Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Cihangir Kiralık Dükkan / Mağaza

(1 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
3.500 TL
ÇUKURCUMA'DA KİRALIK DÜKKAN
Meltem Egemen
Kuloğlu, Beyoğlu
4.2.2020
25 m²

İstanbul Cihangir kiralık dükkân/mağaza
İstanbul Cihangir kiralık dükkân/mağaza seçenekleri ile kolaylıkla adını duyurabilecek yeni iş yatırımları yapabilirsiniz. Sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştıracak kiralık dükkân alternatiflerini şimdi keşfedin!

Cihangir, İstanbul'un Beyoğlu ilçesine bağlı semtlerden birisidir. Ancak Beyoğlu'nun herhangi bir semtinden farklı olarak Cihangir yıllarca toplumun çeşitli kesimlerinde adını duyurmayı başarmış, belli kitlelere hitap eden tarihi İstanbul semtleri arasında yer alır. Sahip olduğu tarihi dokusu, binaları ve bol yokuşlu sokakları ile tam bir İstanbul semtidir. Ayrıca İstanbul'un en önemli meydanı olan Taksim Meydanı ile doğrudan ilişkilidir. Özellikle ünlülerin çokça zaman geçirdiğini sık sık duyduğumuz bu semtte bulunan kiralık dükkanlar yeni girişimciler için kaçırılmaz bir fırsat niteliği taşır. Kendine özgü karakterine uyum sağlayan dükkanları eski zamanlarda olduğu gibi "mahallenin esnafı" sıfatıyla sahiplenen bu semt ve yerlileri, birçok sektörde atılacak yeni adımlara uygun mekanlar sunar.

Neden İstanbul Cihangir'de dükkan/mağaza kiralamalısınız?
Cihangir, genel olarak iyi bir eğitim seviyesi ile öne çıkar. Dolayısıyla bölgede açılacak yeni bir işletme için hedef kitle oldukça belirgindir. Bu bölgede bulunan kiralık mağazalar ve kiralık dükkanlar çok farklı iş kolları tarafından değerlendirilmeye uygundur. Bazı semtlerde bulunan gruplaşmış iş kollarının aksine Cihangir çeşitliliği seven ve yaratıcı çözümlere olanak sağlayan bir semttir. Dolayısıyla günlük hayatımızda hemen hemen her yerde karşılaştığımız market, cafe, restoran gibi alışılagelmiş işlerin yanı sıra çeşitli tasarım nesneleri satan dükkanlar, sahaflar, antikacılar ve daha aklımıza gelmeyen çeşitli bir çok iş kolunun değerlendirebileceği kiralık mağazalar ve dükkanlar bu semtte yer alır. Bu anlamda kucaklayıcı bir semt olan Cihangir aynı zamanda sahip olduğu merkezi konumu ve popülaritesi sayesinde gün içinde aktif bir insan trafiğine de sahiptir. Taksim ve Kabataş'a yakınlığı sayesinde kolay ulaşım imkanı bulunan Cihangir'in hem yerli hem de turist olarak günlük ziyaretçisi oldukça fazladır. Ayrıca ünlülerin hem yaşamak için hem de günlük hayatlarında dolaşmak için severek tercih ettiği bir semt olan Cihangir'de bulunan işletmeler yaratıcı iş kollarıyla kolaylıkla geniş kitlelere açılabilme olanağına sahip olur. İstanbul Cihangir kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ile ilgilenen girişimciler semtin bu tip dinamiklerinden rahatlıkla faydalanabileceklerinin bilincinde olmalıdır.

İstanbul Cihangir kiralık dükkan/mağaza seçeneklerine bakarken nelere dikkat etmelisiniz?
Yapılacak işe bağlı olarak dükkan seçiminde dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Özellikle Cihangir gibi bir semtte, semtin sahip olduğu topografik özellikler nedeniyle yer seçimi büyük önem teşkil etmektedir. Her yanı yokuşlu olan bu semtin bazı merkezi noktaları bulunur. Örneğin Firuzağa Camii, semtin en bilindik buluşma noktaları arasında yer alır. Dolayısıyla bu çevrede yer alan işletmeler de konum itibariyle avantajlı duruma geçer. Benzer şekilde cafe ve restoranların yoğunlaştığı bölgeler de semt içinde mevcuttur. İstanbul Cihangir kiralık dükkan/mağaza seçenekleri incelendiğinde genellikle kiralık mağaza alternatiflerinin binaların giriş katında yer aldığı görülür. Çoğu iş kolu için bu durum müşterinin mekana kolay ulaşabilmesi açısından gerekli bir durumdur. Ancak semtte bulunan mimarlık ofisleri, hukuk büroları gibi iş yerlerinin böyle bir gereksinimi yoktur. Dolayısıyla bu iş kollarında yapılacak girişimler için binaların üst katlarında bulunan daireler de değerlendirilebilir. Böylelikle Cihangir'in kot farkından faydalanarak eşsiz bir deniz ve İstanbul manzarasına hâkim iş yerleri kurulabilmektedir. Cihangir'de kiralık dükkân ararken dikkat edilmesi gereken ilk husus doğru konumun seçilmesidir. Bir diğer husus ise İstanbul Cihangir kiralık dükkân/mağaza seçeneklerinin her birinin bulundurduğu mevcut potansiyellerdir. Bu potansiyeller arasında örneğin gıda ile ilgili bir iş yapacak kişinin dükkânda baca bulunup bulunmadığı, yeterli havalandırmanın sağlanıp sağlanamadığı, mekânın önünün açık alan olarak kullanıp kullanılamadığı gibi konularda mutlaka bilgi edinmesi gerekir. Ayrıca ruhsat gerektiren işlerde de seçilecek iş yerinin ruhsata müsait olup olmadığı ilgili belediyeye danışılarak mutlaka öğrenilmeli bu doğrultuda kiralık mağaza seçimleri tamamlanmalıdır.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım