İstanbul’da 5.Levent projesi hayata geçiyor

İstanbul’da 5.Levent projesi hayata geçiyor

İstanbul 5.Levent projesi

Torunlar GYO ve KİPTAŞ işbirliği ile İstanbul yeni ve modern bir semt kazanıyor. TEM Alibeyköy kavşağında farklı maliklere ait 516 bin metrekare arazi üzerinde ve KİPTAŞ tarafından yapılan kentsel dönüşüm planlaması, Torunlar GYO tarafından hayata geçiriliyor. İstanbul için örnek bir proje olması hedeflenen 5. Levent’te, yaklaşık 4000 konut, zengin sosyal donatı alanlarına sahip üniversite eğitim alanı, 4 bin metrekare cadde konseptinde ticari ünite,  2 okul, 2 cami ve 50 dönümlük bir de koru yer alıyor. 
5. Levent; şehre yakınlığı, dev ulaşım projelerinin kesişim noktasında bulunan konumu, yeşil alanları, sosyal donatıları ve mimarisi ile İstanbul için örnek bir kentsel dönüşüm projesi olarak gösteriliyor. 1 milyar 800 milyon TL yatırım tutarı ile hayata geçirilen 5. Levent’in 2017’de tamamlanması planlanıyor. İki mahalleden oluşacak 5. Levent’te 1+1 ila 4+1 arasında değişen 50 farklı daire tipi satışa sunuluyor.

5. Levent’te kaç kişi yaşayacak?
Proje içinde 145 bin metrekarelik inşaat alanına sahip bir üniversite eğitim alanı, 36 derslikli 2 okul, 2 cami de yer alacak. Proje tamamlandığında, 5. Levent’te, 15 bin kişinin yaşadığı, yaklaşık 20 bin kişinin kullanacağı, modern bir ekosistem oluşturulacak.

Doğal tarım alanı var
1 milyon 30 bin metrekarelik inşaat alanına sahip projede geniş sosyal alanlar, 5. Levent sakinlerine şehrin içinde aktif ve mutlu bir hayat sunacak. Projede; festival meydanı, açık hava sineması, amfi tiyatro ve atölyelerin yanı sıra SPA merkezi ile koşu, yürüyüş ve bisiklet parkurları, yansıma havuzları, gölet, doğal tarım alanı gibi olanaklar yer alacak. Semt ruhundan ilham alan 5. Levent’te bir de ‘Levent Çarşı’ olacak. Böylece semt sakinleri, zengin alternatiflerle ‘mahalleden alışveriş yapma’ kolaylığını da yaşayacak.