Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Teşvikiye Kiralık Daire

(16 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
3.000 TL
Beşiktaş 2+1 eşyalı kiralık daire
Melike Başoglu
Teşvikiye, Şişli
2+1
4.10.2019
95 m²
4.000 TL
Nişantaşı'nda 3+1 kiralık daire
Olesya Sagan
Teşvikiye, Şişli
3+1
1.10.2019
110 m²
7.900 TL
DOĞADAN YENİ BİNADA LÜX DİZAYN
Ali Buruşuk
Teşvikiye, Şişli
3+1
18.9.2019
125 m²
4.500 TL
Nişantaşı Teşvikiye'de Kiralık Daire
Göktan Acar
Teşvikiye, Şişli
4+1
16.9.2019
165 m²

İstanbul Teşvikiye kiralık daire
İstanbul Teşvikiye kiralık daire seçenekleri arasında küçük bir araştırma yaparak, bütçenize ve yaşam kriterlerinize uygun kiralık evler bulabilirsiniz.
İstanbul il sınırları içerisinde bulunan Teşvikiye semti, İstanbul'un önemli iş ve yaşam merkezlerinin başında gelir. İstanbul’un birçok ulusal ve uluslararası şirketinin bulunduğu semt bu yönüyle adeta İstanbul’un kalbi konumumdadır. İş ve yaşam merkezlerinin içinde olması nedeniyle semtte nüfus hareketliliği çokça görülmektedir. Bu nedenlerden dolayı semtte, kiralık daire bulmanız oldukça kolaydır, fakat merkezi konumundan dolayı daire fiyatları yüksektir. Bina yaşı açısından 10 ve üzeri yaştaki pek çok binaya bu semtte rastlayabilirsiniz. Bölgede 1+1, 2+1 ve 3+1 ve 4+1’e kadar farklı kiralık ev seçeneği mevcut.
Semt Şişli ilçesine bağlıdır; kuzeyinde ve doğusunda Sarıyer, güneyinde Beşiktaş ve Kâğıthane, batısında ise Eyüp Sultan ilçeleri ile komşudur. Semt; finans ve ticaret merkezi olan Mecidiyeköy ve Levent gibi semtlere sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Teşvikiye semti kuzeyinde İstanbul’un en önemli yollarından biri olan D-100 İstanbul çevre yoluna birkaç dakika uzaklıktadır. Semtin doğusunda ara sokakları kullanarak Barbaros Bulvarı’na rahatlıkla ulaşabilir, buradan İstanbul Boğazı hattına ve Beşiktaş İskelesine çok kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ayrıca batıda Halaskargazi Caddesi, doğuda Barbaros Bulvarı’nı kullanarak birkaç dakika içinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne ulaşabilir, çok kısa sürede İstanbul Anadolu Yakası’na geçebilirsiniz.

Neden İstanbul Teşvikiye’den daire kiralamalısınız?
Semt, metro ile ulaşım seçenekleri açısından sakinlerine önemli bir fırsat sunmaktadır. Zira Teşvikiye semti İstanbul metro ağının tam ortasında merkezi bir konumda yer alır. Ayrıca metrobüse yakın mesafede olan semtte, Halaskargazi Caddesi üzerinde olan otobüs ve minibüs hatları ile İstanbul’un her noktasına çok rahat ulaşabilme imkânınız var. Örneğin Osmanbey metrosunu kullanarak, İstanbul’un en önemli meydanı olan Taksim’e 1 dakika, Beşiktaş’a 2 dakika Yenikapı’ya 5-10 dakikada ulaşmanız mümkün. Bu yönüyle semt, ulaşım açısından İstanbul’un merkezi bütün semt ve ilçelerine metro ile ulaşma imkânı tanıdığı için çok stratejik bir noktadadır. Teşvikiye, birçok ihtiyaç ve talebin çok rahat karşılanabileceği bir semttir. En başta finans ve ticaret merkezlerine çok yakın olduğu için tercih edilir. Semt lokasyonu açısından İstanbul Teşvikiye Kiralık Daire türleri ile ve çeşitli ulaşım imkanları ile sakinlerine yoğun İstanbul trafiğinden kurtulmanın alternatiflerini sunar. Semt İstanbul’un hatta Türkiye’nin en önemli eğitim, eğlence, sağlık merkezi, AVM, hastanelerine oldukça yakın konumdadır. Sağlık merkezi olma açısından önemli bir değere sahip olan Amerikan Hastanesi, bu semtte bulunmaktadır.

İstanbul Teşvikiye’de kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
İstanbul Teşvikiye Kiralık Daire konusunda farklı alternatifler bulabilir, bütçenize uygun ev kiralayabilirsiniz. Daire seçenekleri her bütçeye uygun olmayabilir, fakat fiyat aralıkları arasında ciddi farklar olduğundan iyi bir fiyat araştırması yapmanız yararınıza olacaktır. Kiralama işleminden önce, kiralayacağınız evin daha önce kiralanmış olup olmadığını öğrenmeniz önemlidir. Su, elektrik, doğalgaz faturaları ve aidat gibi kalemlerde borç görünme ihtimali olacağından, kiralama yapmadan önce konutunuzun borcunun olmadığının teminatını ev sahibinizden ya da emlakçınızdan almadan taşınma işleminizi gerçekleştirmemenizi tavsiye ediyoruz. Semt eski bir yerleşim yeridir ve park konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle mümkünse otoparkı olan binaları tercih etmenizi öneririz. Ulaşım konusunda avantajlı olan semtte, kiralık evler arasındaki fiyat farkı muhtemeldir ve fiyatlar yüksek olabilir.

İstanbul Teşvikiye’de okula yakın kiralık daireler nerede?
İstanbul gibi bir mega kentte okula hatta üniversiteye yürüyerek gitme ya da yakın mesafelere servisle gitme lüksünü bu semtte yaşayabilirsiniz. Örneğin Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Nişantaşı Üniversitesi Kampüsü okula yürüyerek gidebileceğiniz bir konumdadır. Şişli ilçesine bağlı olan semt, ilçede bulunan, ilk, orta dereceli okullardan, Türkiye’nin köklü üniversitelerine, kültür-sanat eğitim merkezlerinden birkaç dilde eğitim veren dil eğitim merkezlerine kadar birçok eğitim kurumuna oldukça yakındır. İstanbul Teşvikiye kiralık daire ararken bu kriterlere göre tercih yaparak, sizler de İstanbul’un kalbi konumunda olan bu semtte yeni bir hayata başlayabilirsiniz

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım