Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Eskişehir Kiralık Daire

(159 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı634 - 1.056 TL
19,36 Yıl
1.600 TL
4+1 brüt 200m2 tıp fakültesi karşısı bakımlı kiralık daire
Büyükdere, Odunpazarı
4+1
3gün önce
200 m²
1.000 TL
YENİBAĞLARDA ,1+1  KİRALIK APART DAİRE
Dilek Özaslan
Yenibağlar, Tepebaşı
1+1
8.9.2019
65 m²
1.250 TL
K-5 AS YÖNTEM 'DEN KİRALIK-3+1-DAİRE..
As Yöntem Yöneticilik Ve Gayrimenkul
Yenibağlar, Tepebaşı
3+1
2gün önce
140 m²
900 TL
ES RENT GAYRİMENKUL'DEN KİRALIK 2+1
Es Rent Gayrimenkul
Ömerağa, Tepebaşı
2+1
Dün
100 m²
850 TL
ES RENT GAYRİMENKUL'DEN KİRALIK 3+1
Es Rent Gayrimenkul
Işıklar, Tepebaşı
3+1
Dün
110 m²
1.000 TL
ESKİBAĞLAR DA 90 M2 ASANSÖRLÜ ARAKAT 2+1
Yahya Yiğit
Eskibağlar, Tepebaşı
2+1
Bugün
95 m²
950 TL
EYFEL'DEN ECZACILIK YAKINI KİRALIK 1+1 DAİRE
Osman Böcekçi
Uluönder, Tepebaşı
1+1
4gün önce
68 m²
600 TL
ERTUĞRULGAZİ MAH KİRALIK APART 600 TL
Sebahattin Arslan
Ertuğrulgazi, Tepebaşı
1+1
3gün önce
60 m²
1.150 TL
EYFEL EMLAKTAN ADLİYE YAKINI KİRALIK 2+1 DAİRE
Osman Böcekçi
Gökmeydan, Odunpazarı
2+1
5gün önce
120 m²
400 TL
ROTA EMLAKTAN  KIRALIK GÖKEMYDAN KIRALIK DAIRE
Rota Emlak Ofisi
Gökmeydan, Odunpazarı
2+1
Bugün
90 m²
700 TL
giriş katı kömür kaloriferli
Süleyman Algin
Akarbaşı, Odunpazarı
3+1
6gün önce
150 m²
650 TL
Şirintepe mh kiralık 2+1 daire
Hazar Gayrimenkul
Uluönder, Tepebaşı
2+1
6gün önce
95 m²
850 TL
yüksek zemin 1.kat bakimlı daire
Süleyman Algin
Alanönü, Odunpazarı
3+1
7gün önce
130 m²
Etiketli İlanlar

Eskişehir Kiralık Daire Fiyatları

Eskişehir şehrinde kiralık daire fiyatları Odunpazarı bölgesinde 783 TL'den başlayarak, Tepebaşı taraflarında 886 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Eskişehir geneli ortalama fiyatı 854 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 835 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %4,83, son 10 yılda ise %37.65 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Eskişehir Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Eskişehir şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Eskişehir Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Eskişehir şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 3 örnek projenin fiyat ortalaması:

Eskişehir kiralık daire
Geçmişini yaşarken yeniliklere de her daim kapısını açık bırakan Eskişehir kiralık daire seçenekleri sizi bekliyor. İlanları değerlendirerek farklı özelliklere sahip olan kiralık evler arasından dilediğinizi seçebilir ve en kısa sürede yeni evinize taşınabilirsiniz.
Ülkenin modern mimari yapıya sahip şehirlerden biri olan Eskişehir, Türkiye’nin en yaşanılır şehirleri listesinde ilk sıralarda yer alıyor.
Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alırken gösterdiği gelişim ile turizm potansiyelini de aktifleştiriyor. Bu durum Eskişehir’i öğrenci şehri olmaktan çıkarıyor. Frigler, Persler ve Lidyalılar tarafından da yerleşim bölgesi olarak tercih edilen şehir halen bu özelliğini koruyor.
Eskişehir’de daire kiralamanın avantajları
Kusursuz bir şehir planına sahip olan Eskişehir’de yapılan konut projeleri, inşaat sektörünün modern mimariyi ne denli yakından takip ettiğini gösteriyor. Buna rağmen geçtiğimiz yıl yapılan konutlar talebin üzerinde kaldığı için şehirde satılık dairelerin yanı sıra pek çok kiralık daire mevcut.
Eskişehir hemen hemen herkes tarafından öğrenci şehri olarak biliniyor. Üniversite öğrencilerinin kiralık daire seçeneklerine yönelmesi fiyatları etkileyebiliyor.
Eskişehir’de hangi bölgeden daire kiralanır?
Eskişehir genel itibari ile düzenli ve bakımlı bir şehir özelliğini taşır. Bu neden ile şehirde pek çok mahalle oturum için uygun özelliklere sahip. Eskişehir kiralık daire seçeneklerini bakanlar yine de belli merkezleri değerlendirmede ilk sıraya alıyor. Özellikle Odunpazarı ve Tepebaşı gibi ilçeler en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Gördükleri talep nedeni ile bu iki ilçede bulunan kiralık daireler diğer ilçelere göre fiyat bakımından biraz daha yüksek. Şehrin ünlü otellerinin de Tepebaşı’nda yer alması bölgeyi şehir dışından gelen ziyaretçiler tarafından da tercih edilir kılıyor.
Şehrin gözde yerleşim yerleri içerisinde Doktorlar Caddesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi ve Adalar da bulunuyor.
Merkeze uzak olmayan Mahmudiye ilçesi de nüfus yoğunluğu bakımından üst sıralarda yer alır. Kiralık daire fiyatlarının ortalama olması ve Ankara-Eskişehir güzergahı üzerinde bulunması nedeni ile gelişmeye açık olması nedeni ile Sivrihisar’da yaşanılır ilçeler içerisinde yer alır.
Eskişehir’de üniversiteye yakın kiralık daireler?
Üniversite öğrencilerinin Eskişehir’e kattığı hareketlilik elbette göz ardı edilemez. Kentsel gelişimi nedeni ile ülke genelinde de pek çok şehir için bir model olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ile her yıl pek çok öğrenciyi ağırlıyor. Üniversite öğrencileri ise genellikle yurt yerine kiralık daire tutma eğilimi gösteriyor.
Eskişehir’in hemen hemen her ilçesinde ya da mahallesinde öğrencilerin kiraladığı evleri görmek mümkün. Bu durumun en önemli sebebi ise şehirde ulaşım sorunu bulunmaması olarak değerlendirilir. Yine de yol parası ödemek istemeyen öğrenciler yürüme mesafesindeki mahalleleri tercih ediyor.
Anadolu Üniversitesi Tepebaşı ilçesinde yer alırken öğrencilere yakın Eskişehir kiralık daire seçenekleri daha çok ilçeye bağlı Çamlıca, Batıkent, Zincirlikuyu, Uluönder, Ertuğrulgazi, Yanibağlar ve Fatih Mahallelerinde bulunur. Bu bölgelerin çoğu Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesine yürüme mesafesinde.
Odunpazarı’nda ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi bulunuyor. Burada eğitim gören öğrenciler de konaklama için Akarbaşı, Büyükdere, Sümer ve Orhangazi Mahallelerini tercih edebilir.
Eskişehir’de daire kiralamak için uygun ay hangisi?
Eskişehir kiralık daire avantajlarından yararlanarak kriterlerini tam anlamı ile karşılayan bir daire tercihi yapabilmek için ekim sonundan başlayarak kış ayları tercih edilmeli. Şehirde kiralık daire piyasasını genellikle öğrenciler hareketlendiriyor. Bu neden ile eylül ve ekim aylarında fiyatlar yüksek, seçenekler düşük olabilir. Bu dönemler dışında olan ölü sezon uygun fiyata daire kiralamak için doğru zaman olarak nitelendirilebilir.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım