Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Eskişehir Satılık Villa

(31 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı147.178 - 245.296 TL
19,36 Yıl
1.550.000 TL
ŞEHİR MERKEZİNDE SATILIK ÖZEL LÜKS VİLLA/AKILLI SİSTEMLİ
Fatma Karaçam Duru
Cumhuriye, Tepebaşı
4+1
7gün önce
320 m²
400.000 TL
ODUNPAZARI'NDA  TARİHİ , SATILIK , BAHÇELİ DUBLEKS DAİRE
Selahattin Yıldızlar
Şarkiye, Odunpazarı
4+2
10.9.2019
200 m²
850.000 TL
Odunpazarı Sultandere'de Satılık Villa
Gülçin Uzun
Sultandere, Odunpazarı
5+1
31.8.2019
250 m²
1.350.000 TL
Tepebaşı Aşağı Söğütönü'de Satılık Villa
Kasım Karakaş
Aşağı Söğütönü, Tepebaşı
6+3
30.8.2019
620 m²
775.000 TL
Sultandere Mah.Yeni Tramvay Hattı Altı 180m2 Villa
Alper Akbaş
Sultandere 75. Yıl, Odunpazarı
4+1
28.8.2019
180 m²
660.000 TL
VİLLAPARK SİTESİNDE ULTRA LÜKS SATILIK VİLLA
Erdinç Kesikoğlu
Çukurhisar Yeni, Tepebaşı
4+1
7gün önce
660 m²
850.000 TL
KARAAĞAÇ EMLAK'TAN TAŞKONAKLARDA 5+1 VİLLA
Nihal Karaağaç
Karagözler, Tepebaşı
5+1
12.9.2019
340 m²
511.000 TL
Tepebaşı Emirceoğlu'da Satılık Villa
Paşgül Şahin
Emirceoğlu, Tepebaşı
7+2
13.9.2019
500 m²
1.350.000 TL
RE/SOLEX GAYRIMENKUL'DEN KESKİN'DE SATILIK VİLLA
Murat Güleryüz
Eğriöz, Tepebaşı
9+4
11.9.2019
2000 m²

Eskişehir Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Eskişehir satılık daire fiyat artışı %87,46 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Eskişehir ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 166.111,00 TL iken, bu yıl için Eskişehir satılık ev ortalama fiyatı 180.211,00 TL oldu.

Eskişehir ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.802 TL'dir. Eskişehir ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %8,49 artış gösterdi.

Eskişehir satılık villa

Eskişehir, Türkiye’nin gelişmeye devam ederken her daim yeşil kalan ender güzellikteki şehirlerinden biri. Modern bir şehirde yaşamak isteyen herkesin özellikle tercih ettiği Eskişehir satılık villa seçenekleri ile de hayat kalitenizi yükseltiyor.

1993 yılında resmi olarak büyükşehir belediyesi olan Eskişehir, hızlı trenle Ankara’ya bir buçuk saat, İstanbul’a ise iki buçuk saat mesafede bulunuyor. Bursa’ya ise arabayla yine bir buçuk saatte gidebilmeniz mümkün. Çevresinde popüler semtlerin olması Eskişehir’in de yıldızını parlatıyor. Muhteşem Porsuk Nehri ile, yapılan yatırımlarla bambaşka hale gelen Odunpazarı semti, Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı, yemyeşil meydanları, her daim coşku dolu ve gezmeye doyamayacağınız sokaklarıyla Eskişehir büyüleyici bir şehir. Şehirdeki hareketlilik de elbette emlak piyasasını etkiliyor.
Her geçen gün artan nüfusu şehirde, yeni konut projelerine ihtiyacı doğururken, büyükşehrin bu yoğun temposundan biraz olsun uzaklaşmak isteyenler de gözden kaçırılmamış. Eskişehir satılık villa seçenekleri ile farklı semtlerde daha lüks daha konforlu bir yaşam isteyenlere hitap ediyor. Bu semtlerin başında Tepebaşı ve Odunpazarı geliyor. Bu noktada aradığınız sakinliği ve konforu bulabileceğiniz villalar sizi bekliyor. Şehir merkezinden biraz uzaklaştığımızda, termal kaplıca suları açısından oldukça zengin olan ve yeşil çam ormanları ile kaplı Sakarıılıca, Kızılinler ve Yarıkçı köyleri civarında doğa ile iç içe satılık villalar görmeniz mümkün.

Eskişehir'de satılık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Satılık villa, apartman dairesine kıyasla daha büyük bir maliyet gerektirir. Dolayısıyla en doğru seçimi yapmak için acele etmemeli ince eleyip sık dokumalısınız. Verdiğiniz karar neticesinde satın alacağınız villa içerisinde uzun yıllar oturmayı istiyor ya da yapacağınız yatırımın daha sonra sizi zarara uğratmasını istemiyorsanız, yapacağınız yatırıma denk bir mülk edinmeye gayret etmelisiniz. Bunun için satın alacağınız villanın konumu büyük önem taşır. Eskişehir satılık villa seçeneklerini değerlendirirken; konutun, gelişen ya da değer kazanan bir bölgede olup olmadığını, bölgenin ortalama metrekare fiyatlarını ve amortisman süresini detaylıca incelemeniz gerekir. Bu noktalara hâkim olursanız, seçimleriniz daha tatmin edici olacaktır. Ayrıca Eskişehir satılık villa seçeneklerini değerlendirirken; beğendiğiniz bir villayı görmek için gideceğiniz zaman villanın ulaşım durumuna ve şekline dikkat etmeniz gerekebilir. Eskişehir'de tramvay hattı güzergâhında bir villanızın olması sizi her zaman avantajlı kılabilir.

Eskişehir'de üniversitelere yakın satılık villa bulmak mümkün mü?
Eskişehir satılık villa tercihinizi Anadolu Üniversitesi yakınlarında yapıyorsanız, Gültepe Üniversite Evleri içerisindeki villaları değerlendirebilirsiniz. Yine de satılık villa tercihinizi yapmadan önce konut edinme amacınızı net olarak belirlememiz gerekir. Yatırım amacıyla villa satın alacaksanız, ilerleyen zamanlardaki getirisine, kullanma amacıyla almayı planlıyorsanız ihtiyaçlarınıza göre karar vermelisiniz. Gültepe civarından alacağınız bir villayı kiralamanız ya da daha sonra satmanız, etrafındaki yüksek hayat temposu sayesinde çok zor olmayacaktır. Ancak Gültepe semtinde emlak fiyatları üniversiteye yakın olması nedeniyle genel olarak Eskişehir'in ortalama emlak fiyatlarının üzerinde olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Eskişehir'in yaşam kalitesi en yüksek semtleri hangileridir?
Villa satın almak istiyor, ancak şehrin dışında değil de her şeye rağmen hayatın içinde yaşam standartları yüksek ve sosyal imkânları kapsamlı bir konut bulmak konusunda kararlıysanız, Tepebaşı Bahçelievler civarını incelemelisiniz. Eskişehir'deki en yeni ve modern altyapıya sahip olmasının yanında en hızlı genişleyen semtlerinin başında gelen Tepebaşı semti, konut fiyatları konusunda da Eskişehir'in en pahalı mevkilerinden biri.
Zemin etüdü ve çevre planlaması yapılmış, modern mimari ile inşa edilmiş pek çok lüks apartman sitesi ya da müstakil evin bulunduğu Tepebaşı semtinin en gözde mahallesinin Bahçelievler olduğunu belirtmek yararlı olabilir. Tepebaşı'ndan alacağınız bir villayı hem uzun yıllar gönül rahatlığı ile kullanabilir hem de iyi bir yatırım yapma imkânı elde edebilirsiniz.
Ancak sizin için şehrin tam ortasında köklü bir yerleşke yeni yapılanan bir bölgeden daha kıymetli olabilir. Bu durumda, aradığınız villa adını UNESCO Dünya Mirası listesine yazdırmış olan, meşhur Osmanlı konaklarının ve tarihi taş sokakların yakınında Odunpazarı mevkiinden seçmelisiniz. Bu bölge Eskişehir'in en eski yerleşim yeri olması itibari ile sizin için en ideal seçeneklerden birisi olabilir. Çünkü uzun yıllar boyunca halkın konaklamasına hizmet vermiş olan Odunpazarı evleri ve sokakları belediyenin yaptığı başarılı restorasyon çalışmalarının ardından yeniden eski güzel görünümüne kavuştu ve bu sayede Odunpazarı semt olarak şehrin en turistik noktalarından biri halini aldı.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım