Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Fatih Satılık Daire

(426 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı326.523 - 544.205 TL/m²
17,06 Yıl
285.000 TL
uygun'dan SATILIK FATİH DERVİŞALİ MAH.MÜKEMMEL KONUMDA DAİRE
Arif Hakan Uygun
Derviş Ali, Fatih
2+1
7Gün Önce
85 m²
695.000 TL
ACIL AKDENIZ CAD /FATIH SATILIK DAİRE
Ramazan Kömürcü
Akşemsettin, Fatih
3+1
23.11.2019
132 m²
750.000 TL
3+1 binadan kira gelirli satılık daire
Topkapı, Fatih
3+1
2Gün Önce
110 m²
1.200.000 TL
Gold House dan Satılık Silivrikapı da 4+1 Dubleks Fırsat
Gold House Gayrimenkul
Mevlanakapı, Fatih
4+1
7Gün Önce
190 m²
660.000 TL
Gold House dan Satılık Silivrikapı da 2+1 Ara Kat Fırsat
Gold House Gayrimenkul
Mevlanakapı, Fatih
2+1
7Gün Önce
100 m²
979.000 TL
Gold House dan Satılık Silivrikapı da 2+1 Ters Dubleks Lüks
Gold House Gayrimenkul
Mevlanakapı, Fatih
4+1
7Gün Önce
198 m²
400.000 TL
Fatih Fevzipaşa Caddesi Satılık 2+1 Daire
Zeynep Tahir
Derviş Ali, Fatih
2+1
5Gün Önce
70 m²
250.000 TL
VATAN CADDESİ ARKASINDA 1+1 KELEPİR DAİRE
Molla Gürani, Fatih
1+1
7Gün Önce
70 m²
400.000 TL
NASGAYRİMENKUL DAN 2+1KAT 2 400BINTL
İskenderpaşa, Fatih
2+1
6.12.2019
85 m²
270.000 TL
AYHAN EMLAK tan Silivrikapı da
Kemal Kırkık
Silivrikapı, Fatih
2+1
5Gün Önce
75 m²

Fatih Satılık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde satılık daire fiyatları Yedikule bölgesinde 354.291 TL'den başlayarak, Akşemsettin taraflarında 531.525 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Fatih geneli ortalama fiyatı 448.459 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 438.220 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %0,70, son 10 yılda ise %212.69 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 17 yıl olarak görülmüştür.

Fatih Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Fatih şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Fatih Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Fatih şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Fatih satılık daire

Ziyaretçilerinin kulağına İstanbul’un tarihini fısıldayan Fatih satılık daire seçenekleri ile yatırımcıların da gözdesi… Her geçen gün daha da gelişen ilçede satılık evler, farklı fiyat alternatifleriyle yeni yatırımcılarına göz kırpıyor.

Kuzeyinde Eyüp, kuzeydoğusunda Haliç, güneyinde Marmara, batısında Zeytinburnu ve kuzeybatısında Bayrampaşa’nın bulunduğu Fatih, Suriçi diye adlandırılan tarihi bir bölgede yer alıyor. İstanbul’un gözde ilçelerinden Fatih, gerek mimari gerek kültürel yapısı ile iddiasını gözler önüne seriyor. İlçenin geçmişi çok eskiye dayandığı için yerleşik bir yapıya sahip ve belirli bir kültürü barındırıyor. Sınırları içinde büyük önem taşıyan tarihi ve turistik eserlere de ev sahipliği yapıyor. Adını Osmanlı Padişahı Fatih Sultan Mehmet'ten alan ilçe, Bizans, Osmanlı dönemlerinden bugüne değerine değer katıyor. Fatih, toplamda 57 mahalleden oluşuyor. İstanbul’un ekonomik anlamda da en hareketli ilçelerinden biri olan Fatih, emlak piyasası açısından da oldukça büyük bir önem taşıyor. Bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları son hızla devam ederken, yeni konut projeleri ekleniyor. Ancak ilçenin tarihi önemi nedeniyle, yapılaşma İstanbul’daki diğer muhitlere göre daha düzenli ve özenli yürütülüyor. Var olan tarihi yapılar restorasyondan geçiyor; aslına uygun olarak inşa edilen eski yapılarla birlikte ilçenin de her geçen gün çehresi yenileniyor. Emlak piyasasındaki bu hareketlenme sayesinde ilçe, gayrimenkul yatırımı için gün geçtikçe daha cazip bir hâle geliyor. Fatih satılık daire arayışında olan yatırımcılara da birçok imkân sunuyor.

Neden Fatih’te satılık daire almalısınız?
Haliç ve Marmara Denizi’nin içerisinde kalan bölge değeri itibariyle özellikle yatırımcıların ilgisini çekiyor. Fatih satılık daire seçeneklerinin bu kadar tercih ediliyor olmasının önemli gerekçeleri mevcut. Bölgede farklı yapıda turistlik merkezlerin gün geçtikçe sayısının artması, başlıca faktör. Diğer bir neden ise bölgenin ulaşım imkânları… Geniş bir ulaşım ağına sahip olan ilçe, aynı zamanda amortisman süresi bakımından da yatırımcısına avantaj sağlıyor.

Fatih’te satılık daire alırken nelere dikkat edilmeli?
Tarihi ve turistik açıdan önem taşıdığı için, Fatih satılık daire metrekare birim fiyatları İstanbul emlak piyasasına göre ortalamanın biraz üzerinde. Bu nedenle Fatih’te hayalinizdeki gibi bir satılık ev bakıyorsanız, bütçenizin önemi oldukça büyük. Özellikle tarihi bölgelerde düşük bütçeli bir ev bulmak bir hayli zor. Fiyat düştükçe oda sayısı ve metrekare oranından feragat etmeniz gerekiyor.
Kültür sanat etkinliklerinin geniş olduğu semtte zaman geçirecek etkinlikler bulmak zor değil. İstanbul’un merkezindeki semt, her yere yakın konumuyla da oldukça şanslı. İstanbul'da yaşayan bireylerin en çok yakındığı “ulaşım”, Fatih semti için pek sıkıntı değil. Ancak yine de Fatih satılık daire seçenekleri arasından metro, metrobüs, tramvay ya da otobüs hatlarına gibi toplu taşıma araçlarına yakın lokasyonlardan satılık ev almanız evinize değer katar. Üstelik bu olanaklar sizin yaşam kalitenizi artıracağı gibi sahip olduğunuz daireyi satmak istediğinizde, elinizden kolayca çıkarabilmenize olanak tanır ve kiraya vermeniz çok daha hızlı olur. Fatih üniversite açısından da zengin bir ilçedir. Bu anlamda taşıdığı öğrenci potansiyeli ile Fatih, satılık daire yatırımı yapmak isteyenlere, evini kolayca kiraya verebilme avantajı sağlar.


Fatih’te yaşam koşulları nelerdir?
İstanbul'un tarihi semtlerinin önde gelen ismidir Fatih. Genelde mahalleleriyle tanınır ve tarihi yerleşim alanlarıyla… Denizin ve doğanın iç içe geçtiği bu semt, yaşam koşulları açısından da oldukça elverişli. Sosyal tesisleri, belediyesi, tarihi eserleri, camileri ve turistik açıdan da gezilmesi gereken birçok yeri içerisinde barındıran Fatih, İstanbul'a daimi olarak yerleşmek isteyenlerin özellikle seçtiği semtlerden biridir. Fatih'te gezilecek güzel park alanları bulunmakta ve yeni park projeleri planlanmaktadır. Bu anlamda Fatih, daire alınabilecek en ideal İstanbul ilçelerinden biridir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım