Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Emirgan Kiralık Daire

(26 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
30.000 TL
Emirgan Sahilinde Boğaz Manzaralı Kiralık Çatı Dubleksi Daire
Emirgan, Sarıyer
10 ve üzeri
28.9.2019
350 m²
1.500 TL
Kiralık Reşitpaşa 2+1 100 m2
Erdinç Üçkaya
Reşitpaşa, Sarıyer
2+1
26.9.2019
100 m²
2.100 TL
REŞİTPAŞA MERKEZDE NEZİH SOKAKTA 2+1
Erdinç Üçkaya
Reşitpaşa, Sarıyer
2+1
22.9.2019
100 m²

İstanbul Emirgan kiralık daire
Birbirinden farklı özelliklere sahip mükemmel lokasyonda bulunan İstanbul Emirgan kiralık daire seçenekleri ile tanışmaya hazır mısınız? Kriterlerinize en uygun kiralık evler için ilanlara göz atmanız yeterli.
Sokaklarındaki naiflik ve kendine has yapısı ile İstanbul'un en çok yeşil alanına sahip olan Emirgan, Sarıyer sahil şeridinde yer alıyor. Fatih Sultan Mehmet döneminde tersane olarak da kullanılmış olan semtte o dönemden kalma rıhtımlar bulunuyor. 16. yy'da İstanbul'un fethinden yaklaşık yüzyıl sonra iskana açılan Emirgan o zamandan bu yana şehir halkının göz bebeği haline geldi. Evliya Çelebi'nin Seyahatname'sinde de Emirgan'dan uzunca bahsediliyor. Cumhuriyet döneminde kısa bir süre de olsa "Uluköy" olarak anılan Emirgan tarihi dokusu ile şehir halkını olduğu gibi turistleri de kendine çekiyor. Bunun yanı sıra İstanbul Emirgan kiralık daire seçenekleri pek çok avantaj sunuyor. Tercihi eşyalı seçeneklerden yana olanlar da semtte istediği standartta kiralık daire buluyor.
Neden Emirgan'da daire kiralamalısınız?
Bebek, Tarabya ve İstinye gibi gözde merkezlere semtten kolay bir ulaşım sağlıyor. Emirgan, tarihi yapısının dışında şehir kalabalığından ve karmaşasından uzak kalmak isteyenler için de oldukça ideal özelliklere sahip. Emirgan sahil bandında olduğu için özellikle hafta sonları yapılabilecek aktivite seçenekleri artıyor. Sahil kenarında bulunan kahvaltı salonları ya da balıkçı lokantaları deniz havası almak isteyenler için sunuyor. Ulaşım ağı İstanbul'da kiralık ev seçeneklerinden yararlanmak isteyenler için önemli bir kriter. Semtin, karayolu ulaşımından deniz ulaşımına kadar geniş bir ağa sahip olması Emirgan'a artı puan kazandırıyor. Zincirlikuyu ile 7 km kadar kısa bir mesafeye sahip olan semtten Beşiktaş'a da minibüs ve otobüs hatları ile ulaşım sağlanıyor. İstanbul Emirgan kiralık daire seçenekleri arasında 6+1 daireler bulunabileceği gibi 1+1 daire de kolaylıkla bulunuyor. Fakat Emirgan'da özellikle sahile yakın bölgede kiralık daireler fiyatları bakımından artış gösteriyor.
Emirgan'da daire kiralamanın püf noktaları
İstanbul Emirgan kiralık daire seçenekleri ile ilgilenenler beklentileri karşılayan, ihtiyaca cevap veren nitelikte olan konutları tek tek incelemeli. Kiralık evler incelenirken yapılan hatalar arasında evin sadece fiziksel özelliklerini dikkate almak oluyor. Oysaki kira artış oranından aidata kadar her detayın gözden geçirilmesi gerekiyor. Ulaşım noktalarına olan mesafe mutlaka tecrübe edilmeli. Okul ya da işe giderken sürekli kullanılacak olan otobüs, metro ve minibüs hatlarının sıklığı öğrenilmeli. Kiralık ev ararken ödemenin de ne şekilde olacağı özellikle Emirgan'da ön plana çıkıyor. Çünkü semtte denize yakın bölgelerde bulunan kiralık konutların bir kısmında ödeme ev sahibi tarafından dolar olarak talep ediliyor.
Emirgan'da hangi daireler daha kolay kiraya verilir?
İstinye Caddesi çevresinde bulunan kiralık daireler sahile yakınlığı nedeni ile daha çok talep alıyor. Bunun yanı sıra Emirgan Korusu'na da yakın olması nedeni ile Emirgan Mektebi Sokak, Zergedan Sokak, Hekim Ata Caddesi ve Sezai Bey Caddesi çevresindeki kontlar da yoğun talep görüyor. Bu bölgeler semtin iç kısmında bulunuyor olmasına rağmen semte hakim noktalarda kalıyor. Bu da deniz manzarasına hakim konutların ortaya çıkmasını sağlıyor. İstanbul Emirgan kiralık daire olanakları arasında havuzlu müstakil seçenekleri de görmek mümkün. Her sokağı denize inen bu semtte yaşamak tarihle olduğu kadar doğa ile de iç içe yaşamak anlamına geliyor. Mimari yapılarında yenilenme dikkate çekse de semtin görünümüne zarar verecek konutlara Emirgan'da rastlanmıyor. Bu da Emirgan'ı yaşam alanı bakımından cazip kılıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım