Güneşi ve mutluluğu içine alan proje!

Güneşi ve mutluluğu içine alan proje!

Nefis Çankaya Evleri projesi, tasarımıyla güneş ışığından olabildiğince yararlanmayı hedefledi.

Gün ışığından maksimum faydalanan konutlar, içinde yaşayanlara da mutluluk getiriyor. Ne de olsa uzmanlar, güneşin mutluluğu önemli ölçüde artırdığının her zaman altını çiziyor. Gün ışığını olabildiğince konutlarında yararlanmak isteğiyle yola çıkan Nefis Çankaya Evleri de konutlarının yeni sahiplerini bu mutluluk kaynağıyla daha çok buluşturmayı hedefliyor.


Başarılı konut, içinde yaşayanlara mutluluk vermeli

Başkent Ankara’nın öne çıkan yerleşim yerlerinden Çankaya’da YP İnşaat’ın hayata geçirdiği Nefis Çankaya Evleri, tasarımıyla da adından söz ettiriyor. Projenin tasarımına imza atan ACE Mimarlık, Nefis Çankaya Evleri’nde dikey ve yatay bölümlerden oluşan farklı mimariyle “zıtlıkların uyumu”nu yakalamayı amaçladı.

ACE Mimarlık Kurucu Ortağı Mimar Orçun Ersan, bir konut projesini tasarlarken yaşamın ön planda tutulmasının olmazsa olmaz olduğunu ifade ederek, başarılı konutun da yaşamını sürdüren herkesin mutluluğunu sağlamak anlamına geldiğini belirtti. Orçun Ersan ayrıca şunları kaydetti: 

“Yapılan araştırmalar gün ışığının enerjiyi artırdığı, daha neşeli olmayı sağladığını gösteriyor. Biz de Nefis Çankaya Evleri projesini konumlandırma sürecinde konut sahiplerinin gün ışığından maksimum faydalanmasını sağlamaya yönelik çalışmalar hayata geçirdik. Yaptığımız gün ışığı analizleri sayesinde, dikey kuleler ve yatay bazadan oluşan projeyi her açıdan güneşi içine alacak, birbirlerinin üzerine gölge düşürmeyecek şekilde konumlandırdık. Girdiğiniz anda konut içinde gün ışığı ve manzara sizi kucaklıyor. Bu sayede gün ışığının mutluluğu da Nefis Çankaya Evleri sahipleriyle olacak.” 


Ankara'nın 2016 konut projeleri!