Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Alibeyköy Satılık Daire

(130 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
175.000 TL
Armağandan Güzeltepe mah. Kelepir daire
Armağan Emlak Ve Danışmanlık
Güzeltepe, Eyüpsultan
1+1
70 m²
375.000 TL
EYÜP GÜZELTEPE'DE SATILIK 2+1 DAİRE
Öztürk Kızıl
Güzeltepe, Eyüpsultan
2+1
100 m²

İstanbul Alibeyköy satılık daire
İstanbul Alibeyköy satılık daire seçenekleri; hem rahat bir ulaşım hem de geniş fiyat aralığında satılılık ev bakanlara farklı avantajlar sunuyor. Siz de bu semtteki satılık evler arasından kendinize göre en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Alibeyköy semti için, İstanbul’un en eski semtlerinden birisi diyebiliriz. Mısırıyla ünlü, Çiçek Abbas filminin çekildiği bu semt bir dönem gecekondulaşmanın fazlaca olduğu, deresinin sürekli taştığı bir semtti. Merkezi konumu ve ucuz arsa fiyatları yatırımcıları kısa sürede bu semte çekti. 2000’li yıllarla birlikte hareketlenmeye başlayan semt bugün adeta baştan aşağı yenilenmiş bir durumda. Altyapı şartlarının düzeltildiği, ulaşımın geliştiği, okulların arttığı bu semtin, yeni konut projelerinin merkezlerinden birisi haline gelmesi hiç de şaşırtıcı sayılmaz.
Son yıllarda İstanbul Alibeyköy, satılık daire arayanların gözdeleri arasında yer alıyor. Bölgenin hem yatırım hem de oturma amacıyla tercih edildiğini söyleyebiliriz. Avrupa yakasının ulaşım açısından en uygun semtlerinden biri olması nedeniyle, İstanbul trafiğinden yorulanlar yüzünü Alibeyköy’e çevirmiş durumda.
Bölgenin bir diğer özelliği eski yapıların da site tarzında inşa edilmiş olması. Bu sayede ferah bir yaşam alanı sunuyor. Uygun fiyata sahip müstakil yeni yapılara ek olarak havuz, otopark, spor salonu, okul, yeşil alan gibi birçok imkan sunan lüks siteler de revaçta. Kısacası İstanbul Alibeyköy satılık daire seçeneklerinin değerlendirilmesi gereken semtlerin başında geliyor.

İstanbul Alibeyköy satılık ev seçeneklerinde nelere dikkat etmelisiniz?
Ev almak isteyenlerin ilk olarak “Nasıl bir eve ihtiyacım var?” sorusuna cevap vermesi gerekiyor. Örneğin içerisinde A’dan Z’ye her şeyin bulunduğu bir konut projesine ihtiyacınız varsa Bayramoğlu mevkiindeki yeni konut projeleri iyi bir seçim olacaktır. Özellikle okul çağında çocuğu olan bir ebeveyn iseniz, içerisinde ilkokuldan üniversiteye kadar okulların yer aldığı 5. Levent projesi düşünülebilir. Burası aynı zamanda şehirlerarası otobüs terminaline ve TEM bağlantısına yakın olduğundan avantaj sağlıyor. Ancak bütçenizi biraz yüksek tutmanız gerekiyor. Bunun yanında semtin merkezinde yer alan konutlar, okuldan bankaya, postaneden restorana kadar birçok yere kolay ulaşım sağlıyor.
Evin yaşı, metrekaresi, konumu, sosyal bir yaşam alanı sunması vb. özellikler fiyatı doğrudan etkilediği için, ihtiyaçların iyi bir şekilde belirlenmesi çok önemli. Bunun yanında tapu kaydı, inşaat ruhsatı, emlak beyanname değeri ve olası kira değeri gibi konulara da bakılmalı. Eğer yeni bir firmanın projesi tercih edilecekse bu inşaat firmasının güvenilir olup olmadığı, firmanın müşteri memnuniyetine verdiği önem de araştırılmalı. Konumun özellikle önem kazandığı semtte konutun Haliç alışveriş merkezine, şehirlerarası terminale, TEM bağlantısına ve metro-tramvay hatlarına mesafesi; daire satın alınmadan önce mutlaka öğrenilmeli.

Alibeyköy’de nerelerden daire alınır?
Alibeyköy’de iki önemli demiryolu projesi bulunuyor. İlki Mahmutbey – Şişli metrosu. Metro hattı Yeşilpınar istikametinde ilerliyor. Dolayısıyla metro hattı üzerinden yatırım amacıyla konut alımları artmış durumda. Bu hatta genellikle bina yaşı yüksek yapılaşma söz konusu. Ancak yeni konut projelerini de bu alanda görmek de mümkün. Alibeyköy – Eminönü tramvay hattı ise İmar Bloklarından Çobançeşme Parkı’na doğru uzanıyor. Buradaki siteler ve satılık daireler hem sosyal imkanları hem de ulaşım potansiyeli nedeniyle; iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.
Alibeyköy’ün gelecek vadeden kısımları arasında White Hill alışveriş merkezine çıkan ünlü yokuşu etrafındaki yapılaşma sayılabilir. Eskiden sanayi olan bu bölgede konut projeleri artan bir hızla devam ediyor.
Semtin girişindeki mısır heykelinden içeriye doğru girildiğinde, ara sokaklarda yatırım amacıyla konut alımlarının gerçekleştiği bölgeler yer alıyor. Bu bölge bitişik nizamlı yapılardan oluşuyor. Yatırım amacındaki kişiler eski binaları restore ederek ulaşım avantajıyla karlı bir alışveriş gerçekleştirebiliyor. İstanbul Alibeyköy satılık daire fiyatları İstanbul’un birçok bölgesine göre hızlı bir artış gösteriyor. Amortisman süresini ve metrekare birim fiyatlarını da değerlendirdikten sonra; semtte satılık ev yatırımı yapmamak için hiçbir neden bulunmuyor!

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım