Her bir daireyle yılda 13 çocuğa eğitim desteği verilecek

Her bir daireyle yılda 13 çocuğa eğitim desteği verilecek

Aşçıoğlu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor.

Aşçıoğlu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. Aşçıoğlu, Ataköy’de inşasına başladığı Selenium Retro’daki her ev için TEGV’e bağışta bulunacak. Selenium Retro’da ev sahibi olan herkes için Aşçıoğlu’nun TEGV’e yapacağı bağışla, daire başına 13 çocuğun bir yıllık eğitim desteği alması sağlanacak. Bağışın ardından her bir daire sahibine isme özel hazırlanan bir sertifika da hediye edilecek.
İşbirliğini değerlendiren Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Üyesi Cenk Aşçıoğlu, “Aşçıoğlu olarak çocukların eğitimine destek olmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Biliyoruz ki onlar her birimizin geleceği ve geleceğin mimarları. Özellikle eşit yaşam şartlarına sahip olmayan çocukların temel haklarından olan eğitim haklarına sahip olmalarına yardımcı olmak için yeni projemiz Selenium Retro’da her daire başına TEGV’e bağış gerçekleştirmeye yönelik bir proje gerçekleştiriyoruz. Bu projede Türkiye’nin saygın sivil toplum kuruluşlarından, gerçekleştirdiği projeler ile birçok çocuğa umut olan TEGV ile bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

TEGV Genel Müdürü Mete Meleksoy ise, “İnsanlığın, sevginin, kardeşliğin inşasında tek sağlam zemin eğitim” derken, “Yeni bir sosyal sorumluluk modelini birlikte inşa ediyoruz. Bu kampanya sayesinde hem daha fazla çocuğumuza dokunuyor hem de sivil toplum ruhunu büyütüyoruz.” diye konuştu.