Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İnegöl Kiralık Dükkan / Mağaza

(7 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı634 - 1.056 TL/m²
18,12 Yıl

Bursa / İnegöl Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında İnegöl kiralık daire fiyat artışı %312,20 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Bursa kiralık fiyat artışı %391,71 oldu.

2018 yılında İnegöl ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 661,00 TL iken, bu yıl için İnegöl kiralık ev ortalama fiyatı 744,00 TL oldu.

İnegöl ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %12,56 artış gösterdi.

İnegöl kiralık dükkân/mağaza
İnegöl kiralık dükkân/mağaza seçenekleri kiralık mağaza arayan girişimcilere geniş imkânlar sunmaktadır. Siz de kiralık mağazalar içerisinde iş kolunuza en uygun dükkânı seçip, iyi bir yatırım olacağına kapı aralayabilirsiniz.
İnegöl, bir ilçe olarak değerlendirildiğinde büyük ve güçlü bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Bursa merkezi ile birlikte değerlendirildiğinde her anlamda gelişim gösteren bir şehir. Ekonomik anlamda şehrin gelişiminde en büyük etkiye sahip konu olarak mobilya sektörü görülmektedir. Ülkemizin birçok mobilya üreticisi İnegöl’de faaliyet göstermektedir. Üretilmekte olan mobilyalar dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmekte. Bu özelliği ile mobilya konusunda çok büyük bir ekonomik güce sahiptir. Mobilya üreticileri için üretim yapan diğer firmalar ile birlikte başka sektörler ile de İnegöl ekonomik anlamda sürekli gelişen bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. İnegöl içerisinde kiralık mağaza ve diğer emlak seçenekleri bu anlamda değerlendirildiğinde değer kazanan ve getirisi yüksek olan yatırım araçları olarak görülmektedir.
İnegöl’de dükkân ve mağaza kiralamak için 3 neden
İnegöl kiralık dükkân/mağaza seçeneklerini değerlendirmek isteyen kişiler için etkili olabilecek birkaç husus bulunmaktadır. İnegöl içerisinde çok büyük mobilya üreticilerinin üretim tesisleri bulunmaktadır. Bu tesisler ve fabrikalar ile birlikte İnegöl’de bulunan mobilya üretim sanayi alanlarında daha küçük firmalar da bulunmaktadır. Tüm bu firmalar ürettikleri mobilya seçeneklerini sergileyecekleri mağaza ve dükkânlara ihtiyaç duymaktadır. Özellikle belli yerlerde bulunan kiralık dükkânlar mobilya teşhir işlemlerinde kullanılmaktadır. Bu konuda şehirde sürekli olarak bir ihtiyaç bulunmaktadır.
İnegöl kiralık dükkân/mağaza seçenekleri için şehrin merkezi konumunda bulunan alanlarda da ihtiyaç duyulmaktadır. Şehrin bir ilçe için kalabalık sayılabilecek bir nüfusa sahip olması ile ticari anlamda çok geniş bir faaliyet alanı bulunmaktadır. Sadece mobilya sektöründe değil, başka sanayi kollarının da şehrin içerisinde ve çevresinde bulunması, şehrin göç almasını ve büyümesini sağlamıştır. Bu nüfus potansiyel sayesinde de şehir ticari işlem olarak her türlü sektörün faaliyet gösterebildiği bir alan olmaktadır. Ayrıca Bursa şehrinin de sahip olduğu ekonomik ve tarihi güç ile de İnegöl hem ticari anlamda hem de emlak yatırımcısı anlamında şanslı olarak değerlendirilebilmektedir.
İnegöl sadece ekonomik anlamda değil, sosyal anlamda da gelişmiş bir şehirdir. Şehir, ortalama bir ilçeden daha büyük olması ile sosyal anlamda her türlü olanağa sahip durumdadır. İnsanların ihtiyaç duyacağı her türlü hastane, eğitim kurumu ve benzeri sosyal imkânlara sahiptir. Bunların yanı sıra doğal güzellikleri ve yeşil alanları ile de sevilen bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır.Gezilebilecek yeşil alanları ile birlikte kaplıcaları ile de ülkemizin her yerinden misafir ağırlamaktadır. İnegöl, emlak sektörü açısından bu etkenler sayesinde tercih edilebilir bir ilçe olarak görülmektedir.

İnegöl’de kiralık dükkân ararken nelere dikkat etmelisiniz?
İnegöl kiralık dükkân/mağaza seçenekleri ile ilgili olarak değerlendirme yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. İnegöl, mobilya üretimi konusunda birkaç yerde yoğunlaşmış durumdadır. Ancak bu üreticilerin ürettikleri mobilyaların sunumu ve satışı için Bursa – Eskişehir yolu olarak bilinen ve İnegöl’ün içerisinden geçen anayolun üzerini tercih ettikleri bilinmektedir. Bu yolun üzerinde bulunan büyük mobilya mağazaları ve dükkânları ile birlikte bu amaçla inşa edilmiş olan alışveriş merkezleri de bulunmaktadır. Emlak seçenekleri değerlendirildiğinde bu alandaki kiralık mağazalar diğer yerlere göre metrekare fiyatı bakımından daha yüksek bir skalada seyretmektedir. Özellikle Bursa yönünden geliş tarafında bulunan Sinanbey Mahallesi bu amaçla inşa edilmiş dükkân ve mağaza seçeneklerinin yoğun olarak bulunduğu alandır. Bu kesimlerde büyük vitrin genişliklerine sahip olan mağazalar bulunabilir. İnegöl’de ağırlıklı olarak yeni yerleşim alanlarının bulunduğu Mimar Sinan Caddesi bunlardan biridir. Bu cadde ve çevresinde geniş ve birkaç katlı mağaza ve dükkân seçenekleri bulunabilir. Şehrin daha merkezi kısmında bulunan ve biraz daha eski yapılanma olarak değerlendirilen Cuma Mahallesi ise daha küçük dükkân seçeneklerinin yer aldığı bir bölgedir.
İnegöl kiralık dükkân/mağaza seçenekleri yatırımcıları için de kira getirisi bakımından iyi bir yatırım aracı olarak görülmektedir. Şehrin merkezinde ve mobilya üreticilerinin bulunduğu alanlara yakın alanlarda yüksek kira getirili mağaza ve emlak seçenekleri bulunabilir. Uygun fiyatlı kiralık mağazalar arayanlar içinse Alanyurt Mahallesi gibi merkezin biraz daha uzağında bulunan mahalleler tercih edilebilir. Kiralık dükkânlar değerlendirilirken metrekare özellikleri kira fiyatını doğrudan etkilediği için; kaç metrekare sizin iş kolunuz için idealdir, iyi hesaplamalısınız. Uygun fiyatlarla sunulan küçük metrekareli dükkânlar size uygunsa seçiminizi bu doğrulturda kullanmalısınız.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım