Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul İstinye Kiralık Daire

(66 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
8.250 TL
SEBA DREAM AKDAĞ 'DA BAKIMLI 3+1 DAİRE
Evşen Yavaş
İstinye, Sarıyer
3+1
6.2.2020
168 m²
9.000 TL
Sarıyer İstinye'de Kiralık Daire
İstinye, Sarıyer
4+1
6.2.2020
250 m²
16.000 TL
İstinye Seba Vista da Kiralık 4+1 Çatı Dubleksi
Celalettin Kunduracı
İstinye, Sarıyer
4+1
2.2.2020
270 m²

İstanbul İstinye kiralık daire

Muhteşem tarihi binaların yanı sıra, yeni dizayn edilmiş İstanbul İstinye kiralık daire seçenekleri, geniş yelpazesi ile sizi bekliyor! İstinye'de hem istediğiniz kriterlere uygun hem de sanatla birleşen yapıda kiralık daireler bulabilirsiniz.

İstinye, İstanbul'un tarihî semtlerinden bir tanesidir. İstinye Koyu, İstanbul Boğazı'nın büyük koylarından birisidir. Sarıyer’in ilçeleri semtleri arasında yer alan İstinye, bu koyun kuzey ile kuzeybatı yönündeki sahil şeridinde kurulmuştur. Stenia semtin Bizans dönemindeki adıdır. Semt Yeniköy ve Emirgan ile komşudur. İstinye Koyu'nun olması, balıkçılığın gelişmiş olması ve verimli topraklara sahip olmasından dolayı yapılan bahçeciliğin gelişmesi bakımından İstanbul İstinye kiralık daire arayanların en çok tercih ettiği semtlerden bir tanesidir. Gelişmiş bir semt olan İstinye, bugün İstanbul'un en önemli semtlerinin başında geliyor ve bu da İstinye'de konut yatırımlarının yoğunluğu ve çeşitliliği anlamına gelmektedir. Herkesin bütçesine ve zevkine uygun 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1; aynı zamanda dublex evler bulunmaktadır. Bu çeşitliliği fiyat aralıklarında da görmeniz mümkündür.

Neden İstinye'de daire kiralamalısınız?
İstanbul'un en güzel koylarından bir tanesini bünyesinde barındıran İstinye, aynı zamanda tersane ve taş ocakları ile de meşhurdur. Bu anlamda iş kaynağı açısından önem taşır. Bunların yanı sıra tarih ile iç içe olmak isteyenler, İstinye'de birçok tarihî eser bulunmaktadır. Ki, bu eserlerin en önemlisi ise, Neslişah Sultan Camii’dir. İstinye’de tarihi önem taşıyan yalılar da dikkat çeker.19. yüzyılda inşa edilen Faik Bey Yalısı, (daha sonra Pakize Hanım olarak isim değiştirir) içlerinde en dikkat çekendir.

İstanbul'un pek çok ilçe ve semtinde bulunan yoruculuk ve tempo, İstinye'de yerini sakınlık ve huzura bırakmıştır. Bu anlamda İstanbul İstinye kiralık daire seçenekleri size önemli bir avantaj sağlamaktadır. Kıyılarındaki tarihî bina ve doku; sakinlik ve huzur İstinye sırtlarında büyük bir canlılığa teslim eder. İstinye'de bulunan büyük iş merkezleri ve eğlence merkezleri yukarı bölümde ayrı bir önem arz etmektedir. Bu anlamda İstinye'de sıkılmak neredeyse imkansızdır. Her türlü sosyal aktivite ve iş olanağına sahip olan İstinye, İstinye Park, Maxicenter, ChampionSA gibi büyük AVM alanları ile dolu, canlı ve hareteklil bir iş bölgesidir.
Ayrıca İstinye, ulaşım yönünden oldukça rahat bir semttir, ancak trafik İstanbul’un tüm semtlerinde olduğu gibi kimi zaman can sıkabilir. İstanbul'un çeşitli semt ve ilçelerine vapur, otobüs ve dolmuş gibi istediğiniz seçenek ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Semtte bulunan İstinye Üniversitesi de ayrıca önemli bir artıdır.

İstanbul İstinye kiralık daire seçeneklerini değerlendirirken nelere dikkat etmelisiniz?
Nezih bir semt olmasının yanı sıra, geniş fiyat aralıkları ile de İstanbul İstinye kiralık daire seçeneklerini cazip kılmaktadır. Daire kiralarken fiyatında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ne istediğimizi bilmektir ve bunun devamında bu kriterlere uygun kiralık ev seçeneklerinden birisini seçmektir. İstanbul İstinye kiralık daire seçeneklerinde herkese hitap eden daireler mevcuttur. Daire kiralarında fiyat düşünürken belirleyeceğiniz kriterler arasında oda sayısı, metrekaresinin darlığı genişliği ve site içerisinde olup olmaması oldukça önemli bir husustur. Düşük bütçeli bir daire kiralamayı düşünüyorsanız eğer, Halil İbrahim Caddesi’nde görece daha uygun kiralık daireler mevcuttur. Ancak bu daire diğer dairelere nazaran biraz daha küçük metrekareli daha az odalı dairelerdir.
Yüksek bütçeli bir daire kiralamayı ve güvenlikli bir sitenin içinde olmasını düşünüyorsanız eğer, İstinye Park ve Dream Sitesi içerisinde bulunan daireler tam size göre olabilir! Bu bölgelerde daha ferah ve ihtişamlı bir daire seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca dublex tercih edenler için de bahçeli, deniz manzaralı ve ferah dublexler de İstinye'de bulunan kiralık daire seçenekleri içinde mevcuttur.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım