Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Giresun Kiralık Dükkan / Mağaza

(23 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Giresun

100 m² Kira Aralığı515 - 859 TL
21,79 Yıl

Giresun Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Giresun kiralık daire fiyat artışı %64,75 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Giresun ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 594,00 TL iken, bu yıl için Giresun ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 642,00 TL oldu.

Giresun ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %8,08 artış gösterdi.

Giresun kiralık dükkân/mağaza
Giresun kiralık dükkân/mağaza alternatifleri, şehrin tarımsal ve sanayi faaliyetleri göz önünde bulundurulduğunda birçok insana çekici gelebilir. Giresun, geniş fiyat skalasında kiralık mağaza arayanlara avantajlar sunuyor. Siz de çeşitli alternatifler arasından hayalinizdeki mağazayı hızlıca bulabilirsiniz.

Karadeniz Bölgesi’nin ekonomik açıdan yükselen yıldızı olan Giresun, çevre illere ve ilçelere kolayca ulaşım imkânı bulabileceğiniz bir ildir. Giresun kiralık dükkân/mağaza seçenekleri, farklı metrekare ve genişlikte farklı mağaza olanakları ile iş kurmak için değerlendirilebilir. Baltama ile Aksu vadisi arasından denize doğru uzanan bir yarımada üstünde kurulan Giresun, Doğu Karadeniz’de yer alan bir ildir. Doğusunda Gümüşhane ve Trabzon, güneydoğusunda Erzincan, güneyinde ve güneybatısında Sivas, batısında Ordu illeri ile kuzeyinde Karadeniz ile kuşatılmış durumdadır. Giresun’da kara ve deniz ulaşımı oldukça yoğundur. Sinop’tan başlayıp Hopa’ya dek varan karayolu, Giresun’dan ve 7 ilçesinden geçer.

Neden Giresun’da mağaza kiralamalısınız?
Giresun’un Karadeniz’e kıyısı 122 kilometredir. Giresun aynı zamanda bir liman kentidir. Limana günde 10 motor ve 2 adet gemi yanaşabilmektedir. Gemilerin yanaşması için uygun olan iskeleler, Görele ve Tirebolu’dadır. Karadeniz’e seferi olan gemilerin birçoğu Giresun’a uğrar. Trabzon ve Samsun-Ankara yolu ile İstanbul’a bağlanan Giresun, Trabzon-Gümüşhane-Erzurum yolu sayesinde de Doğu Anadolu’ya bağlanmaktadır. Limanının ve yollarının getirdiği ekonomik dinamizm, Giresun kiralık dükkân/mağaza seçeneklerini kıymetli hale getirmektedir. Nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu yer kent merkezidir. Görele, Şebinhisar, Tirebolu, Dereli gibi ilçelerin nüfus yoğunluğu da azımsanmayacak derecededir. Nüfus yoğunluğu olan il merkezi ya da ilçe merkezlerindeki Giresun kiralık dükkân/mağaza alternatifleri değerlendirilebilir. Giresun’un ekonomisi tarıma, balıkçılığa ve tarıma endeksli sanayiye dayanır. Nüfusunun büyük bir kısmı fındık yetiştiriciliği ile uğraşmaktadır. Giresun fındığı dünya pazarlarında çok ünlüdür. Giresun’da kurşun, çinko, linyit, manganez, antimon, demir, şap, barit, maden kömürü gibi madenler ile uranyum bulunmaktadır. Giresun, geçen 15 senelik dönemde hızlı bir sanayileşme yaşamıştır. Aksu’da bulunan Seka Kağıt Fabrikası, Fiskobirlik Entegre Fındık İşleme Tesisleri ve Yonga Levha Fabrikası gibi büyük sanayi kuruluşları mevcuttur. Tirebolu Çay Fabrikası, fındık kırma atölyeleri, metal eşya, kolonya, dokuma tezgahları, doğrama bıçkı ve kereste fırınlama atölyeleri, Giresun peynir ve tereyağı fabrikası, un fabrikaları, Bulancak Balık Unu ve Yağı Fabrikası ve daha bir sürü küçük işletme diğer endüstri kuruluşlarıdır. Sanayi bölgelerine yakın bölgelerde yer alan kiralık dükkânlar, endüstri ürünlerinin satışının yapılabilmesi için uygun olabilir. Giresun Adası, Karadeniz’deki iki adadan biri olma özelliği taşıyor. Mitolojik dönemlere ait pek çok kalıntı bulunan Giresun Adası, İkinci derece sit alanı olarak kabul edilmektedir. Özellikle yaz döneminde yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören adaya günübirlik ziyaretler düzenlenmektedir. Şehri ikiye ayıran yarımadanın en yüksek yerinde Giresun Kalesi bulunmaktadır. Bugün müze olan Gogara Ortodoks Kilisesi, sahilde Gogara mevkiindedir. Çocuk kütüphanesi olarak da kullanılmış olan ve 1800’lü yılların sonlarında inşa edilen Fransız Katolik Kilisesi, Çınarlar mahallesindedir. Kaya Kilisesi, eski Lonca yolu üstünde yer alır. Bu tarihi alanlar turistlerin şehri ziyaret etmesinde etkendir. Bu eserlerin olduğu bölgelerdeki kiralık mağazalar, turistlerin yaratacağı hareketlilik sayesinde iş hacmi yakalama olanağı sağlayabilir.

Giresun’da okula yakın kiralık dükkânlar nerede?
Okullara yakın yerlerde açacağınız bir dükkan iş yapma potansiyelinizi arttıracağı için Giresun kiralık dükkân/mağaza seçeneklerini göz önüne alırken belirleyici bir faktör olabilir. 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Aksu mahallesi Mehmet İzmen caddesindedir. Aksu Şehit Hakan Gemici Orataokulu, Aksu mahallesi 46 no’lu sokakta yer alır. Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi, Erikliman Mahallesi Devret Caddesi'nde bulunur. Giresun Mimar Sinan Anadolu Lisesi, Gaziler Mahallesi Güre mevkindedir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım