Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Cihangir Kiralık Daire

(28 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
5.500 TL
Cihangirde Göksu Emlak tan Daire
Mustafa Bayraklı
Kılıçali Paşa, Beyoğlu
3+1
6Gün Önce
145 m²
5.000 TL
Fully Furnished Two Bedroom Flat With Terrace
Billur Karabenli
Cihangir, Beyoğlu
2+1
13.2.2020
90 m²
12.500 TL
Cihangir'de Manzaralı 2+1 Daire
Neslihan Erdoğan
Cihangir, Beyoğlu
2+1
14.2.2020
140 m²
2.750 TL
CİHANGİR'DE 1+1 KİRALIK DAİRE
Hasan Kızılocak
Cihangir, Beyoğlu
1+1
11.2.2020
70 m²
3.750 TL
CİHANGİR AKARSUDA EN İYİ KONUMDA KAÇIRILMAYACAK 1+1
Alper Değirmenci
Kılıçali Paşa, Beyoğlu
1+1
8.2.2020
90 m²
7.500 TL
Cihangirde Manzaralı Asansörlü Kiralık Daire
Billur Karabenli
Kılıçali Paşa, Beyoğlu
3+1
5.2.2020
130 m²
1.800 TL
Beyoğlu Cihangir'de Kiralık Daire
Katip Mustafa Çelebi, Beyoğlu
1+0
2.2.2020
40 m²
2.500 TL
Beyoğlu Cihangirde Göksu Emlaktan
Mustafa Bayraklı
Cihangir, Beyoğlu
1+1
26.1.2020
90 m²

İstanbul Cihangir kiralık daire

Popüler özellikleriyle öne çıkan İstanbul Cihangir kiralık daire seçenekleri arasından kendiniz için en doğru evi bulabilirsiniz. Tüm albenisiyle semtteki kiralık evler sizi bekliyor!

Son yıllarda özellikle sanatçıların yoğun ilgi gösterdiği Cihangir tarihi bir dokuya sahip. Kanuni Sultan Süleyman'ın oğlu olan Cihangir'in adını taşıyan semt merkezi konumu ve nostaljik havası ile Avrupa yakasının en ilgi çekici semtleri arasında. Günümüze kadar gelen pek çok yenileme ve restorasyon çalışmalarına ev sahipliği yapan tarihi binalarla dolu olan semt yüksek kesimlerinde deniz manzarasına hâkim bir konumda bulunuyor. Yenileme çalışmalarıyla daha çağdaş bir çehreye kavuşan semtte farklı alternatifler dâhilinde pek çok kiralık ev bulmak mümkün. Konumlarına ve fiyatlarına göre değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 kiralık daireler ile farklı seçenekler sunan semtte ayrıca pek çok tarihi cami ve çeşme de yer alıyor. İstanbul Cihangir kiralık daire seçeneklerinde çeşit hayli fazla.

Neden Cihangir'de daire kiralamalısınız?
İstanbul'un merkezinde konumlanan Cihangir, yürüyerek ana arterlere ulaşabileceğiniz bir mesafede bulunuyor. Sıcak bir atmosferi olan semtte eski komşuluk ilişkilerine hâla rastlamak mümkün. Nostalji ve eskiye özlem duyuyorsanız bu semtte geniş tavanlı ve gösterişli dış yapıları ile dikkat çeken kiralık daire seçenekleri bulabilirsiniz. Kedileri ile de ünlü olan Cihangir hayvanseverlerin de yoğun olarak yaşadığı bir semt. Sıraselviler Caddesi semtin en işlek ve hareketli olduğu bölümlerden biri. İnsan trafiğinin yoğun olduğu cadde her daim canlı. Cadde üzerinde kafe ve restoran seçenekleri ise hayli fazla. Süpermarket seçeneklerinin de yoğun olarak bulunduğu cadde ayrıca küçük dükkanlara ve sanat galerilerine de ev sahipliği yapıyor. Eski daire sakinleri hala Cihangir'de yaşamaya devam etse de yabancı uyruklu expat ve entellektüel genç kesim de semtin yeni sakinlerini oluşturuyor. Modern yapılara da rastlanan semtte ayrıca meşhur kahvaltı mekanları yer alıyor. Cihangir'de semt sakinler genellikle kendi mahallelerinde bulunan mekanlarda sosyalleşiyor. Sinema ve müzik sektörünün ünlü simalarını da Cihangir'de görmek mümkün.

Cihangir'de ev kiralamanın püf noktaları
Cihangir'in yokuşta olması sebebiyle restore edilmiş pek çok deniz manzaralı ev bulmak mümkün. Deniz manzaralı binaların yeni restore edilmiş olanları konforlu bir kullanım sunmasının yanında ferah ve geniş özellikte. Bu evlerin kiraları genellikle yabancı döviz üzerinden belirleniyor. Yüksek fiyatlara sahip olan bu tür daireler muhteşem boğaz manzaralarını da beraberinde getiriyor. Bunun yanında daha küçük metrekarelere sahip ve daha uygun fiyatlı ev seçenekleri de semtte bulunabiliyor. Özellikle gençlerin ve öğrencilerin tercih ettiği İstanbul Cihangir kiralık daire seçenekleri fiyat açısından da büyüklüklerine göre değişiklik gösteriyor. Yürüyerek merkeze yakın olan semtte metro durağına ulaşabilme kolaylığı bulunuyor. Semtte bazı dairelerin otopark seçenekleri de bulunuyor.
İstanbul Cihangir kiralık daire incelemeleri yaparken binanın yaşı, konumu, dairenin hangi katta olduğu ve daire durumu hakkında detaylı bilgi almak gerekiyor. Fiyatları belirleyen bu özellikler yanında merkeze yakınlık da önemli bir kriter olarak dikkat çekiyor. Ev kiralarken evin çevresini inceleyebilir ve ihtiyacınıza uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Kira sözleşmesini inceleyerek varsa ekstra şartlarınızı ve isteklerinizi ev sahibi ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Aidat ve depozito giderlerini iyice öğrenmelisiniz. Depozito konusunda bir miktar indirim talep edebilir veya kira konusunda minik bir pazarlık yapabilirsiniz. Ayrıca kira bedelini her ay ev sahibinin banka hesabına yatırmalı ve dekontlarınızı her ihtimale karşı saklamalısınız. İstanbul Cihangir kiralık daire seçeneklerine göz atarak, düşlediğiniz eve kavuşabilirsiniz.

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım