Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Erdemli Kiralık Daire

(134 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı434 - 724 TL/m²
22,82 Yıl
1.100 TL
Erdemli Alata'da Kiralık Daire
Alata, Erdemli
4+1
6Gün Önce
200 m²
1.000 TL
Erdemli erdemkent sitesinde 1+1 esyali kiralik daire
Liderd Gayrimenkul
Merkez, Erdemli
1+1
7Gün Önce
80 m²
1.000 TL
erdemkent sitesinde 2+1 kiralik daire
Liderd Gayrimenkul
Merkez, Erdemli
2+1
6.10.2019
110 m²
1.000 TL
ERDEMLİ TÜRBE'DE KİRALIK LÜKS DAİRE
New Home Gayrimenkul
Türbe, Erdemli
3+1
Dün
180 m²
850 TL
KİRALIK DAİRE
Adnan Tartar
Akdeniz, Erdemli
2+1
5Gün Önce
160 m²
1.000 TL
Erdemli Alata'da Kiralık Daire
Hakan Gürbüz
Alata, Erdemli
3+1
7Gün Önce
175 m²
1.200 TL
KİRALIK DAİRE
Adnan Tartar
Akdeniz, Erdemli
4+1
7Gün Önce
187 m²
1.350 TL
Erdemli Merkez'de  Bakımlı Kiralık Daire
Hakan Gürbüz
Merkez, Erdemli
4+1
7Gün Önce
230 m²
750 TL
Erdemli Merkez'de Kiralık Daire
Hakan Gürbüz
Merkez, Erdemli
3+1
7Gün Önce
180 m²
1.000 TL
KİRALIK DAİRE
Adnan Tartar
Alata, Erdemli
3+1
7.10.2019
170 m²
1.250 TL
4+1 KİRALIK DAİRE
Adnan Tartar
Merkez, Erdemli
4+1
4.10.2019
250 m²

Erdemli Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Erdemli geneli ortalama fiyatı 596 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 583 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %1,04, son 10 yılda ise %128.05 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 23 yıl olarak görülmüştür.

Erdemli Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Erdemli şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Erdemli kiralık daire
Erdemli kiralık daire seçeneklerini değerlendirenler ve aradıkları eve kısa süre içinde sahip olmak isteyenler; ilanlara göz atarak kısa zamanda kriterlerini karşılayan kiralık evler bulabilir.
Erdemli özellikle sahil şeridinde denize yakın bölgelerde yaşamak isteyenlerin ilgi gösterdiği ilçelerin başında geliyor. Bulunduğu konum itibari ile gelişme göstermeye yatkın olan ilçe güvenilir ortamı ile de dikkat çekiyor.
Erdemli’de daire kiralarken nelere dikkat edilmeli?
Erdemli doğası kadar denizi ile de mükemmel bir konumda. Bu durum yerleşim için büyük talep görüyor olmasını açıklıyor. Erdemli deniz kenarında olması nedeni ile kiralık dairelerde rutubet sorunu sıkça rastlanan bir sorun. Erdemli kiralık daire seçeneklerini değerlendirirken fiyattan ziyade rutubet konusuna dikkat etmek gerekir.
Kiralık ev seçimi yaparken mutlaka duvarların köşeleri, banyolar ve tavanlar detaylı bir biçimde incelenmeli. Boyada kabarma ya da kalkma gibi bir durum ile karşılaşılırsa sözleşme yapılmadan önce mutlaka bir kez daha düşünmek gerekir.
Sahile yakın olan Kızkalesi, Ayaş, Kocahasanlı, Akdeniz ve Elvanlı gibi mahallelerde bulunan kiralık evler rutubet bakımından risk altında bulunuyor. Bu durumda bina yalıtımının kaliteli bir biçimde yapılmış olması gerekir.
Erdemli kiralık daire arayışında olanların daireyi mutlaka görmeleri gerekir. Bunun yanı sıra evi bakımlı bir biçimde teslim almak da olası masrafların ortadan kalkmasını sağlar.
Erdemli’de pahalı ve ekonomik kiralık daire seçenekleri
Merkez Mahallesi ve Akdeniz Mahallesine olan talep her geçen gün artıyor. Fakat bölgelerde yeni konut yapılabilecek olan arsaların yeterli düzeyde olmaması kira fiyatlarını artıran nedenler arasında.
Erdemli kiralık daire fiyatları özellikle talebin fazla olduğu sahil mahallelerinde yükselişini sürdürüyor. Erdemli kiralık daire arayanlar genellikle ilçe nüfusunun yoğunlaştığı bölgeleri tercih ediyor. Bu bölgeler daha çok sahil şeridinde bulunan Tömük, Çeşmeli, Alata, Akdeniz, Merkez ve Kargıpınarı olarak ifade edilebilir.
İlçede Sarıkaya Mahallesi ve Aydınlar Mahallesi sahil şeridinden uzak kalan yerler arasında en fiyatlı mahalleler içerisinde yer alıyor.
Barbaros, Kösbucağı, Koyuncu, Batısandal ve Elvanlı gibi mahalleler ise hem ilçenin iç kesimlerinde kalmaları hem de yavaş gelişmeleri nedeni ile daha tenha olma özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu durum kiralık daire fiyatlarını ortalama değerin altına çekiyor.
Erdemli’de üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
1994 yılından bu yana Mersin Üniversitesi Erdemli Meslek Yüksek Okulu ilçenin Alata mahallesinde yer alır. Okulda binlerce öğrenci eğitim görüyor. Bu öğrencilerin pek çoğu konaklamak için kiralık daireleri tercih ediyor. Alata Mahallesi gibi Koyuncu, Tabiye ve Yarenler gibi çevre mahalleler de Erdemli MYO öğrencilerinin tercihleri içerisinde yer alıyor.
Lisansüstü eğitim vermek ve deniz araştırmaları yapmak için ODTÜ’ye bağlı olarak eğitim veren Deniz Ürünleri Enstitüsü de Erdemli’nin Limonlu Mahallesinde faaliyet gösteriyor. Limonlu hem sahil kenarında oluşu hem de öğrencilerin yoğunluğu nedeni ile dikkatleri çeken başka bir mahalle.
Erdemli kiralık daire fiyatları gerek öğrenciler gerekse de yerleşmiş bir kültüre sahip olan bu ilçeye yerleşmek isteyenler nedeni ile belli bölgelerde yüksek olsa da özellikle Koyuncu mahallesinde bulunan TOKİ’de uygun fiyatlara sahip kiralık daireler mevcut.
Erdemli’nin daha iç kısımlarında bulunan Çerçili Mahallesi ve Toroslar Mahallesinde ise cazip kiralık konut imkanları sağlıyor.
Erdemli, sahil bandında yer alması nedeni ile haftalık ve sezonluk olarak kiralanan dairelerin de bulunduğu ilçelerden biri. Sezonluk ya da haftalık olarak kiralanan daireler tercihe göre eşyalı olarak da tutulabilir. Fakat bu durumda daire fiyatı ortalamanın biraz daha üzerine çıkıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım