gerekiyor.

Eğer kiralık bir daireye karar verdiyseniz bu kez de kira sözleşmesini araştırmanız da fayda var. Kira sözleşmesini detaylı şekilde hazırlamanız her zaman sizin lehinize gelişecektir. Çünkü ileride herhangi bir aksi durum yaşadığınızda haklarınızı yasal yoldan gösterebilme imkânı elde edebilirsiniz. Kimlik, adres, aidat, ruhsat, tapu ve kira fiyatı gibi tüm bilgileri sözleşmeye dökmelisiniz.

Çorlu’da okula yakın kiralık daireler nerede?

İlçenin hem semtlerinde hem merkez köylerinde hem de mahallelerinde farklı okul seçenekleri ön plana çıkıyor. Dolayısıyla ilçenin her köşesinde okula yakın kiralık daireler bulabilmeniz oldukça kolay. Özellikle Yenice, Sanayi ve Silahtar gibi merkez semtlerdeki okula yakın kesimde pek çok daire alternatifleri görebilirsiniz. Üstelik bu semtlerde bulunan dairelerin her biri hastane, AVM, market ve iş kurumu gibi önemli yerlere de kısa mesafede ulaşım sunuyor.

Seymen, Şeyh Sinan, Kazımiye, Hatip, Hürriyet ve Çobançeşme ise okula yakın daireler bulabileceğiniz mahallelerden birkaçı. Çorlu’nun oldukça geniş bir yapıya sahip olan bu mahallelerindeki daireler kira fiyatları açısından da son derece uygun. Bütçenizi baz alarak ister apartman tipi daireler isterseniz markalı konutlar arasından seçim yapabilirsiniz.

Çorlu’da üniversitelere yakın kiralık daireler nerede?
Namık Kemal Üniversitesi’nin Silahtarağa mahallesindeki Mühendislik ve Zafer mahallesindeki Meslek Yüksekokulu kurumları Çorlu ilçesi sınırları içerisinde bulunuyor. Dolayısıyla Çorlu’da üniversite çevresinden de pek çok kiralık evler bulabilmek mümkün oluyor. Eğer bu eğitim kurumlarında öğrenim görecekseniz veya çalışacaksanız bu mahalleler çevresindeki Çorlu kiralık daire seçeneklerini incelemeniz size büyük avantaj sağlayacaktır.

Üniversite kurumlarına yürüme mesafesinde bulunan konutlar; 1+1, 2+1 ve 3+1 gibi farklı seçenekleri ile tüm ihtiyaçlara cevap veriyor. Siz de ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi ön planda tutarak dilediğinizi konut kiralayabilir, kolayca eğitim veya iş hayatınızı devam ettirebilirsiniz.

Neden Çorlu’da daire kiralamalısınız?

Çorlu kiralık daire arayışında olanları cezbedecek pek çok etken ön plana çıkıyor. Çorlu’nun yoğun nüfuslu olmasını da yine bu duruma bağlayabiliriz. Öncelikle ilçenin her geçen gün kentleşme eğilimi göstermesi ve organize sanayi bölgesi olması dolayısıyla pek çok kişinin iş kapısı olması büyük bir avantaj sağlıyor. Yani ilçede yaşamaya başladığınızda yeni bir iş bulabilme şansınız da oldukça yüksek. Üstelik ilçedeki yaşam olanakları tıpkı şehir yaşantısıyla benzerlik gösteriyor. Yani AVM, iş merkezi, market, hastane ve özel okul gibi daha pek çok imkanlara da kolayca erişebileceksiniz.

İstanbul’a ve Kırklareli’ye yakın konumda bulunması, bünyesinde verimli topraklar barındırması, TEM- E-5 yolu üzerinde yer alması ve Edirne’den Avrupa’ya açılan demiryoluna ev sahipliği yapması da yine ilçenin popülerliğini artıran kriterlerden birkaçına örnek gösteriliyor.
Tekirdağ’ın incisi Çorlu’da yeni bir hayat kurmak veya evinizi değiştirmek istiyorsanız, kiralık daire ilanları arasından dilediğiniz konutu seçebilir ve sevdiklerinize yeni bir yaşam alanına adım atabilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım