Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çorum Merkez Satılık Daire

(255 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı123.656 - 206.094 TL/m²
22,89 Yıl
160.000 TL
İKBAL KENT YAKINI 2.KAT 2+1 100m2 SIFIR SATILIK GENİŞ  DAİRE
Ulukavak, Merkez
2+1
5Gün Önce
100 m²
225.000 TL
DR.SADIK AHMET CADDESİ YANI MANTOLAMALI ASANSÖRLÜ 3+1 KOMBİLİ
Selçuk Yiğiter
Ulukavak, Merkez
3+1
26.12.2019
135 m²

Çorum Merkez Satılık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Çorum Merkez geneli ortalama fiyatı 166.613 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 162.809 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %8,78, son 10 yılda ise %58.33 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 22 yıl olarak görülmüştür.

Çorum Merkez satılık daire
Çorum merkez satılık daire seçenekleri arasından, bütçeniz doğrultusunda kriterlerinize en uygun evi; ilanlar arasında gezerek ve filtreleme seçeneklerini kullanarak kolayca bulabilirsiniz.

Çorum ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan bir şehirdir. Konum olarak Başkent Ankara’nın kuzey doğusunda yer almaktadır. Çorum ilinin komşuları Amasya, Yozgat, Çankırı, Sinop, Samsun ve Kırıkkale şehirleridir. Bu konum özelliği ile İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’nin arasında kaldığı görülmektedir. İklim ve bitki örtüsü bakımından da bu durumun etkisi büyüktür. Çorum bir İç Anadolu şehri olmasına rağmen diğer yerlere göre biraz daha yumuşak bir hava yaşanmaktadır. Merkez ilçesi ile birlikte Çorum’da on dört ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler farklı büyüklükleri ve özellikleri dikkat çekmektedir. Çorum denildiğinde ülkemizde pek çok kişinin aklına ilk gelen şey leblebidir. Özellikle Ankara’dan Samsun ve diğer Karadeniz şehirlerine seyahat edenlerin geçerken dikkatini çeken leblebiciler sayesinde Çorum’un leblebi ile olan iyi ilişkisi herkesçe bilinmektedir. Onlarca çeşit leblebi ve leblebi ile hazırlanan farklı gıdalar ile leblebi başkenti unvanını hak etmektedir. Çorum merkez satılık daire seçenekleri, Çorum’un son yıllarda şehir olarak yaşadığı gelişmeler ile birlikte daha da artmaktadır. Bu artış Çorum genelinde görülmekle birlikte belli bölgelerde yoğunlaşmaktadır. Çorum merkez satılık daire arayanlar için gelişimi yaşayan bölgeler daha çok tercih edilmektedir.

Çorum Merkez'de satılık daire almak için doğru ay hangisi?
Çorum Merkez satılık ev seçenekleri için doğru ay kış mevsimidir. Emlak sektörünün durakla dönemine girdiği soğuk aylarda satılık daireler; fiyat bazında da düşüşe geçmektedir. Ancak yılın her mevsiminde de cazip fırsatlar çıkabilmektedir. O nedenle, yatırım için ince eleyip sık dokumalı ve sürekli ilanları incelemelisiniz.

Çorum’un gelişen kısımları ve en çok ev satılan alanları
Çorum merkez satılık daire arayan kişiler için merak ettikleri pek çok soru bulunmaktadır. Öncelikle Çorum şehir olarak sürekli gelişim yaşayan bir şehirdir. Hem sosyal hem de ekonomik olarak bu gelişimin etkileri görülebilmektedir. İçerisinde bulunan Hitit Üniversitesi her geçen gün gelişerek şehrin modernleşmesine katkı sağlamaktadır. Üniversitenin olumlu etkisini şehrin her alanında görmek mümkündür. Üniversite okumak için gelen öğrenciler ve onlar için hazırlanan sosyal imkânlar sayesinde şehirin kendisi de gelişmektedir. Şehrin özellikle Bahçelievler Mahallesi ve Buhara Evleri olarak adlandırılan kısımlarda büyük gelişim yaşanmaktadır. Bu alanlarda yapılan çalışmalar sayesinde şehrin en güzel ve en çok tercih edilen evleri bu alanlarda inşa edilmektedir. Çorum merkez satılık daire seçeneklerini etkileyen bir diğer husus ise şehrin yaşadığı ekonomik gelişimdir. Şehrin ekonomik yapısını etkileyen sanayi ve tarım olması sebebi ile bu alanların yoğunlaştığı alanlar şehrin gelişim gösterdiği alanlar da olmaktadır.

Tarihi ve kültürel yapısı ile Çorum
Çorum ülkemiz tarihinde önem taşıyan şehirlerinden bir tanesidir. İl sınırları içerisinde bulunan pek çok tarihi yapı sayesinde gezilip görülecek yer konusunda sorun yaşanmamaktadır. Bunlar arasında en çok bilinenleri ise Hitit Başkenti olarak bilinen Hatuşaş şehri ve bu şehrin kalıntılarıdır. Unesco tarafından Dünya mirası listesine alınmış olan bu şehir pek çok farklı kalıntıya sahiptir. Milattan önce 1700’lu yıllardan kalan bu şehir sürekli olarak yapılan kazılar ile yeni eserlerin ortaya çıktığı bir alandır. Bu tarihi kalıntılar içerisinde evleri, surları ve diğer yapıları görmek mümkündür. Alacahöyük kalıntıları ise bu eserler kadar eski ve değerli kalıntı alanlarıdır. Bunlara ek olarak Çorum içerisinde sonraki dönemlerden kalma pek çok alan ve eserde bulunmaktadır. Özellikle merkezde bulunan saat kulesi en çok gezilip görülen alanlar arasındadır. 1800’lü yıllardan kalma bu saat kulesi Çorum’a gezmek için gelenlerin en uğrak yerleri arasında yer almaktadır. Ayrıca İncesu Kanyonu ve Ulucami Çorum merkezinde görülmesi gereken yerler arasındadır. Çorum merkez satılık daire arayanlar için bu alanların gezilip görülmesi; karar verme açısından etkileyici olacaktır. Çorum kültürel ve sanatsal olarak da gelişmiş bir şehir olması ile gelenleri şaşırtmaktadır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım