Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Yeşilköy Kiralık Daire

(57 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
6.500 TL
Yeşilköy de kiralik 4+1 daire 4+1
Golnaz Khafafi
Yeşilköy, Bakırköy
4+1
165 m²
1.750 TL
Yeşilköyde bakımlı kiralık daire
Emin Moğulkoç
Yeşilköy, Bakırköy
1+1
70 m²

İstanbul Yeşilköy kiralık daire
İstanbul’un en nezih ve en eski semtleri arasında yer alan İstanbul Yeşilköy kiralık daire seçenekleri ile yaşam kalitenizi yükseltecek alternatifler sunuyor. Siz de bu semtin eşsiz olanaklarına kavuşmak için kiralık ev ilanlarına göz gezdirebilirsiniz.
Gerek Florya gibi önemli bir alanın bulunması gerekse uluslararası hizmet sunan Atatürk Havalimanı’na sahip olmasından ötürü çeşitli inşaat projeleri söz konusudur. Semtin yeni kazandırılan alanlarında çok daha lüks daire seçenekleri bulunurken kiralık daireler 1+1, 2+1, 3+1 ya da daha geniş olabilmektedir. Yeni yapıların yanı sıra oldukça köklü bir tarihe sahip olunmasından dolayı eski yapıların varlığı da mevcuttur. Marmaray yapımı öncesinde Sirkeci-Halkalı banliyö tren hattında bir istasyona ev sahipliği yapan Yeşilköy, kuzeyindeki E5 Karayolu ile ve Atatürk Havaalanı’na ulaşan metro ile ulaşım açısından avantajlıdır. Batısında Florya, hemen güneyinde Marmara Denizi bulunan semtin bir marinası ve aynı zamanda plajları mevcuttur.
Neden İstanbul Yeşilköy’de daire kiralamalısınız?
Her ne kadar uzak olsa da çok farklı ulaşım yollarıyla İstanbul’un her yanına kısa mesafe imkânı sağlayan Yeşilköy semti doğal güzellikleriyle de bilinmektedir. Florya Atatürk Ormanı büyük bir alanı kaplarken Yeşilköy Plajı da yaz aylarında tercih edilebilmektedir. Ayrıca Bakırköy Botanik Parkı’na ulaşımda oldukça kolaydır. Şehir içi ya da şehirlerarası ulaşımda gerekli olan Atatürk Havalimanı her zaman için kullanılabilir olurken semtin birçok alanında site içi kiralık ev imkânları da vardır. Metro imkânı da mümkün olurken havaalanı da semtin içerisinde yer almaktadır. Yeşilköy semti özelinde kültürel etkinliklerde zenginlik sağlarken İstanbul Akvaryum ve Havacılık Müzesi bulunmaktadır. İstanbul Yeşilköy kiralık daire imkânlarıyla birlikte sahip olunacak sosyal fırsatlar çeşitlilik taşırken alışveriş merkezleri ve çarşılar bir hayli meşhurdur.
İstanbul Yeşilköy’de kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Yeşilköy semti için eski kiralık daireler bulunurken aynı zamanda sıfır olan dairelerin tercih edilmesi de imkân dahilindedir. Bununla birlikte tercihlerde farklı kişisel gerekçeler rol oynarken kentsel dönüşüm olanaklarının incelemesi de fayda sağlayabilmektedir. Çok uzun süreli olunması halinde daha yeni dairelerin tercih edilmesi mantıklı olurken aynı zamanda site içi kiralık daire bulma olanağı da bir hayli yüksektir. Kiralık daire alımında daha ziyade Rauf Orbay Caddesi civarı yoğunluk gösterirken Atatürk Havalimanı’na yakın daireler de tercih sebebidir. Her ne kadar sözlü ifade edilse de yazılı belgeler üzerinden tüm işlemlerin yapılmasıyla problemsiz bir şekilde kiralık dairenizi tutabilirsiniz. Elektrik ya da su gibi çeşitli ödenmemiş faturaların bulunma riski olabileceği gibi daireye ait ödenmemiş aidat borçları da çıkarılabilmektedir. İstanbul Yeşilköy kiralık daire seçeneklerinde önemli olan bir başka husus ise apartmanın bulunduğu konum ve sosyal imkânların ölçüsü olmaktadır. Semtte genellikle eski yapılarda birbirine son derece yakın binaların bulunduğu görülmektedir. Semtin tarihi dokuya sahip bölümlerinde çok fazla rastlanılan bu hususların dikkatli araştırılması ve tüm cephelerden binanın incelemesi gerekebilmektedir. Sahip olunacak kiralık dairenin bir başka özelliği ise ulaşım yollarına olan yakınlığıdır. Bunun için yürüme mesafesinde olma durumları önem kazanırken metro ya da otobüs duraklarına son derece yakın konutların tercih edilebilmektedir. İstanbul Yeşilköy kiralık daire için kira fiyatlarının öğrenilmesi ve depozit bilgilerinin tamamı da önceden kontrol edilmelidir. Ayrıca kiraya verecek kişi ya da yetkili olarak belirlenen kişiyle doğrudan irtibat kurulması da çok daha hızlı ve kolay işlemlerin oluşmasını beraberinde getirmektedir.
İstanbul Yeşilköy’de üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
Semte yakın üniversite olarak İstanbul Aydın Üniversitesi bulunurken Atatürk Havalimanı kuzeyinde kalan İstanbul Yeşilköy kiralık daire tercihleri yapılabilmektedir. Aynı zamanda Kültür Üniversitesi de yakın olurken Havalimanı Caddesi ve üzerindeki bölgelerde uygun kiralık daire imkanları mevcuttur. Daire tercihlerinde ulaşım ile birlikte iş ve üniversite gibi temel unsurların konumu da belirleyici olurken aynı zamanda birkaç farklı kriterin bulunması da İstanbul Yeşilköy kiralık daire tercihlerini kolaylaştırmaktadır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım