Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çorlu Kiralık Villa

(7 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı593 - 989 TL/m²
18,59 Yıl
2.000 TL
TEKİRDAĞ ÇORLU DA VİLLA
Gökay Yildiz
Reşadiye, Çorlu
3+1
30.9.2019
160 m²
1.750 TL
Çorlu Hürriyet mah. Kiralık tripleks Villa
Mustafa Çonkuroğlu
Önerler, Çorlu
6+1
1.10.2019
225 m²

Tekirdağ / Çorlu Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Çorlu kiralık daire fiyat artışı %76,17 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Tekirdağ kiralık fiyat artışı %103,35 oldu.

2018 yılında Çorlu ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 752,00 TL iken, bu yıl için Çorlu kiralık ev ortalama fiyatı 762,00 TL oldu.

Çorlu ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %1,33 artış gösterdi.

Çorlu kiralık villa
Çorlu kiralık villa ilanları arasında, modern ve ferah bir yaşam vadeden satılık villalar bulabilirsiniz. Tekirdağ’ın güzide ilçesi Çorlu’da yepyeni bir hayata adım atmak için seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Trakya Bölgesi’nin tarihi ilçelerinden olan Çorlu, emlak piyasası her geçen gün hareketlenen köklü ilçelerin başında geliyor. Villa almak isteyenler kadar kiralamak isteyenleri de memnun etmeyi başaran ilçe, yaşam imkanları açısından da oldukça tatmin edici. Çorlu aslında Tekirdağ’ın bir ilçesi. Ancak geniş alanı, hızlı kentleşmesi, İstanbul’a olan yakınlığı, modern yüzü, sanayi alanında pek çok iş sunması ve birbirinden farklı sosyal olanakları sayesinde kent merkezine göre daha fazla tercih sebebi oluyor. Siz de bu güzide ilçede yeni bir hayata “merhaba” demek istiyorsanız hemen Çorlu kiralık villa seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Çorlu’da kiralık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisini oluşturan Çorlu’da müstakil, havuzlu, tek katlı ve lojman tipi gibi pek çok kiralık villalar ön plana çıkıyor. Villa kiralamadan önce doğru bir karar vermeniz açısından bazı hususları göz önünde bulundurmanız mutlaka şart. Kiralık villa seçenekleri arasından zevkinize ve bütçenize uygun pek çok villa görebilirsiniz.

Kiralık villalara bakarken binanın inşaat yılını, iç cephesini, depreme dayanıklılığını, kira fiyatını ve sosyal olanaklar açısından uygunluğunu da mutlaka analiz etmeniz de fayda var. Ayrıca elektrik, su ve doğalgaz gibi teknik donanımlarının durumunu kontrol etmeli ve kira kontratınızı detaylı şekilde oluşturmaya dikkat etmelisiniz.

Çorlu’da okula yakın kiralık villalar nerede?
Çorlu kiralık villa seçenekleri hem ilçe merkezinde hem mahallelerde hem de merkeze yakın civar semtlerde yer alıyor. Üstelik bu semt ve mahalle çevresindeki pek çok villa seçenekleri okullara da oldukça yakın. Hatta pek çoğu yürüme mesafesinde ulaşım sağlıyor.

Marmaracık, Sanayi, Velimeşe, Silahtar ve Ulaş merkezdeki okulların yer aldığı semtlerden birkaçı. Ayrıca Vakıflar, Sarılar, Deregündüzlü, Kırkgöz ve Seymen gibi köyler çevresinde de pek çok villa ilanlarına rastlayabilirsiniz. Cemaliye, Şeyh Sinan, Kazımiye ve Çobançeşme ise Çorlu kiralık villa ilanları görebileceğiniz mahalleler arasına yer alıyor.

Çorlu’daki okula yakın villaların pek çoğu sosyal olanaklar açısından da gayet beğeni topluyor. Özellikle ilçe merkezindeki ilkokul, ortaokul veya lise çevresinden villa kiralarsanız, market, hastane ve iş merkezi gibi önemli yerlere de kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Çorlu’da üniversitelere yakın kiralık villalar nerede?

Tekirdağ’ın yaklaşık 37 km doğusunda bulunan Çorlu ilçesi, her geçen gün gelişen gayrimenkul sektörü sayesinde kentleşme eğilimi gösteriyor. İlçeye yakın kesimde yer alan Namık Kemal Üniversitesi ise bölgenin gelişmiş dokusuna katkı sağlayan en önemli etkenlerden bir tanesi.

Devlete bağlı olarak faaliyet gösteren üniversitenin Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksekokulu, Çorlu ilçesi bünyesinde bulunuyor. Eğer bu üniversite kurumlarında çalışıyorsanız Zafer, Silahtaroğlu ve Reşadiye taraflarındaki Çorlu kiralık villa seçeneklerini araştırabilirsiniz. Bu yakın mahallelerde hem fiyat hem de tasarım açısından beklentilerinizi karşılayacak pek çok villa görebilirsiniz.

Neden Çorlu’da villa kiralamalısınız?

İstanbul’un Silivri ilçesi ile komşu olan Çorlu, gelişen inşaat sektörü sayesinde her geçen gün birbirinden farklı kiralık villaları beğeniye sunuyor. İlçenin çekiciliğini ortaya koyan en özel ayrıntısı kuşkusuz Karadeniz ile Marmara’ya olan yakınlığında gizli. İki bölge arasında geçiş güzergahı olarak bilindiği için gerek sanayi gerekse emlak sektörü açısından parlak bir gelecek vaat ediyor.

Diğer en önemli husus ise hareketli bir kavşak üzerinde bulunması. İstanbul’u Tekirdağ ve Çanakkale ile birbirine bağlayan E-5 yolunun, İstanbul’u Edirne ile birbirine bağlayan TEM otoyolunun önemli bir kısmı Çorlu sınırlarından geçiyor. Dolayısıyla ilçe diğer önemli büyükşehirlerle ve ilçelerle birbirine son derece kolay bir ulaşım olanağı sunuyor. Namık Kemal Üniversitesi fakültelerini ve meslek yüksekokullarını bünyesinde barındırması, ulaşılabilir ve modern dizaynlı villa fiyatlarının bulunabilmesi, sakin bir ilçe yaşantısına sahip olması ve Çorlu Uluslararası Havalimanı’na ev sahipliği yapması da yine kiralık villa arayanları cezbedecek etkenler arasında değerlendiriliyor.


ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım