Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Fatih Kiralık Daire

(136 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.583 - 2.639 TL/m²
16,95 Yıl
6.000 TL
Fındıkzade Merkez Asansörlü Yeni Binadan Dubleks 4 Oda 3 salon
Hasan Kamaoğlu
Molla Gürani, Fatih
4+3
2Gün Önce
250 m²
1.000 TL
Fatih Nişanca'da Kiralık Daire
Cevat Dikmen
Nişanca, Fatih
1+1
Bugün
52 m²
2.000 TL
VATAN EMNİYET YAKINI 2+1 KOMBİLİ DAİRE
Hırka-i Şerif, Fatih
2+1
Bugün
75 m²
2.000 TL
HASTAHANELERE YAKIN FULL EŞYALI DAİRE
Molla Gürani, Fatih
2+1
Bugün
95 m²
6.500 TL
CADDE ÜZERİ OFİSE UYGUN DAİRE
Necmiddin Deveci
Molla Gürani, Fatih
3+1
Bugün
160 m²
2.000 TL
Fatih Şehremini de 2+1 Salon Kiralık Daire
Gülbeyaz Cengiz
Şehremini, Fatih
2+1
2Gün Önce
85 m²
1.200 TL
Fatih Yedikule'de Kiralık Daire
Abidin Keleşoğlu
Yedikule, Fatih
2+1
Dün
100 m²
3.800 TL
ÇEMBERLİTAŞ KİRALIK DAİRE
Necmiddin Deveci
Binbirdirek, Fatih
3+1
6Gün Önce
130 m²

Fatih Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Beyazıt bölgesinde 1.763 TL'den başlayarak, Haseki Sultan taraflarında 2.335 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Fatih geneli ortalama fiyatı 2.160 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 2.111 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %6,59, son 10 yılda ise %152.96 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 17 yıl olarak görülmüştür.

Fatih Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Fatih şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Fatih Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Fatih şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Fatih kiralık daire
Fatih kiralık daire seçenekleri geniş fiyat yelpazesi ile sizi bekliyor. İlçenin en merkezi ve tarihi noktalarında kriterlerinize en uygun kiralık daire alternatiflerini değerlendirmeye hazırsanız, mutlaka ilanlara göz atın.
Topkapı, Kapalı Çarşı, Eminönü ve Ayasofya gibi İstanbul ile özdeşleşen pek çok tarihi mekana sahip olan Fatih köklü yerleşik kültürü ile de ilçe halkına sakin bir yaşam konforu sağlıyor.
Fatih ilçesi İstanbul’un hem kültürel hem de mimari altyapısını oluşturan ilçeler arasında bulunuyor. Tarihi Yarımada’yı da içine alan ilçe günümüzde olduğu gibi Osmanlı ve Bizans döneminde önemli yerleşim merkezleri arasında sayılıyor.
Fatih’te daire kiralamanın avantajları nedir?
Fatih tarihi birçok bölgeye ev sahipliği yaparken bölgeye yerleşmek isteyenlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Yeditepeli şehrin yedi tepesini de sınırları içine alan ilçede kiralık daireler her geçen değerlenirken; kentsel dönüşüme sahne olan Balat, Ayvansaray ve Fener semtlerinde farklı fiyat aralığına sahip olan kiralık evler de bulunuyor. Fiyat aralığının geniş olması farklı gelir grubuna mensup kişilerin Fatih’te yaşaması için büyük bir avantaj sağlıyor.
Fatih kiralık daire seçenekleri sosyo kültürel bakımından herkesi memnun edebilecek düzeyde zenginlik taşıyor. İstanbul’da yerli ya da yabancı turistlerin gezi rehberlerinin başında da Fatih geliyor. Bu da ilçenin ne denli popüler olduğuna dair bir kanıt özelliği taşır. Bu neden ile Fatih’te yaşamın yılın her döneminde hareketli olduğunu görmek şaşırtıcı değil. AVM’leri, geleneksel çarşıları ve tarihi mekanları ile her zaman yapılacak bir şey bulma imkanı var.
Fatih’te kiralık daire için tercih edilebilecek semtler
Fatih bir süre önce Eminönü’nün de kendisine bağlanması ile sınırlarını genişleterek mevcut yaşanabilir alanları arttırdı. Buna rağmen ilçede yaşayan halk belli bölgelerde daha fazla yoğunlaşıyor. Akşemsettin ve Molla Gürani gibi semtler kiralık dairelerin daha hızlı kiraya verildiği semtlerin başını çekiyor.
Fındıkzade ve Samatya çevresi ise hala geleneksel mahalle yapısını koruduğu ve ekonomik kiralık daireler bulunduğu için yerleşim bakımından tercih edilebilir. Ayrıca Samatya, Kadırga ve Gedikpaşa civarında da kentsel dönüşüm çalışmaları yapıldığından yaşlı binalar kadar yeni yapılan konutlara rastlanabiliyor.
Kocamustafapaşa, Yedikule, Haseki Sultan ve Aksaray çevresinde ise Fatih kiralık daire fiyatlarının daha altında olan seçenekler bulunmakla birlikte bu daireler kısmen bakımsız olabilir.
Fatih’te okullara yakın kiralık daireler
Kentin kültürel kimliğinin oluşmasında büyük role sahip olan Fatih, İstanbul’un ilk yerleşim bölgelerinden olması nedeni ile her daim değer artışı yaşanıyor. İlçede öğrenci sayısının da oldukça yüksek olduğu görülüyor. İlçede bulunan üniversitede okuyan öğrenciler İstanbul’da ulaşım sorunundan etkilenmemek adına Fatih’te konaklamayı tercih ediyor.
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi, Bezmialem Vakıf Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Beyazıt Yerleşkesi, İstanbul Medipol Üniversitesi ve İstanbul Ayvansaray Üniversitesi bunlardan birkaçı. Üniversite ve meslek yüksek okul sayısı fazla olunca Fatih kiralık daire olanakları da öğrencilerin ilk tercihi oluyor.
Öğrenciler daha çok Ayvansaray, Dervişali, Cerrahpaşa, Balat, Yavuz Selim, Hacı Kadın ve Aksaray semtlerine talep gösteriyor.
Metro, tramvay, metrobüs ve İETT hatları gibi zengin bir ulaşım ağı olması nedeni ile hem ilçe sınırları içinde hem de çevre ilçelere ulaşımda problem söz konusu olmuyor. Ayrıca Haliç ve Marmara Denizi’ne kıyı bağlantısı da bulunan ilçede deniz ulaşımı da kullanılıyor.
Fatih kiralık daire seçimlerinde tercihe göre boş ya da eşyalı olanaklar değerlendirilebilir. Özellikle öğrenciler için eşyalı kiralık daireler büyük avantaj sağlayabilir. Fatih kiralık daire seçeneklerini değerlendirmek isteyenler ulaşım ve konum bakımından avantaj sağlıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım