Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Eskişehir Kiralık Daire

(141 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı671 - 1.119 TL/m²
19,33 Yıl
500 TL
Tepebaşı Şirintepe'de Kiralık 1+1 DAİRE
Şirintepe, Tepebaşı
1+1
5Gün Önce
55 m²
800 TL
ROTA EMLAKTAN  ESYALI APART DAIRE
Rota Emlak Ofisi
Şirintepe, Tepebaşı
1+1
6Gün Önce
60 m²
2.200 TL
FİNANS GAYRİMENKULDEN SİTE İÇERİSİNDE GENİŞ OTURUMLU 5+1 VİLLA
Finans Gayrimenkul
Yukarı Söğütönü, Tepebaşı
5+1
2Gün Önce
300 m²
650 TL
Eczacılık yakını kiralık 2+0  Daire
Şirintepe, Tepebaşı
1+1
5Gün Önce
70 m²
1.000 TL
ARSLAN EMLAK'TAN  M. KEMAL PAŞA MAH. KİRALIK DAİRE
Sebahattin Arslan
Mustafa Kemal Paşa, Tepebaşı
2+1
5Gün Önce
110 m²
900 TL
DEDE MAH 3+1 KİRALIK DAİRE 900 TL
Sebahattin Arslan
Dede, Odunpazarı
3+1
5Gün Önce
115 m²
500 TL
Tepebaşı ŞİRİNTEPE 1+1 Kiralık Daire
Yeşiltepe, Tepebaşı
1+1
4Gün Önce
55 m²
450 TL
ÇAMLICA DA KİRALIK APART DAİRE.-1+1 3.KAT
Ali Sönmezler
Çamlıca, Tepebaşı
1+1
7Gün Önce
50 m²
850 TL
ROTA EMLAKTAN KİRALIK
Rota Emlak Ofisi
Hacı Ali Bey, Tepebaşı
2+0
2Gün Önce
75 m²
600 TL
son kat asansörlü
Süleyman Algin
Kurtuluş, Odunpazarı
1+1
7Gün Önce
60 m²
900 TL
ROTA EMLAKTAN KİRALIK
Rota Emlak Ofisi
Kırmızıtoprak, Odunpazarı
2+1
2Gün Önce
90 m²
1.050 TL
arakat asansörlü daire
Süleyman Algin
Alanönü, Odunpazarı
3+1
7Gün Önce
130 m²
900 TL
Tepebaşı Şirintepe'de Kiralık Daire
Şirintepe, Tepebaşı
3+1
8.2.2020
135 m²
700 TL
EMLAK SARAYINDAN 71 EVLER MH. KİRALIK 2+0 DAİRE
Müjgan Altındağ
71 Evler, Odunpazarı
2+0
5Gün Önce
70 m²

Eskişehir Kiralık Daire Fiyatları

Eskişehir şehrinde kiralık daire fiyatları Odunpazarı bölgesinde 826 TL'den başlayarak, Tepebaşı taraflarında 940 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Eskişehir geneli ortalama fiyatı 905 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 884 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %5,07, son 10 yılda ise %45.61 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

Eskişehir Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Eskişehir şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Eskişehir Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Eskişehir şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 3 örnek projenin fiyat ortalaması:

Eskişehir kiralık daire
Geçmişini yaşarken yeniliklere de her daim kapısını açık bırakan Eskişehir kiralık daire seçenekleri sizi bekliyor. İlanları değerlendirerek farklı özelliklere sahip olan kiralık evler arasından dilediğinizi seçebilir ve en kısa sürede yeni evinize taşınabilirsiniz.
Ülkenin modern mimari yapıya sahip şehirlerden biri olan Eskişehir, Türkiye’nin en yaşanılır şehirleri listesinde ilk sıralarda yer alıyor.
Eskişehir, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alırken gösterdiği gelişim ile turizm potansiyelini de aktifleştiriyor. Bu durum Eskişehir’i öğrenci şehri olmaktan çıkarıyor. Frigler, Persler ve Lidyalılar tarafından da yerleşim bölgesi olarak tercih edilen şehir halen bu özelliğini koruyor.
Eskişehir’de daire kiralamanın avantajları
Kusursuz bir şehir planına sahip olan Eskişehir’de yapılan konut projeleri, inşaat sektörünün modern mimariyi ne denli yakından takip ettiğini gösteriyor. Buna rağmen geçtiğimiz yıl yapılan konutlar talebin üzerinde kaldığı için şehirde satılık dairelerin yanı sıra pek çok kiralık daire mevcut.
Eskişehir hemen hemen herkes tarafından öğrenci şehri olarak biliniyor. Üniversite öğrencilerinin kiralık daire seçeneklerine yönelmesi fiyatları etkileyebiliyor.
Eskişehir’de hangi bölgeden daire kiralanır?
Eskişehir genel itibari ile düzenli ve bakımlı bir şehir özelliğini taşır. Bu neden ile şehirde pek çok mahalle oturum için uygun özelliklere sahip. Eskişehir kiralık daire seçeneklerini bakanlar yine de belli merkezleri değerlendirmede ilk sıraya alıyor. Özellikle Odunpazarı ve Tepebaşı gibi ilçeler en çok tercih edilen yerler arasında bulunuyor. Gördükleri talep nedeni ile bu iki ilçede bulunan kiralık daireler diğer ilçelere göre fiyat bakımından biraz daha yüksek. Şehrin ünlü otellerinin de Tepebaşı’nda yer alması bölgeyi şehir dışından gelen ziyaretçiler tarafından da tercih edilir kılıyor.
Şehrin gözde yerleşim yerleri içerisinde Doktorlar Caddesi, Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi ve Adalar da bulunuyor.
Merkeze uzak olmayan Mahmudiye ilçesi de nüfus yoğunluğu bakımından üst sıralarda yer alır. Kiralık daire fiyatlarının ortalama olması ve Ankara-Eskişehir güzergahı üzerinde bulunması nedeni ile gelişmeye açık olması nedeni ile Sivrihisar’da yaşanılır ilçeler içerisinde yer alır.
Eskişehir’de üniversiteye yakın kiralık daireler?
Üniversite öğrencilerinin Eskişehir’e kattığı hareketlilik elbette göz ardı edilemez. Kentsel gelişimi nedeni ile ülke genelinde de pek çok şehir için bir model olan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi ile her yıl pek çok öğrenciyi ağırlıyor. Üniversite öğrencileri ise genellikle yurt yerine kiralık daire tutma eğilimi gösteriyor.
Eskişehir’in hemen hemen her ilçesinde ya da mahallesinde öğrencilerin kiraladığı evleri görmek mümkün. Bu durumun en önemli sebebi ise şehirde ulaşım sorunu bulunmaması olarak değerlendirilir. Yine de yol parası ödemek istemeyen öğrenciler yürüme mesafesindeki mahalleleri tercih ediyor.
Anadolu Üniversitesi Tepebaşı ilçesinde yer alırken öğrencilere yakın Eskişehir kiralık daire seçenekleri daha çok ilçeye bağlı Çamlıca, Batıkent, Zincirlikuyu, Uluönder, Ertuğrulgazi, Yanibağlar ve Fatih Mahallelerinde bulunur. Bu bölgelerin çoğu Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Yerleşkesine yürüme mesafesinde.
Odunpazarı’nda ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Yerleşkesi bulunuyor. Burada eğitim gören öğrenciler de konaklama için Akarbaşı, Büyükdere, Sümer ve Orhangazi Mahallelerini tercih edebilir.
Eskişehir’de daire kiralamak için uygun ay hangisi?
Eskişehir kiralık daire avantajlarından yararlanarak kriterlerini tam anlamı ile karşılayan bir daire tercihi yapabilmek için ekim sonundan başlayarak kış ayları tercih edilmeli. Şehirde kiralık daire piyasasını genellikle öğrenciler hareketlendiriyor. Bu neden ile eylül ve ekim aylarında fiyatlar yüksek, seçenekler düşük olabilir. Bu dönemler dışında olan ölü sezon uygun fiyata daire kiralamak için doğru zaman olarak nitelendirilebilir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım