Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Efeler Kiralık Dükkan / Mağaza

(14 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.007 - 1.678 TL/m²
13,21 Yıl
2.500 TL
AYDIN EFELER KİRALIK İŞYERİ
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Tepecik, Efeler
5.2.2020
240 m²
2.000 TL
AYDIN MERKEZ ÇEŞTEPE MAHALLESİNDE KİRALIK İŞYERİ
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Çeştepe, Efeler
31.1.2020
200 m²

Aydın / Efeler Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Efeler kiralık daire fiyat artışı %262,57 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Aydın kiralık fiyat artışı %276,18 oldu.

2019 yılında Efeler ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.257,00 TL iken, bu yıl için Efeler kiralık ev ortalama fiyatı 1.315,00 TL oldu.

Efeler ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %4,61 artış gösterdi.

Efeler kiralık dükkan mağaza
Aydın’ın merkez ilçesi Efeler’de farklı iş kollarına uygun kiralık dükkanlar mevcut. Hareketli noktalarda bulunan Efeler kiralık dükkan /mağaza seçenekleri iyi bir gelir hedefleyenler için kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor.
Aydın’ın ticaret merkezi olarak bilinen pek çok caddesi Efeler ilçe sınırlarında yer alıyor. Bu durumda Efeler, yeni iş yeri açma ya da şube sayısını arttırmak isteyenlerin ilk tercihi arasına giriyor.
Efeler’de kiralık dükkan mağaza nasıl bulunur?
Gayrimenkul alım ya da kiralama işinde olduğu gibi kiralık mağaza seçimi de içinde risk barındıran bir konu olarak bilinir. Özellikle bu alanda tecrübe sahibi olmayanların belli başlı konularda daha özenli davranması gerekir.
Kiralık mağazalar için öncelikli ve en önemli konuların başında konum gelir. Bölgenin nüfus yoğunluğu bir dükkanın iyi bir konumda olduğunu belirleyen en öncelikli kriter. Efeler, nüfus yoğunluğu bakımından şehrin en kalabalık ilçesi olması nedeni ile dükkan kiralamak için de iyi bir alternatif.
Efeler kiralık dükkan/mağaza arayanların ilk tercihi Adnan Menderes Bulvarı oluyor. Bulvar geçmişten günümüze dek şehrin ticaret merkezi olarak anılır. Sadece bulvar üzerinde değil aynı zamanda bulvara bağlı sokaklar da günün her saati canlı kalır. Ekonomik bir bütçe ile kiralık dükkan arayanlar ise bulvar çevresinde kalan seçenekleri de değerlendirebilir.
Adnan Menderes Bulvarı’nın devamı olan Hükümet Bulvarı ise yine alışveriş ve yeme-içme gibi farklı alternatifler sunduğu için şehir halkının yoğunlukta olduğu bulvarlardan biri. Hükümet Bulvarı da konumu itibari ile Efeler kiralık dükkan mağaza arayanlar için iyi bir tercih olur.
Efeler’de dükkan/mağaza kiralamanın püf noktaları
Dükkan kiralamadan önce konum kadar amacın belirlenmiş olması da önemli. Çünkü son dönemlerde kiralık daireler sonradan yapılan düzenleme ile dükkan haline getiriliyor. Bu durum bazı sektörlerde sorun yaratmıyor. Fakat bazı işlerde ise özellikle ruhsat alma aşamasında önemli sorunların ortaya çıkmasına neden oluyor.
Efeler kiralık dükkan/mağaza bakarken ruhsat aşamasında problem yaşatmayacak alternatifleri değerlendirmekte yarar var. Özellikle ilçenin kuruluşundan bu yana ticaret hayatına ev sahipliği yaşayan caddelerde bu tür kiralık mağazalara rastlamak kolay değil. Bu caddeler arasında İstasyon Bulvarı ve Gazi Bulvarı da bulunuyor.
Efeler kiralık dükkan/mağaza seçimi yaparken vitrin genişliğinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Vitrin bir mağaza için reklam ve tanıtımı ifade eder. Kiralık dükkan arayan pek çok kişi özellikle ekonomik sebeplerden dolayı satın almak yerine kiralamayı tercih eder. Bu neden ile kiralık dükkanın masraf çıkarmayacak düzeyde olması tercih edilmeli.
Efeler’de üniversiteye yakın kiralık dükkan/mağaza
Yaya yoğunluğunun çok olduğu bölgeler kadar özellikle üniversitelere yakın olan yerlerde de dükkan kiralamak akıllıca olur. Üniversite öğrencilerinin ders aralarında ya da okul çıkışlarında zaman geçirdiği yerler daha çok üniversite çevresinde bulunuyor.
Adnan Menderes Üniversitesi Zafer Mahallesinde bulunur. Özellikle bu çevrede bulunan Doğu Gazi Bulvarı üniversite yakınında bulunan en hareketli noktalar arasında bulunur. Öğrencilere hitap edilecek bir hizmet sektörü için Doğu Gazi Bulvarı kadar Batı Gazi Bulvarı da tercih edilebilir.
Öğrencilerin konaklama için tercih ettiği yurtlar da Efeler ilçesinde belli merkezlerde yoğunlaşır. Taşlıboğaz Bulvarı, Lefkoşe Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı ve Girne Bulvarı bunlardan birkaçı.
Efeler kiralık dükkan/mağaza için hastane çevresi de ideal seçenekler sunuyor. Aydın Devlet Hastanesinin bulunduğu Hasanefendi-Ramazan Paşa Mahallesi de alternatifler arasında tutulabilir. Özellikle Hastane Caddesi gün boyu hareketliliğini yitirmiyor.
Kurtuluş, Yedi Eylül, Güzelhisar ve Orta gibi mahallelerde de uygun fiyatlara sahip kiralık dükkan imkanları bulunuyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım