Şirketimiz 1992 yılında taşeron işleri yaparak başlamış olduğumuz sektöre 2000 yılında şahıs şirketi olarak 2015 yılına kadar gelmiş ve 2015 yılı sonları itibariyle kurumsal bir yapı kazanmak için Eks MELİK GRUP YAPI İNŞAAT TAAH.TAŞ.MEDİC.TEMİZLİK TARIM HAYV.GIDA SAN. ve LTD. ŞTİ. ünvanıyla Kayseri merkezli kurulan bir şirkettir.
İlk başta ağırlık Konya olmak üzere Nevşehir Aksaray ve Kayseri olmak üzere birçok ilde başta inşaat taahhüt kara sıva, alçı sıva, mantolama, Fayans, kartonpiyer, epoksi ve iç ve dış cephe boya yalıtım olarak faaliyet göstermektedir. Şirketimiz tüm projelerini başarı ile gerçekleştirmiş olup, kurulduğu yıldan bugüne kadar kaliteli ve dürüst hizmet anlayışındaki iddiasını inşaat plan, proje, taahhüt, yalıtım ve mantolama sistemleri hizmetlerinde özel ve tüzel kişiler işlerinde, resmi kurum ve kuruluşların işlerinde uygulama yapan bir firmadır.

Konusunda tecrübeli, dinamik ve çalışkan uzman kadrosu ve teknik cihazlar ile çalışan, her geçen gün sürdürebilir bir başarıyla pazar payını artırarak geleceğin projelerinde söz sahibi, sektörünün tercih edilen bir firması olmayı hedeflemektedir.

İnşaat Taahhüt, Yapı dekorasyon ve yalıtım ve mantolama sistemleri sektöründe haklı bir saygınlığa ulaşan EKS MELİK GRUP YAPI faaliyetlerini yürütürken doğal çevrenin, ülke ekonomisinin, işçi sağlığı ve güvenliğinin de korunması bilinci ile kaliteden ödün vermeden kusursuz iş idealini gerçekleştirme düşüncesinde hareket etmektedir.