Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Fikirtepe Kiralık Daire

(7 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
2.000 TL
FİKİRTEPEDE KIRALIK DUBLEKS DAİRE
Soner Toksöz
Fikirtepe, Kadıköy
5+1
10.9.2019
175 m²
Etiketli İlanlar

İstanbul Fikirtepe kiralık daire
İstanbul Fikirtepe kiralık daire alternatifleri özellikle sıfır kiralık daire arayan bireylerin favorileri arasında yer almaktadır. Ayrıca Fikirtepe, İstanbul'un en merkezi ilçelerinden biri olan Kadıköy'e bağlı bir semttir. Anadolu yakasında yer alan Fikirtepe'nin mimari karakteri ise son yıllarda gerçekleştirilen kentsel dönüşüm faaliyetleri nedeniyle tamamen değişmektedir. Dolayısıyla bütünüyle yenilenen bu semtte eski binalarda yer alan kiralık daireler ile yeni yapılan rezidans tipi binalarda bulunan kiralık evler arasında fiyat farklılıkları görülmektedir. Bu sayede Fikirtepe'de her bütçeye uygun kiralık daire seçeneklerinin yer aldığı rahatlıkla söylenebilir.

Neden Fikirtepe'de daire kiralamalısınız?
İstanbul Fikirtepe kiralık daire seçeneklerinde son yıllarda sayıca artış gözlemlenmektedir. Bunun nedeni ise yeni yapılan rezidans tipli yapılardır. Çok katlı binalarda artan daire sayıları ile doğru orantılı olarak semtte bulunan kiralık daire sayısı da artmıştır. Dolayısıyla daha fazla seçeneğe sahip olan kiracı adayları bu bölgede yer alan birbirinden avantajlı kiralık daireler arasından istedikleri özelliğe sahip daireyi kolaylıkla tercih edebilirler. Özellikle çeşitli sosyal olanaklara sahip, güvenlikli rezidans tipi yapılarda sizler de kriterlerinize en uygun daireyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra İstanbul Fikirtepe kiralık daire seçeneklerini tercih edilebilir kılan bir diğer neden ise şüphesiz semtin konumu ve sahip olduğu ulaşım olanaklarıdır. Kadıköy'e yakınlığı sayesinde İstanbul'un dört bir yanına kolay ulaşım imkanı bulunan Fikirtepe, aynı zamanda Söğütlüçeşme ve Fikirtepe metrobüs duraklarına da oldukça yakındır. Semtin Hasanpaşa'ya komşu olan kısımlarından Ayrılıkçeşmesi Marmaray durağı da yürüme mesafesinde yer almaktadır. Çevreyolu ve sahilyolu ile ilişkisi de düşünüldüğünde Fikirtepe hem otomobil ile hem de toplu taşıma ile ulaşım açısından son derece avantajlı bir konumda yer almaktadır. Özellikle çalışan bireyler ve öğrenciler için İstanbul Fikirtepe kiralık daire seçenekleri daha da cazip hale gelmektedir.

Fikirtepe'de hangi daireler daha hızlı kiraya verilir?
Fikirtepe'de kentsel dönüşüm faliyetleri devam ettiği için semtin mimari karakteri henüz tam olarak oturmamıştır. Bu nedenle yapım aşamasındaki dairelerin ve henüz tamamlanmış daireler piyasa değerinin altında kiraya verilmektedir. Bu tip dairelerin semtin kentsel dönüşüm süreci tamamlandığında oldukça değerleneceği öngörülmektedir. Dolayısıyla henüz piyasa fiyatına ulaşmamış daireler fırsat olarak değerlendirilebileceği için daha hızlı kiraya verilmektedir. Bunun yanı sıra ulaşım kolaylığına bağlı olarak da toplu taşıma açısından zengin olanaklara sahip bölgelerde bulunan kiralık ev seçeneklerinin daha çabuk kiraya verildiğinden söz edilebilir. Ayrıca semtin bir diğer avantajı olarak Akasya Alışveriş Merkezi'ne yakın olmasıdır. Fikirtepe'nin Acıbadem'e yakın bölgelerinde bulunan kiralık daireler, alışveriş merkezine yakınlığı nedeniyle daha yoğun talep görmektedir. Dolayısıyla bu bölgede yer alan dairelerin de daha hızlı bir şekilde kiraya verilebildiği söylenebilir.

Fikirtepe'de üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
İstanbul Fikirtepe kiralık daire seçenekleri üniversite öğrencilerinin de en az aileler kadar ilgisini çekmektedir. Bölgede bulunan çeşitli üniversitelerde okuyan öğrenciler için farklı bütçelere uygun pek çok kiralık daire seçeneği mevcuttur. Dolayısıyla özellikle Doğuş Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri için Fikirtepe kiralık daire seçenekleri son derece mantıklı bir seçim olmaktadır. Bu anlamda Doğuş Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi öğrencileri için Fikirtepe'nin Uzunçayır'a yakın bölgeleri; Okan Üniversitesi öğrencileri için Hasanpaşa'ya yakın bölgeleri okula yakınlık anlamında daha tercih edilebilir niteliktedir.

İstanbul Fikirtepe kiralık daire seçenekleri, sunduğu çeşitli olanaklar sayesinde hem yatırımcılar hem de kiracılar için mantıklı birer alternatif oluşturmaktadır. Siz de sahip olmak istediğiniz yaşam standartlarına uygun kiralık daire seçeneklerini Fikirtepe'de kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım