Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Mecidiyeköy Kiralık Daire

(38 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Mecidiyeköy kiralık daire

Günden güne gelişen bir semt olan ve lokasyon konusunda İs-tanbul'un en şanslı lokasyonları arasında yerini alan Mecidiyeköy kiralık daire seçenekleri ile kiralık ev arayışında olanlara da geniş bir yelpaze sunar. Bütçenize ve yaşam standartlarınıza uygun kiralık evler bulmak için ilanlara göz atmanız yeterli!

Mecidiyeköy, İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunan bir semttir. Bu semte komşu olarak, güneyinde Büyükdere Caddesi ve Fulya Mahallesi, batısında Kuştepe Mahallesi, kuzeyinde Gültepe Ma-hallesi ve doğusunda da Esentepe bulunmaktadır. Mecidiyeköy’e ilk yerleşimi, Abdülmecid zamanında Balkanlardan göçen aileler yapmıştır. Mecidiyeköy adı da buradan, Abdülmecid’in adından gelmektedir. 1970 yılından itibaren sürekli bir yapılanmanın için-de olan Mecidiyeköy, tamamen modern bir şekilde dizayn edil-miştir. Kırsal yapılar tamamen yok olmuş, yerine çok katlı binalar inşa edilmiştir. Bugün, oldukça modern bir yapıya sahip olan Me-cidiyeköy aynı zamanda çok iş olanağının da merkezi konumun-dadır özellikle, bilişim sektöründe öncü bir noktadadır. İş merkez-lerine yakın, merkezi bir bölgede yaşamak isteyenler için Mecidiyeköy kiralık daire seçenekleri ideal alternatifler su-nar.


Neden Mecidiyeköy’den daire kiralamalısınız?
Mecidiyeköy semtine ulaşım oldukça rahattır. Büyükdere Cadde-si, İstanbul 1. Çevre Yolu, Yenikapı-Hacıosman metrosu ve met-robüs hattının kesişim noktasında yer alan Mecidiyeköy, İstan-bul’un hemen her noktasına kolayca ulaşım sunar. Ulaşım avan-tajlarının ve lokasyonunun etkisiyle bankalar, iş merkezleri ve irili ufaklı şirketler Mecidiyeköy’ü tercih eder. Hem iş hacmi nedeniy-le hem nüfusu ile Mecidiyeköy, İstanbul’un en yoğun taşıt ve ya-ya trafiğine sahiptir. Astoria, Cevahir, Profilo Alışveriş Merkezi ve Trump Towers’a ev sahipliği yapan Mecidiyeköy, bu alışveriş merkezleri ile hem kolay alışveriş imkanı sunarken hem de her türlü sosyal aktivitelere olanak tanır. Mecidiyeköy kiralık dai-re seçenekleri, dinamik ve tempolu bir yaşamı seven bireyler için idealdir. Kolay ulaşım, iş olanakları ve alışveriş merkezleri ile öne çıkan Mecidiyeköy’de hastane ve pek çok sağlık kuruluşu yer almaktadır. TC. İstanbul Bilim Üniversitesi Avrupa Florence Nigh-tingale Hastanesi, Özel Çevre Hastanesi ve Kadıoğlu hastanesi bunlardan bazılarıdır. Çocuklarınızın eğitim hayatı için de kreşten anaokuluna, ilköğretimden liseye kadar pek çok devlet okulu ve özel okul seçeneği mevcuttur. Okan Üniversitesi’nin de semt içe-rinde bulunduğu Mecidiyeköy, lokasyon avantajı ile İstanbul’daki hemen her üniversiteye kolay bir şekilde ulaşım imkanı sunar. Bu nedenle öğrencilerin de özellikle tercih ettiği, herkesin göz bebeği olmuş bir semttir.


Mecidiyeköy’de Daire Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Mecidiyeköy kiralık daire seçeneklerinden birisini tercih ede-cekseniz eğer, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kiralaya-cağınız dairenin kriterlerini önceden belirlemeniz olacaktır. Met-rekaresinin ne kadar olması gerektiğini, konumunu ve bunlara bağlı olarak bütçenizi önceden belirlemelisiniz. Bir diğer husus da kira fiyatlarını iyi araştırmaktır. Dönem dönem kiralık dairelerin fiyatları değişmektedir ve bir aceleniz yoksa kiralık daire ilanlarını sürekli takip etmeniz daha uygun fiyata kiralık daire bulma olası-lığınızı artıracaktır. Kira kontratı yaparken mutlaka resmî evraklar ile çalışın ve mümkünse bu işlemi noter huzurunda gerçekleşti-rin. Bu durum ilerde sıkıntı yaşamamanız için tavsiye etmekteyiz.


Mecidiyeköy kiralık daire fiyatları
Mecidiyeköy'de bulunan kiralık daireler her fiyattan, geniş bir lis-teye sahiptir. Her bütçeye hitap eden fiyatlar mevcuttur. Lüks, ih-tişamlı ve yüksek bütçeli arayanlar da 1+0 stüdyo daire arayanlar da bu semtte kolayca kiralık daire bulabilir. Dairelerin fiyatları bu-lunduğu konuma, oda sayılarının azlığına ve çokluğuna, metre-karesine ve toplu taşıma araçlarına olan mesafesine göre de-ğişmektedir. Ayrıca dublex daireler de seçenekler arasında bu-lunmaktadır. Dilerseniz güvenlikli sitelerde, konforlu ve ferah dai-releri de Mecidiyeköy'de bulabilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım