Finanskent’e yeni nesil rezidans

Finanskent’e yeni nesil rezidans

DRS Loft ve Rezidans

Ümraniye’de, ağırlıklı olarak Finanskent’in yabancı yönetici profilinin konaklama ihtiyacını karşılamayı hedefleyerek tasarlanan DRS Loft ve Rezidans projesi yeni cazibe merkezi olmaya aday. Proje, Mimar Serter Karataban’ın kurucusu olduğu TeamFores Mimarlık imzasını taşıyor. 

“Loft” anlayışıyla tasarlandı

Geçtiğimiz yüzyılın son çeyreğinde Amerika’da atıl durumdaki endüstriyel alanların özellikle sanatçılar ve bohem hayata uzak olmayan üst düzey yöneticiler tarafından tercih edilen konutlara dönüştürülmesiyle başlayan “loft” anlayışıyla ele alınan DRS Loft ve Rezidans, ilk önce ofis olarak tasarlandı. Sonra çevredeki ihtiyaçların ve taleplerin yeniden değerlendirilmesiyle konut bloğuna dönüştürüldü. Sonuç; yüksek tavanlı toplam 141 adet, 1+1, 2+1 ve “loft” daire tiplerinden oluşan yeni nesil bir rezidans projesi.


18 katlı yüksek yapı

Toplam 22 bin 383 metrekare inşaat alanına sahip, 18 katlı yüksek bir yapı olan DRS Loft ve Rezidans, karşısında kurulan Finanskent’e ve TEM otoyolu 2. köprü bağlantısına karşı zarif ama bir o kadar da gösterişli bir duruş sergiliyor.