Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Yeşilköy Satılık Daire

(122 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.050.000 TL
Yeşilköyde Site içinde 3+1 130m2 Düzgiriş..
Murat Tognas
Yeşilköy, Bakırköy
3+1
3Gün Önce
140 m²
3.000.000 TL
Turyap'tan Bahçe Kullanımlı  170 m2  3+1  Bahçe Katı
Tufan Yorkan
Yeşilköy, Bakırköy
3+1
7Gün Önce
180 m²
2.500.000 TL
YEŞİLKÖY FLORYADA SATILIK 4+1 DAİRE
Orhan Gürses
Yeşilköy, Bakırköy
4+1
6Gün Önce
165 m²
1.850.000 TL
Yeşilyurt'ta, Sıfır, 3+1, 137m2, Bahçe Kullanımlı, Lüx.
Unıted Real Estate
Yeşilyurt, Bakırköy
3+1
5.10.2019
152 m²
999.000 TL
YEŞİLKÖY'DE SATILIK 3+1 DAİRE
Hurşit Yılmaz
Yeşilköy, Bakırköy
3+1
5.10.2019
110 m²
799.000 TL
YEŞİLKÖYDE 3+1 SATILIK LUX DAİRE
Hurşit Yılmaz
Yeşilköy, Bakırköy
3+1
5.10.2019
100 m²
600.000 TL
Bakırköy Çamlıkta satılık sıfır daire
Emin Moğulkoç
Yeşilköy, Bakırköy
1+1
6Gün Önce
80 m²
2.140.000 TL
YEŞİLKÖY SATILIK 4+1 DUBLEX DAİRE
Yeşilköy, Bakırköy
4+1
4.10.2019
185 m²
5.000.000 TL
Bakırköy Yeşilköy'de Satılık Daire
Emin Moğulkoç
Yeşilköy, Bakırköy
6+2
6Gün Önce
350 m²

İstanbul Yeşilköy satılık daire

İstanbul Yeşilköy satılık daire seçenekleri, nezih ve güzel bir semtte oturmak isteyenleri bekliyor. Tüm kriterlerinizi karşılayacak satılık evler için ilanlara göz gezdirmeniz yeterli.

1970’li yıllar öncesinde İstanbul’un gözde sayfiye yerlerinden bir tanesi olan Yeşilköy, daha sonraları nezih bir yerleşim alanı haline gelmiştir. Şimdilerde ise sahili, plajları, tarihi mekânları, yalıları, müstakil evleri ve temiz havasıyla her dönem talep gören bir lokasyondur. İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Yeşilköy, Atatürk Uluslararası Havaalanı’na da ev sahipliği yapar. İstanbul’un yaklaşık 17 km batısında Marmara kıyısında Bakırköy’e bağlı olan Yeşilköy yine Bakırköy ile Florya arasında konumlanmıştır. Ataköy ve Yeşilyurt’a komşudur. Coğrafi özellikleri bile onu çok tercih edilen bir yerleşim alanı yapmaktadır. Günümüzde de İstanbul Yeşilköy satılık daire aramalarında önemli bir öncelik kazanmaktadır.

Neden İstanbul Yeşilköy’de satılık daire almalısınız?
Yurt dışına sık sık uçakla gidip gelenlerdenseniz ve satılık ev arıyorsanız, sizin için en uygun semt Yeşilköy gibi görünüyor. İstanbul Yeşilköy satılık daire seçeneklerini hemen takibe alabilir ve kendi kriterlerinize uygun bir satılık ev bulabilirsiniz. Nezih ortamı, sosyal ve kültürel zenginliği ile bu semt hala İstanbul’un en güzide yerlerinden bir tanesi olmaya devam ediyor. Atatürk Havaalanı’nın burada olması ise iş adamları için bulunmaz bir nimet özelliği taşırken, şehre çok yakın bir lokasyonda bulunuyor olması, hemen her noktaya kolay ulaşımı da bölgenin avantajları arasındadır. Satılık evler içinden havaalanına en yakın olanları seçmek de size zamandan tasarruf etme lüksü sağlıyor.
Şimdilerde yenilenen bir yüze sahip olan Yeşilköy, markalı büyük inşaat firmalarının lüks projelerine de ev sahipliği yapıyor. Deniz ve adalar manzaralı bu konforlu projelerden kendi kriterlerinize uygun satılık ev alabilirsiniz.

Yeşilköy'de nerede satılık ev aramalısınız?
Yeşilköy’de toplu konutların bulunduğu yerleler, Çiroz bölgesi, Gazi Evrenos Caddesi, İstasyon Caddesi ve yeni projelerin hayata geçtiği alanlar oldukça değerlidir. Yeşilköy çarşısı içinde ve sahil kısmında da son derece merkezi konumda, bina yaşı eski olmakla beraber içleri sıfırlanmış, 3+1 ya da 2+1 özellikleri taşıyan satılık daireler bulmak mümkündür. Sahile yakın olarak konumlanmış lüks ve yeni projeler ise her konforu içeren özellikte satılık daireler sunmaktadır. Yeşilköy okulları, kültür ve sağlık merkezleri ile de köklü bir semttir. Bu konuda da bölgede hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.

Yeşilköy’de satılık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Yeşilköy’de satılık ev tercihlerine göz atıyorsanız, bölgenin konut metrekare fiyatlarının İstanbul genelinin biraz üzerinde olduğunu fark edeceksiniz. Bu noktada Yeşilköy’ün İstanbul'un en gözde semtlerinden biri olduğunu unutmamalısınız. Ayrıca satın aldığınız evi kolayca kiraya verebilme şansına sahipsiniz. Kira getirisi de diğer semtlere oranla yüksektir. Yatırım değeri yüksek olan bu nadide semtte önemli şey, olan en doğru konumu bulabilmek ve gayrimenkulü en doğru fiyata alabilmektir. Bu noktada alacağınız dairenin ideal fiyatı çok önemlidir. Yeşilköy semtinin metrekare fiyatlarını, fiyat trendlerini ve amortisman süresini ince eleyip sık dokumalısınız.

Yeşilköy’ün tarihi ve kültürel yapısı
Yeşilköy son iki yüzyıllık tarihimizde önemli bir yer olmuştur. Pek çok tarihi esere ev sahipliği yapan bu nezih semt, turistik bir özelliğe de sahiptir. Daha önceki dönemlerde sayfiye ve yazlık evlerin bulunduğu bir yer olan bu şirin semt, Osmanlı zamanında da yazlık köşkler ve malikâneler ile bezenmiştir. Yazılı kaynakların verilerine göre Yeşilköy’ün tarihi, erken Bizans dönemine kadar gitmektedir.
Yeşilköy eskilerde balıkçı, kayıkçı ve faytoncuların gözdesi olduğu gibi, sonraki yıllarda da sanatçıların, iş adamlarının, gazetecilerin ve yazarların gözdesi olmayı başarmış çok köklü bir semttir. İstasyon Caddesi’nden başlayıp sahil boyunca uzanan ve İstanbul Caddesi’ne dek devam eden şeride, birbirinden güzel köşk ve konaklar yapılmış ve bu mekânlar ünlü ailelere ev sahipliği yapmıştır.
Yeşilköy’ün ilk sakinleri Rumlardır. Daha sonra semte gelip yerleşen Levanten, Ermeni, Türk ve Musevi aileler büyük bir uyum içinde kültür ve geleneklerini devam ettirerek yaşamışlardır. İşte bu mozaik yapısı Yeşilköy’ü faklı bir atmosfere kavuşturmuş, elit bir zümreyi buraya taşımıştır.
Yeşilköy’de yapılmış olan üç ayrı cemaatin kiliseleri ve Mimar Kemalettin Bey tarafından yapmış olan Mecidiye Camii, ve diğer camiler halen görevlerini yerine getirmeye devam ederler. Bu da Yeşilköy’ün renkli tarihi kimliğini en güzel şekilde ortaya koyar. Bu tarihi semt, günümüzde kısmen tahrip edilmiş olsa bile geçmişten bugünlere kadar uzanan pek çok güzelliğini korumaya devam ediyor. Bu nedenle de İstanbul Yeşilköy satılık daire seçenekleri en popüler seçenekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu hoş havayı teneffüs etmek, İstanbul’un iç kısımlarındaki karmaşadan uzak kalmak için İstanbul Yeşilköy satılık daire seçeneklerini değerlendirebilir ve kriterlerinize en uygun satılık evlerden birini seçebilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım