Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Gaziantep Kiralık Daire

(153 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı719 - 1.199 TL
15,79 Yıl
3.500 TL
ANTEPİA DA KİRALIK  2+1 BAHÇE KATI EŞYALI 180 m DAİRE
Beştepe, Şahinbey
2+1
7gün önce
170 m²
8.500 TL
AHMET KÖK EMLAK DAN KİRALIK ÜLTRA LÜKS 5+1 DAİRE
Güvenevler, Şehitkamil
5+1
13.9.2019
400 m²
1.450 TL
FISTIKLI MAHALLESİNDE KİRALIK 3+1 DAİRE
Emrah Güneş
Fıstıklık, Şehitkamil
3+1
2gün önce
175 m²
3.250 TL
SARIGÜLLÜK MAH. KİRALIK 5+1 EŞYALI DAİRE
Pozitif Gayrimenkul
Sarıgüllük, Şehitkamil
5+1
Dün
330 m²
1.650 TL
DEGİRMİÇEM MAH. KİRALIK 3+1 DAİRE
Pozitif Gayrimenkul
Değirmiçem, Şehitkamil
3+1
Dün
185 m²
1.000 TL
DEGİRMİÇEMDE KİRALIK 2+1 DAİRE (TERAS DAİRE
Pozitif Gayrimenkul
Değirmiçem, Şehitkamil
2+1
Dün
120 m²
1.450 TL
FISTIKLIDA KİRALIK 3+1 DAİRE
Emrah Güneş
Fıstıklık, Şehitkamil
3+1
2gün önce
175 m²
2.200 TL
DOĞAL'DAN VEDAT TOPÇUOĞLU LİSESİ YANI 3+1 LÜKS DAİRE
Doğal Gayrimenkul
Osmangazi, Şehitkamil
3+1
2gün önce
190 m²
2.200 TL
GAZİ MAH. KİRALIK 3+1 DAİRE
Pozitif Gayrimenkul
Gazi, Şehitkamil
3+1
4gün önce
200 m²
5.250 TL
GAZİANTEP ANTEPIA KİRALIK DAİRE
Kudret Doğan
Küçükkızılhisar, Şahinbey
5+1
4gün önce
270 m²
3.300 TL
ANTEPİA'DA MUHTEŞEM MANZARALI EŞYALI KİRALIK DAİRE
Küçükkızılhisar, Şahinbey
3+1
14.9.2019
155 m²
Etiketli İlanlar

Gaziantep Kiralık Daire Fiyatları

Gaziantep şehrinde kiralık daire fiyatları Şahinbey bölgesinde 918 TL'den başlayarak, Şehitkamil taraflarında 1.007 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Gaziantep geneli ortalama fiyatı 988 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 965 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %8,81, son 10 yılda ise %88.78 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 16 yıl olarak görülmüştür.

Gaziantep Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Gaziantep şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Gaziantep Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Gaziantep şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 4 örnek projenin fiyat ortalaması:

Gaziantep kiralık daire
Gaziantep kiralık daire ilanları arasında pek çok ihtiyacınıza cevap verebilecek seçenek mevcut. Siz de hemen ilanları incelemeye başlayabilir ve tercihlerinize uygun daireyi kolayca belirleyebilirsiniz.
Halk arasında daha çok “Antep” olarak adlandırılan Gaziantep, Güneydoğu Bölgesi’nde yer alan tarihi şehirlerden bir tanesi. Kendine has tarihi dokusu ile öne çıkan kent, çoğu kesim tarafından “Doğu’nun Paris’i” olarak da nitelendiriliyor. Kent, geçmiş dönemlerde İpek Yolu’nun geçiş güzergahı olarak kullanılmıştır. Dolayısıyla bu bölgede günümüze geçen zengin bir tarihi mirasla karşılaşmak mümkün oluyor.
Mezopotamya ve Akdeniz arasında yer alması ve pek çok uygarlığa beşiklik etmesi, Gaziantep’in tarihine pek çok şey katmıştır. İnsanların tarihi çağlardan beri yaşam sürdürdükleri bu bölgede aynı zamanda yaşam olanakları da epey geniş. Hatta tarihi çekiciliği sebebiyle konut seçenekleri de her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle markalı konut projelerinin sayısındaki artış, hem ev alacakları hem de kiralık daire arayışında olanları memnun etmeyi başarıyor. Kiralık evler arasında siz de olanaklarınıza uygun yeni, ulaşılabilir farklı konutlar bulabilirsiniz.
Gaziantep’te kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Gastronomi tutkunlarının uğrak noktası olan doğunun güzide şehri Antep’te ev kiralayacaksınız bazı hususları göz önünde bulundurmanız önem taşıyor. Öncelikle bütçenizi baz almanızın büyük faydasını göreceksiniz. Aksi taktirde ödeme konusunda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Ayrıca evin lokasyonunu, iç dizaynını ve dış cephesini de mutlaka inceleyin. Eğer Gaziantep kiralık daire ilanlarını internet üzerinden araştırıyorsanız bulduğunuz evi mutlaka ve mutlaka yerinde görmeye gidin. Çünkü çoğu zaman online platforma eklenilen görsellerle, evin gerçeği arasında farklılık görülebiliyor. Ayrıca evi gayrimenkul uzmanından mı yoksa sahibinden mi tutacağınıza karar vemeli ve evin kaç odalı olacağını mutlaka belirlemelisiniz. Evin onarım gerektirip gerektirmediği de önemli bir husus olarak karşınıza çıkıyor. Eğer yıkık veya tamirat gerektiren yanları varsa bu durumu ev sahibinizle görüşmekten sakın çekinmeyin. Eve yerleşmeden önce söylemeniz daha temiz ve kusursuz bir konutta yaşam sürdürmenizi sağlayacaktır. Gaziantep kiralık daire arayışınızdan sonra bulduğunuz evi olabildiğince detaylı ve açıklamalı olarak hazırlatmalısınız. Noter huzurunda yaptıracağınız kira kontratı, bağlayıcılık ve yasallık açısından her zaman daha güvenilirdir. Sözleşmeye aidat tutarını, kira artış bedelini, ekstra giderleri ve depozito ücretlerini ekletmeyi de sakın unutmayın.
Gaziantep’te okula yakın kiralık daireler nerede?
Şehrin bünyesinde devlet okullarının yanı sıra özel okullar ve kolejler de epey geniş bir çeşitlilik gösteriyor. Özellikle Şehitkamil ve Şahinbey ilçesi, okulların yoğunluk gösterdiği bölgelerden sadece ikisi. Nizip, Karkamış ve Oğuzeli, okulların bulunduğu diğer ilçeler arasında geliyor.
İncili Pınar Mahallesi’ndeki Deva Okulları, Pancarlı Mahallesi’ndeki Özel Sanko Okulları ve Güvenevler Mahallesi’ndeki Gaziantep Kolej Vakfı bu eğitim kurumlarından birkaçına örnek gösteriliyor. Özel İdare İlkokulu ve Özel TED Koleji ise Şahinbey ilçesindeki okullar arasında yer alıyor. Üstelik bu iki ilçe sınırlarında kiralık ev seçenekleri epey fazla. Merkeze yakın kesimde olan Gaziantep kiralık daire alternatifleri, aynı zamanda market, iş merkezi, hastane ve mağaza gibi çeşitli yaşam olanaklarına da sahip.
Gaziantep’te daire kiralamak için 3 neden
Suriye ile komşu olan Gaziantep, doğunun en güzel kültür merkezleri arasında yer alıyor. Temiz hava almanıza yardım eden yaylaları, tarihi Antep Evleri, Gaziantep Kalesi, Yesemek Açık Hava Müzesi, Kemikli Bedesten gibi gezilecek yerler ise şehrin turistik çekiciliği ön plana çıkartıyor. Şehrin aynı zamanda ulaşımı da oldukça gelişmiş düzeyde. Kara, demir ve havayolu ile rahatlıkla bir yerden bir yere ulaşım sağlayabilmenizi mümkün oluyor. Bünyesinde büyük, tarihi ve gelişmiş dokuya sahip ilçeler barındırması, Gaziantep kiralık daire seçiminde büyük kolaylıklar sağlıyor. Nizip, İslahiye, Oğuzeli ve Yavuzeli kentin gelişmiş yapıya sahip en büyük ilçelerinden birkaçına örnek gösterilebilir. Bu gibi nedenlerin dışında Gaziantep kiralık daire fiyatlarının ulaşılabilir aralıklarda seyretmesi ve toplu konut projesi kapsamında düzenlenen markalı konutların artış göstermesi de yine daire kiralamak isteyenleri cezbedecek önemli etkenlerden.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım