Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İlkadım Kiralık Daire

(93 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı490 - 816 TL
20,37 Yıl
800 TL
Kiralık 3+1 Gençlik Parkı Yakınında
Ali Emre Yavuzcan
Liman, İlkadım
3+1
2gün önce
145 m²
1.100 TL
KALKANCADA SİTE İÇERİSİNDE 7. KAT GENİŞ 3+1 DAİRE
Görkem Şipşak
Kalkancı, İlkadım
3+1
3gün önce
165 m²
1.250 TL
AKTAŞ EMLAK'TAN DEREBAHÇE'DE KİRALIK ULTRA LÜKS 4+1 DAİRE
Haydar Aykın
Derebahçe, İlkadım
4+1
31.8.2019
190 m²
1.100 TL
SİTE İÇERİSİNDE 4+1 GİYİNME ODALI 200 M2 KİRALIK DAİRE
Karasamsun, İlkadım
4+1
13.9.2019
200 m²
750 TL
KİRALIK TEMİZ DAİRE SİTE İÇİNDE OTOPARKLI
Fatih İlhan Broker Emlak Arsa Ofisi
Kışla, İlkadım
3+1
2gün önce
135 m²
650 TL
KİRALIK  DAİRE ASANSÖR DAİRE SAMSUN İLKADIM İSTASYON MAH
Fatih İlhan Broker Emlak Arsa Ofisi
İstasyon, İlkadım
3+1
3gün önce
130 m²
1.500 TL
THE TEEM GAYRIMENKUL'DEN SAADET CADDESİNDE KİRALIK DAİRE
Arkan Bahçecioğlu
Kılıçdede, İlkadım
3+1
2gün önce
150 m²
1.000 TL
44 GAYRİMENKULDEN GENÇLİK PARKININ YANINDA İÇİ YAPILI 3+1 DAİRE
44 Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Liman, İlkadım
3+1
5gün önce
150 m²
1.500 TL
56 larda eşyalı kiralık daire 8.kat 2oda 1salon
Mustafa Sağlam
Bahçelievler, İlkadım
2+1
2gün önce
100 m²
900 TL
56'LARDA FULL EŞYALI KİRALIK TERTEMİZ DAİRE!!
Ecey Gayrimenkul
Kılıçdede, İlkadım
3+1
2gün önce
145 m²
750 TL
İlkadım Çiftlik'te Kiralık Daire
Mustafa Sağlam
Çiftlik, İlkadım
3+1
2gün önce
120 m²
1.500 TL
MÜKEMMEL KONUMDA OTOPARKLI DAİRE!!
Ecey Gayrimenkul
Ulugazi, İlkadım
4+1
3gün önce
190 m²
Etiketli İlanlar

İlkadım Kiralık Daire Fiyatları

Samsun şehrinde kiralık daire fiyatları Adalet bölgesinde 629 TL'den başlayarak, Bahçelievler taraflarında 722 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin İlkadım geneli ortalama fiyatı 659 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 643 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,30, son 10 yılda ise %39.22 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

İlkadım Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

İlkadım şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

İlkadım kiralık daire

Karadeniz ticaretinin kalbi Samsun şehrinin en büyük ve en kalabalık ilçesi İlkadım kiralık daire seçenekleri sizi bekliyor. Doğayla iç içe, maviyle yeşilin buluştuğu bu ilçede yaşamak için kiralık ev ilanlarına göz atmanız yeterli.


Ülkemizin en büyük şehirlerinden biri olan Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’ nde yer almaktadır. Samsun, Sinop, Çorum, Amasya, Tokat ve Ordu illerine komşudur. Samsun’ a karayolu ve demiryolu ile denizden ulaşımın yanı sıra, Çarşamba Uluslararası Havalimanı sayesinde hava yoluyla ulaşım da sağlanabilmektedir. 2012 yılında kabul edilen yasayla birlikte Samsun büyük şehir oldu. Canik, Atakum, Tekkeköy ve İlkadım’ dan oluşan dört merkez ilçesi vardır Samsun’un. Merkez ilçeler arasında İlkadım, en büyük ve nüfusu en kalabalık olanıdır. Şehir, İlkadım adını 19 Mayıs 1919’ da Mustafa Kemal Atatürk’ ün Samsun’a ayak basmasından dolayı almıştır.
İlkadım ilçesinin, batısında Atakum, doğusunda Canik, güneyinde Kavak ilçeleri, kuzeyde ise Karadeniz yer alır. Ilıman bir iklimin hakim olduğu ilçe Samsun ilinde nüfusun en yoğun yaşadığı yerdir. Her geçen gün nüfusu artmakta olan ilçede konut projelerinde de bir canlanma mevcuttur. Modern çağın ihtiyaçlarını karşılayan, sosyal imkânlar sunan çok sayıda proje hayata geçirilmiştir. Artan konut projeleri hem satılık hem de kiralık daireler arayan her bütçenin ihtiyacını karşılamaktadır.

Neden İlkadım'da daire kiralamalısınız?
İlkadım ilçesi, Karadeniz liman ticaretinin merkezi Samsun’ un en büyük ilçesidir. Samsun’ un merkez ilçesi olması ve sunduğu sosyal, kültürel imkânlardan dolayı her insanın yaşamak isteyeceği bir ilçedir. İlçede bir çok AVM bulunmaktadır. AVM’ ye yakınlık da kiralık evlerin fiyatlarını belirleyen önemli faktörlerdendir.
İlçe de ayrıca Amisos Tepesi, Gençlik Parkı, Samsun Hayvanat Bahçesi gibi birçok doğal ve tarihi güzellikler de mevcuttur. Bu doğal güzellikler de kiralık daire arayanlar için tercih sebebidir.
İlkadım ilçesi hastaneler yönünden de çok zengindir. Üniversite hastanesi, devlet hastanesi ve birçok özel hastane mevcuttur. Hastanelerin bulunduğu bölgeler İlkadım kiralık daire seçeneklerinde öne çıkan önemli kriterlerdendir.
İlkadım kiralık daire alternatifleri fiyat yönünden de çeşitlilik göstermektedir. Kalkancı, Kazım Karabekir, Adalet gibi mahallelerde kiralık daire fiyatları daha yüksek olsa da İstasyon, Derebahçe, Karadeniz Mahallesi gibi bölgelerde kiralık ev fiyatları daha uygundur. Her ailenin ihtiyacına cevap vermek için 4+1, 3+1, 2+1 gibi çeşitli boyutlarda ve genişlikte kiralık evler mevcuttur. Ayrıca isterseniz her türlü sosyal imkânı bulunan sitelerde de kiralık daireler bulunabilir.

İlkadım' da okula yakın kiralık daireler nerelerde?
İlkadım kiralık daire seçeneklerine göz atarken çocuğunuzun okuluna yakın yerlerde, aradığınız niteliklerde kiralık daireler bulabilirsiniz. Hemen hemen her mahallede ortaokul bulunmakla birlikte, okulların yoğun olarak bulunduğu bölgeler de vardır. Kale, İstasyon ve Fevzi Çakmak mahallesi gibi yerlerde daha yoğun sayıda okul bulunmakta. Okulların civarında da her bütçeye göre kiralık daireler bulmak mümkündür.

İlkadım'da üniversiteye yakın kiralık daireler
Üniversitenin şehirdeki iki kampüsüne de tramvay ve belediye otobüsleriyle ulaşım çok kolaydır. Bu yüzden İlkadım’da tutacağınız kiralık daireden üniversite kampüslerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca üniversitenin Güzel Sanatlar Fakültesi de İlkadım ilçesi Kalkancı Mahallesi’nde yer almaktadır.

İlkadım’ da kiralık daire bulmak için doğru ay hangisi?
Yağışın ve nemin yoğun olduğu İlkadım kiralık daire seçenekleri arasında araştırma yaparken en uygun zamanlar bahar ve yaz aylarıdır. Özellikle okulların yakınlarında kiralık evler bulmak için eğitim-öğretim sezonu biterken, mayıs, haziran ve temmuz aylarında kiralık daire bulmak daha kolay olabilir. Eylül ayı gelmeden uygun daireyi kiralamak gerekmektedir.

İlkadım' da kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli?
Nemli bölgelerde evlerde rutubet daha fazla olur. Kiralık ev ararken, özellikle yeni, olmayan yapılarda evin rutubetli olup olmadığına dikkat etmek gerekmektedir. Kira sözleşmesi imzalanmadan önce evin tesisatı, yalıtımı gibi fiziki unsurlar iyice incelenmeli. Kira sözleşmesinde hiçbir detay atlanmadan yazılmalıdır. Eğer tutacağınız daire apartman veya site içerisindeyse ortak kullanım alanları, asansör ve bina-site aidatı gibi konular hakkında detaylı bilgi alınmalıdır. Kiralık daireye karar vermeden önce toplu taşıma duraklarına ve okula yakınlığına dikkat etmek gerekmektedir. Ayrıca market, fırın, hastane, eczane gibi ihtiyacınız olabilecek yerlere yakınlık da karar vermeden önce dikkat etmeniz geren unsurlardandır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım